Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Фарове на Фабия 3.


The Best Forman

Recommended Posts

Колеги , споделете опит за смяна на крушките на фаровете.

Возя си един комплект от 4 крушки вече година , изчетох всички ръководства , но така и не успях да изключа дори куплунзите на крушките. Има ли някаква уловка и разлика между обикновенни и прожекторни фарове?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С 300 зора и издрани ръце успях да сменя дясната крушка, през капака в калника, заради акумулатора лявата е мисията не възможна за мен. А и разликата е толкова минимална между стоковата и 130% Екстрема на Филипс и не виждам смисъл да си мъча с лявата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

A дали LED крушки ще имат място да се съберат с охлаждането извън фара или ще опира в нещо?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако не си видял капачките са гумени , напред поне в дългите няма връщащ рефлектор , но за лупите незнам как е ... може и да ги събереш (незнам изобщо тез лампи с какви габарити са).

Милене , четох за някакви контри на буксите ... има ли такова чудо или само с дърпане и с клатене извади буксата ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

.....

Милене , четох за някакви контри на буксите ... има ли такова чудо или само с дърпане и с клатене извади буксата ?

 

Само въртене и дърпане, ама мамата си таковало........

Тези фарове са правени да се обслужват от китайчета, да не ти се случва да ти изгори крушката на път  :dash:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако не си видял капачките са гумени , напред поне в дългите няма връщащ рефлектор , но за лупите незнам как е ... може и да ги събереш (незнам изобщо тез лампи с какви габарити са).

Милене , четох за някакви контри на буксите ... има ли такова чудо или само с дърпане и с клатене извади буксата ?

Вчера нали рових, поне в дългия няма място за вентилатора, пък да не говорим и за резистора.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм вече експерт :D Бях сложил, още като я взех, някакви cool intense. Но след удар с един тъпак и смяна на фара се оказах отново с две "оригинални". И си купих на промоция xenon нещо си на Philips. Аз не мога да сваля буксите, без да извадя крушката от цокъла. Завърташ обратно на часовниковата стрелка, то щраква и крушката излиза от лупата. През калника го правя аз. Едната ръка отгоре, покрай калника, другата отдолу :D Абе, нема такава тъпотия. Това за левия фар, другия само отгоре, без да бъркам през калника. Десен за 5 мин., ляв за 30 с много псуване :D Другата седмица съм пак в бокса след сблъсък, дано не барат пак крушките, че си е...... :D

Редактирано от Typi_taratajki
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... Аз не мога да сваля буксите, без да извадя крушката от цокъла. Завърташ обратно на часовниковата стрелка, то щраква и крушката излиза от лупата. ..

Искаш да кажеш , че прожекторните фарове не са със стандартните телени държачи на крушките , а се заключват със завъртане ? :eusa_think: тогаз тези книжки са безполезни .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, не са с телчета, с някакви зъбчета са. Но в книжката си пише за тях. Самото сваляне, как да е, не е толкова трудно. На мен ми се опъва поставянето. Трябва да уцелиш точната позиция на цокъла, за да се "заключи" правилно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 месеци по-късно...

A дали LED крушки ще имат място да се съберат с охлаждането извън фара или ще опира в нещо?

Аз съм с LED, ням проблем с капаците, влизат точно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с LED, ням проблем с капаците, влизат точно.

Как са откъм светене LED крушките? И на какви си се спрял,марка, модел? Че аз все още не мога да се престраша да взема LED :) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След като вече почти седмица карам с LED крушките, с ръка на сърцето мога да кажа, че светят в пъти по-добре, от която и да било най-хипер-мега крушка с нажежаема жичка...

Казвам го след като известно време карах с Osram Nightbraker Laser H7 (последния им модел).

 

LED H7- ците цветово са точно неутрално бяло, което беше и главната цел при мен, за да пасне 1:1 с цвета на дневните LED светлини. Единственият минус е тегавия монтаж поради ограничения достъп до задната част на фаровете при Фабия, но това си е строго специфично за всеки модел... Вече мога да сменям и двете крушки за норматив под 5мин :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След като вече почти седмица карам с LED крушките, с ръка на сърцето мога да кажа, че светят в пъти по-добре, от която и да било най-хипер-мега крушка с нажежаема жичка...

Казвам го след като известно време карах с Osram Nightbraker Laser H7 (последния им модел).

 

LED H7- ците цветово са точно неутрално бяло, което беше и главната цел при мен, за да пасне 1:1 с цвета на дневните LED светлини. Единственият минус е тегавия монтаж поради ограничения достъп до задната част на фаровете при Фабия, но това си е строго специфично за всеки модел... Вече мога да сменям и двете крушки за норматив под 5мин :)

Колега а може ли марка или линк от къде си ги купил? Ако се сложи LED  не изписва ли грешка на таблото? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей, аз ги "наследих" от един познат, на който му ги объркаха и му пратиха H7 вместо H4. Той ги е поръчвал от ebay или amazon. Марката е Nighteye.

 

Няма проблем с грешки итн по таблото

Редактирано от digitalundgrd
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 седмици по-късно...

Сега ги гледам тези Nighteye, те са по 70-80W , инсталацията е за 55W... да не стане проблем?

Не . не вземай.  Всичко  по инсталацията е оразмерено на ръба на 55 W , та и рестрикцонно по малко.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега ги гледам тези Nighteye, те са по 70-80W , инсталацията е за 55W... да не стане проблем?

 

Бай китаец е написал следното в сайта :

 

· Light type: H7

· Light Source: Four Luxeon MZ LED Chips

·Color Temperature: 6000K Cool White

· Wattage: 80W/Set(40W/Each Bulb)

· Lumen: 12000LM/Set(6000LM/Each Bulb)

 

 

От което следва, че 80W e за двете крушки или по 40W всяка!

 

Аз да споделя още един минус, освен гадния монтаж. Тези дни като вали дъжд (влажно + студено), тези LED крушки не греят достатъчно, както е при халогенките и се образува леко "опотяване" ниско долу около оригиналните LED дневни светлини. Проблем е гледам на много от "новите" VAG коли дори с оригинални LED фарове :

 

https://www.briskoda.net/forums/uploads/monthly_2017_01/IMG_3751.JPG.a19915c98d37626ed97c8cb4d1d18a38.JPG

 

https://www.briskoda.net/forums/uploads/monthly_2017_03/20170322_225425.jpg.dfac14c328f858c5334501e944a6bbf5.jpg

 

https://www.briskoda.net/forums/uploads/monthly_2017_03/20170322_225415.jpg.5ab197499c61c0ddd9f159b2aacd9e2c.jpg

 

https://www.briskoda.net/forums/uploads/monthly_12_2013/post-107331-0-71784500-1387568579.jpg

 

https://www.briskoda.net/forums/uploads/monthly_12_2013/post-107331-0-26817400-1387568545.jpg

 

https://www.imageupload.co.uk/images/2017/03/06/20170306_202831-2656x1494.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 седмици по-късно...

Здравей, аз ги "наследих" от един познат, на който му ги объркаха и му пратиха H7 вместо H4. Той ги е поръчвал от ebay или amazon. Марката е Nighteye.

 

Няма проблем с грешки итн по таблото

Колега, преправя ли нещо за монтажа? Взех същите, но няма начин да влязат в скобата, която ги държи - тялото е по-дебело от отвора и трябва пилене или рязане...
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да. Трябва да се пилне, но за да не си бастисваш твоите, има в йбей готови за led H7. 

 

https://m.ebay.com/itm/H7-LED-Headlight-Bulbs-Adapters-Holders-Retainers-For-Audi-BMW-Mercedes-Benz-VW-/232233067002?_mwBanner=1

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.