Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

шкода фелициа проблем с фарове


gencho123

Recommended Posts

здравейте момчета и момичета във форума имам следния проблем преди 3 дни фаровете ми спряха да светят светят само габарити и светкавицата. При натискане на копчето за фаровете нямам нито индикация на таблото нито светят фаровете. Проверих кабела който влиза в стартера добре е захванато здраво е и няма хлабини, някой може ли да ми помогне със съвет или ел. схема на бушоните и релетата . Бушоните ги проверих всичките но са здрави а за релетата не знам моля за съвет или за схема за да пробвам да сменя ако е от някое реле .

колата е шкода фелициа 1.3 хечбек 43 киловата .бензин

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега , защо не започна от крушките , ами се хвърляш директно в дълбокото ?

Инак много вероятно ако са здрави крушките да е превключвателя за мигачите (от него се управляват дълги/къси и ако е изчезнал управляващия сигнал няма да имаш светлини.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

крушките са здрави 

-- под превключвателя на мигачите -- това за самия лост става дума нали 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има реле за фаровете води се R1, провери и копчето за фаровете да не е заминало.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://photobucket.com/gallery/user/ba1_hu1/media/cGF0aDovc2tvZGExLmpwZw==/?ref=     това оградено  в червено ли е реле R1   а копчето за пускане на късите светлини да ще бъде проверено и то 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не излиза снимка но ето ти схемата.Как пускаш фаровете от двата бутона или само от единия?038117257.jpg?r=0

Редактирано от krsgogo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси много ще я покажа на моя жичкаджия и ще пиша след няколко дни за развоя на нещата

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дано съм успял да помогна,успех с разгадаването.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

здравейте на всички малко се забавих с отговора и решението на проблема с фаровете но все пак успях разглобих малко конзолата на волана почистих го и то пак проработи между временно се наложи да занеса ротора на генератора на стругар да пусне една стружка на медната втулка на която контактуват четките на генератора , без да исках счупих шайбата , която е задвижвана от ремъка на генератора . та наложи се да търся такава шайба по моргите не намерих точно същата нова пък изобщо взех една от москвич  12-так минахме я на струг  за да я преправим малко иначе пасна  идеално на ротора сглобихме всичко сега имам фарове къси дълги и генератора ми зарежда . мерси много на всички за бързите отговори и помощта за релетата 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.