Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Антифриз !!!!


dimitar_kam

Recommended Posts

 Здравейте

Имам Фабия 1.9.Тди 101к.с. от 1 месец колата започна да губи по-малко антифриз (видимо за мен поради липса в казанчето). Понеже съм имал Октавия и там 2 пъти съм сменял гарнитура,  и теча който беше там, беше от казанчето отстрани излизаше течност. Е сега тука няма, няма и в маслото (на средата е), а всяка седмица пътувам Видин- София и на 2-седмици доливам 500мл. Ходих (разбира се) на "майстор" и от вратата ме изпрати с думите Гарнитура. Викам ОК гарнитура,гарнитура ама къде е този антифриз а те ми казват през ауспуха излиза и не може да го видиш. Днес си махнах корите да видя дали има нещо, ама нищо. Та въпроса ми е направо гарнитура или има шанс за теч от някъде.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен така ми чезнеше, но основно зиме, така си беше от нова. Преди няколко години намерих пролетно време първата капка на пода на гаража. Постепенно капката сутрин ставеше по-голяма, всичко сухо. Оказа се радиатор и то отстрани където е прехода от пластмаса към алуминий или от каквото е наоравена питата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Майстора ми каза че само като я натисна извънградско ще губи, но уви мен ми се струва че и в града като я карам го губи. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

провери пластмасовия тройник където е температурния датчик често се пука пластмасата старее и се пука

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой от тези майстори сети ли се да погледне дали не е текнала водната помпа?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тъй наречения майстор даже и не поиска да я качим на подемника да я погледне. Аз махнах корите в събота ама нищо, капка не видях. За водната помпа го питах, ама понеже той ми е сменял ангренажа и ми вика няма шанс водната помпа е на 15000км, но ще я погледна, а тройника видим отгоре ли е или е някъде зад мотора на трудно достъпно място, защото с прост поглед и допир проверих тези който са горе на кората. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

като застанеш срещу нея се пада вдясно под тандем помпата изглежда ето така https://www.autodemont.eu/coolant-pipe-tube-038121132d-skoda-fabia-1-6y-2002-combi-19-tdi-74-kw-atd-ewt

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.