Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Някой има ли идея за какво е тази дупка?


баш майстора

Recommended Posts

Колата я купих с този стикер на тавана, но никога не съм се замислял дали има някакво предназначение или просто е прищявка на предишния собственик. Вчера, като започнах да я мия за да я закарам на оглед при застрахователите, заради щетите от градушката в неделя се оказа, че лепенката е скъсана от градушката и отдолу има отвор с размер на монета от 50 стотинки. То е ясно, че ще се лепи нова лепенка за да покрия дупката и да не влиза вода вътре, но някой има ли идея поради каква причина може да се е появила?

038120874-big.jpg038121224-big.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На О1, може би и О2 преди ФЛ, при наличие на фабрична навигация има втора антена за GPS. Ако се загледаш на снимки из нета, има антени с един нисък пресечен конус пред антената, това е GPS антена. А като ти гледам антената, определено не е оригинална.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Моята е О2 Фейс (2012 г.). Това за допълнителната антена за навигация и на мен ми мина през акъла, но колата е с ниския клас оборудване и няма навигация.

 

п.п. За антената - не знам какво не й харесваш, но сега погледнах няколко обяви на подобни автомобили по сайтовете и всичките са със същата антена. ;)

Редактирано от баш майстора
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На О1, може би и О2 преди ФЛ, при наличие на фабрична навигация има втора антена за GPS. Ако се загледаш на снимки из нета, има антени с един нисък пресечен конус пред антената, това е GPS антена. А като ти гледам антената, определено не е оригинална.

Съвсем оригинална е, Ивчо! Това са антените след 2010 година.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 месеци по-късно...

Пичове, дайте акъл с какво да я затворя тази дупка. В момента съм я покрил с нова лепенка, но ми се ще да намеря по-естетически издържано и по-трайно решение на проблема. Мислех си за някаква тапа или метална или пластмасова емблема да залепя. Честно казано, не ми се ще да стигам до кърпене на тавана и боядисване.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кой знае, човек... заводски не съм виждал друга такава... Вероятно може да е била с тези високите антени, които са по "2 метра"... Щом е чужденка - един бог знае какво е правено и какво е трябвало да бъде ;) Оправяй си я, както ти е кеф, да не тече вода вътре и това е.

 

Аз бих сложил някаква гумена тапичка или нещо друго... да речем по-яка лепенка, като тази скъсаната от снимката ;) Кво ти пука - все едно го гледаш нон-стоп тавана точно...

 

Едно е сигурно: не е сложена за отдушник - запушвай я :D

Редактирано от shaft
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако не намериш тапа с точния размер, ти предлагам фолио на 3М. Предлагат всякакви цветове и за по екстремни атмосферни условия. Ако отидеш на место в магазин, все ще намерят някоя останала изрезка.

Редактирано от stocher
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вземи си "шарк тейл" антена. Но премери първо дали ще покрие и двете дупки. Даже ще си имаш антена за навигация и съответно ще си вземеш медия за колата :) Аз лично, така бих направил. Антените са готини

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с Октавия 2 отпреди фейслифта, с оригинална фабрична антена с навигация. Пресеченият конус за навигацията е точно пред главната антена и е свързан с нея. Не е от това. По-скоро някой е изкарвал допълнителна антена за нещо, например - за радиостанция.

На О1, може би и О2 преди ФЛ, при наличие на фабрична навигация има втора антена за GPS. Ако се загледаш на снимки из нета, има антени с един нисък пресечен конус пред антената, това е GPS антена. А като ти гледам антената, определено не е оригинална.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За това "съоръжение" ли става дума?

gps-antena-skoda-octavia-ii.jpg?ptime=14

Редактирано от баш майстора
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.