Jump to content

>skoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Ремонт на механизъм на задна чистачка


Niki2D

Recommended Posts

Здравейте!

От едно известно време задната ми чистачка се мести на пресекулки. Последните седмици спря съвсем. 

Днес успях да сваля кората на задната врата, да развия механизъмчето и да го сваля. След известна борба успях и да отворя кутията на механизма, защото всичко беше клеясало и запекло.

Платката изглежда добре, моторчето също. Предполагам, че проблемът с прекъсването и цялостното спиране идва от пистите, които са станали на нищо и от мръсотията, т.е. липса на контакт.

Моля за съвет ако някой може да ме насочи. Ще се намажа да изчистя всички гнусотии, но каква смазка да сложа след това?

Обикновена грес, WD40 или трябва да е нещо по-специално? Можете ли да помогнете по този въпрос.

Прикачил съм и снимки с двете части на механизма.

 

https://1drv.ms/i/s!AvSIWstC5POqomQ7RuFFZz6WsiTF

 

https://1drv.ms/i/s!AvSIWstC5POqomPriYCs1mHeW8bU

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

................технически вазелин.................

 

 

Еднородна гъста, прозрачна маса без мириз, с бял до светло жълт цвят, смес от течни и твърди въглеводороди.Използува се за консервация на метални изделия, при което се осигурява защита над 10-15 год. Прилага се като антифрикционна смазка в артилерийски механизми, в електротехническата промишленост за импрегниране на кондензатори, за смекчаване на гуми, в медицината.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако не  се оправи с този ремонт, може да търсиш скъсани кабели между купето и задната врата, от многото пъти отваряне и затваряне и особено зимно време , кабелите  се вдървяват и се къса самата жица, дори и изолацията  да  е здрава.На моя кола  се бяха счупили кабелите , все едно ,че  са отрязани  с клещи. Удължих  с 15 см кабели и ги свързах, 4 години нямах проблем , а колата  я продадох и не зная как  е сега  

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вземи друго моторче и го смени това.

При мен така помогна.

Има в OLX цял комплект за 47 лв.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.