Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Озвучаване на Октавия 1, без познания?


Recommended Posts

Здравейте, колеги!

Нова съм във форума и опитах да потърся такава тема, но явно не достатъчно успешно, затова ако има подобна тема, моля, да ми дадете линк и да премахнете тази! 

Горд собственик на Октавия 1 комби съм, но от известно време колонките отпред пращят доста, явно им е дошло времето. Както най-вероятно се досещате, нямам огромни познания с озвучаването на колата, затова ми се иска да се обърна към сервиз, който се занимава с този тип дейност. Препоръчаха ми Авител, но тук прочетох доста различни мнения, от които повечето отрицателни, не успях да открия обаче по-скорошни отзиви, всичко, което намерих е от преди няколко години. Та въпросът ми е - ако сте се сблъсквали с Авител - какво е мнението Ви? Ако не сте - бихте ли предложили друг сервиз, където могат да помогнат с монтаж и избор на музика? Благодаря предварително! 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За смяна на едни колонки, няма какво толкова да се притесняваш от Авител. Ще те мотат цял ден обаче. Всеки , който се занимава с аларми ще ти ги смени, не е голяма философия да отвориш кората и да смениш колоните.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На Октавиа 1 предните говорители се сменят елементарно.

Махаш капачката и отвиваш крепежните винтове.

16.5см в диаметър.Максимална дълбочина на новия говорител-5см макс без преправяне

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

както се спомена, не е нужно да отваряш кората. аз преди месец си взех колони DLS M226 (поради дълбочината сме силно ограничени от възможности) от Aval и точно за 20 минути вече бяха монтирани, без да имам кой знае какви познания. говорителите свирят повече от прилично и са двулентови, тоест можеш да отакчиш кабела, който отива нагоре към оригиналните пищялки. ако искаш мога да щракна някой друг кадър

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

както се спомена, не е нужно да отваряш кората. аз преди месец си взех колони DLS M226 (поради дълбочината сме силно ограничени от възможности) от Aval и точно за 20 минути вече бяха монтирани, без да имам кой знае какви познания. говорителите свирят повече от прилично и са двулентови, тоест можеш да отакчиш кабела, който отива нагоре към оригиналните пищялки. ако искаш мога да щракна някой друг кадър

Това не е много добра идея.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами при наличие на пищялки в задните врати, които ми седят почти като слушалки зад главата, не виждам особена разлика. още повече, че при мен смяната беше от оригинални говорители към DLS и разликата в качеството е от тук до небето

 

а и кабела не съм го разкарал, винаги мога да вържа още едни високочестотни говорители. просто не виждам смисъл, харесва ми как звучи колата в момента. даже я карам по-често от новата поради тази причина

Редактирано от Thunderbolt
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Ще ми е интересно и аз да чуя Октавията на Борето след подобренията.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.