Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Климатик на Супърб 2013


adamadamov

Recommended Posts

Здравейте колеги откакто започнаха жегите климатроника е постояно включен и забелязах че от време на време си променя температурата студа ако ме разбрирате . Имал съм и други автомобили но студеното е едно и също само се променя силата на вентилатора. А в случия тръгвам  първите 1  /  2 километра работи но температурата не е толкова ниска ,като промена двузонов еднозонов контрол или като го изключа и включа температурата започва да пада и се че работи добре ,,,.След определено време температурата се покачва не чак толкова много но се усеща че не е толкова студено . Ходих на майстор за климатика източиха фреона и пак го заредиха .Казаха ми че липсва около 50г. след което го заредиха със необходимото количество казаха ми че компресира работи на по високо налягане 2.5b.А нормалното налягане било 1.5b.

 

Ако някой знае нещо по въпроса моля да сподели..

 

Благодаря. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

50 грама по-малко не вервам да окажат съществена разлика на работата на системата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съществена, а никаква разлика няма да окажат. А компресора трябва да работи на 2 бара-синята скала на машината, а високата да е на около 10 бара. Явно компресора си заминава. Може да се разминеш само с промивка и смяна на управляващия клапан на компресора.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз забелязвам подобно поведение от самото начало.

Определено климатикът се държи по-зле от на Октавия 2, там не усещах никакви колебания.
Но определно не е нетърпимо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.