Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Октавия 1.8 20v впечатления


ivan19822

Recommended Posts

Здравейте,вчера си направих регистрация във форума понеже обмислям закупуване на Шкода Октавия.По принцип съм се спрял на бензиновите модели между 2000 и 2003-4 година.Ако може малко мнения и впечатления за двигател 1,8 20v.Знам,че се поставя на Пасат и на Ауди,но ме интересува как се държи този мотор при шкодата,и как седи въпроса с поставяне на АГУ на този двигател.Другия двигател на който съм се спрял е 2,0 116 кс.Мисля,че малките 1,4 и 1,6 едва ли биха ме заинтересували.

Благодаря предварително!!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чистия 1.8 се слага на Октавиа до 2000г.

След 2000г,фейслифта,там е 1.8Т.

1.8,125кс не го харесвам.Тръгва да набира след 3000 оборота и си гори здраво бензинец.

Носи на газ определено.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тази на която съм се спрял е с мотор 1,8 20v.Не е 1,8т.,и е 125 коня,а 1,8т е 150 коня мисля,него и аз не го харесвам,карал съм Пасат и не съм впечатлен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, здравей,

Четвърта година карам такъв автомобил и преди да ти обясня нататък, ще ти кажа едно - Всичко е до конкретен екземпляр. Ако колата е била карана от някой, който не е мърда, каквато и ще да е ще е ок. Респективно обратното.

Сега по същество:

Ходова част - безсмъртна. Старая се да "пазя" дупки и прочие, но не се напъвам особено. Към момента по ходовата част за 50 000 км. съм сменил два накрайника и два тампона на носачи.

Двигател - Носи на газ (макар да не съм слагал аз, обмислял съм го и не съм чул да е проблем). Мотора е безсмъртен. Не мисля, че има друг мотор, който щеше да ми изкара на карането последните 4 години. Никога и за миг не съм се замислил да го жаля. Извън града рядко работи под 4500 оборота. По магистралата е на 6000. Нито с масло имам проблем, нито с каквото и да е. Отностно разхода му, ако приемем, че ще караш нормално:

Градско София - 11л. Виждам, че си от Севлиево, там предполагам, че ще бъде 9.5-10 л.
Извънградско - 7л.

Не мисля, че има смисъл да ти обяснявам какъв е разхода при НЕ нормално каране, тъй като ако тръгнеш по тоя път, значи си готов да си наливаш :)

Един от колегите по-горе е прав. Мотора за 125к.с. е потресаващо муден до около 120 кмч. От 120 кмч. е потресаващо пъргъв за 125к.с. и така до 220, където колата просто спира.

Консумативите са бездарно смешни пари, частите също. Слагам само най-доброто и освен за дискове и нагладки, не се сещам за друго да съм дал трицифрена сума. Всичко е под 100лв.

 

С какво ще имаш потенциално проблеми:

1. Тресене при спиране (има цяла тема по въпроса, колеги, пък и аз сме описали решението)

2. Микроключета на вратите, съответно отключване и заключване на определени врати (също има тема, също е написано кой, къде и как ги лекува)

 

Всичко останало е по-скоро извънредно. Като цяло колата е читава и супер много носи на бой :)

Успех с покупката!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На всички колите им вървят повече от заводското предписание... :D Това във връзка с изцепката, че 1.8 20V спира на 220. Или километражите лъжат с повече от 6 км/ч

Само моите две от подписа си правят заводския топ спийд и леко отгоре със сериозно нанадолнище. :)

И за да не съм спам - 2.0 115 к.с. върви една идея по нервно от 1.8 (усеща се по - бърза) но пък разхода й е по висок, пак според зависи как се кара, а и много е вероятно да гори масълце.

Редактирано от Mahorec
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чакай да се "изцепя" още малко колега.

Да ти кажа, по GPS не съм засичал, защото не ми е важно в живота. Подминавал съм 220кмч. по километраж не еднократно, когато има спускане. На равна магистрала (Белокопитово например), стрелката се заковава точно там.

Колкото до лъгането му, да ти кажа, че е в проценти, а не фиксирана единица кмч. При Октавията най-вероятно е около 8 %. Което означава, че при индикирана скорост от 220 кмч., реалната е 202. А колко е заводската и дали я мерят по GPS или километраж - не мога да знам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Като знам стокова 1.8Т как ги стига 200 не ми се мисли как от Варна до Шумен си ги вдигал с 1.8 125к.с. А и от разхода който описвате със 2 ръце бих хванал волана на 1.8Т. Лошото при турбо двигателите е че има доста още неща за поддържане ако искате да използвате всички в конюшнята.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.