Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

смяна на масло двигател


Наката

Recommended Posts

Здравейте колеги,

Искам да ви попитам с акво масло карате - когато купих колата от Германия ѝ врътнах 3 хил км и нямах проблем - сега обаче ако я карам с над 130 "попипва" от маслото, за мен маслото което ползвам не понася на мотора :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

просто двигателя си е маслояд вариантите са два,единият доливаш масло,другият е ремонт на мотора

Редактирано от skodafen
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не виждам от телефона какъв е мотора ти. Аз карам със зелен Бизол 10W40. Колата извън града не се движи с по-малко от 4500 оборота. За един цикъл на смяна и да гори нещо, не се забелязва дори на пръчката за маслото. Но много рядко, да не кажа почти никога причината за горенето на масло е в маслото...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги,

Искам да ви попитам с акво масло карате - когато купих колата от Германия ѝ врътнах 3 хил км и нямах проблем - сега обаче ако я карам с над 130 "попипва" от маслото, за мен маслото което ползвам не понася на мотора :(

Колега, това "попива" на колко км след смяната и с колко горе-долу се случва ? Аз съм със същият мотор на Fabia и при мен има разход с 5w40 съм и при наляти 3,5л. на малко над 8хил.км. ми светва лампата, но все си мисля, че не е кой знае какъв проблем. Пък и от четене по Български и чуждестранни форуми(предмнo briskoda) се убеждавам, че и след ремонт този мотор си харчи масло, въпроса е да не е в литри, както беше споменал един колега в друга тема. В момента съм с Castrol Edge и съм доволен, колата работи много леко, преди това бях с Бизол 10w40 от него също съм доволен, но колата работи една идея "по-тежко", при следващата смяна мисля да пробвам маслата на Bardhal, тъй като и аз не карам много леко, пък по реклама уж са "рейсърски" масла и би трябвало да са добри точно в големите обороти и да не го пипа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Почни с 5 и следи нивото. Ако има проблем - мини на 10 и ако пак е същото може да пробваш с 15 или да търсиш проблема в мотора , ако си сигурен че нямаш някъде теч. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.