Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Черният бебевоз - Seat Alhambra Style


Recommended Posts

Извинявам се предварително на модераторите, че пиша за кола която не е Skoda, но в Seat форума е пълно мъртвило, 

а като махнем емблемите техниката е сходна с много от текущите Шкода модели и мисля, че информацията би била полезна.

 

Та поради очакваното раждане на третия ми син през Септември, ми се наложи да гледам за кола, която може да събере:

 

- две момчета близнаци на близо 2 години в съответните им столчета

- бебе в кошница

- мен, жената + баба и багаж за целия цирк

 

Трябваше ми функционален седем местен автомобил. Разгледах всякакви варианти включително и Audi Q7 и Mercedes GL от първите версии

но не ми отговаряха на нуждите. След още research нещата опряха или до американски 6 метров туч или до VW Sharan, Seat Alhambra.

 

Спрях се на втория вариант. В BG предлаганите бройки са много малко и няма никакъв избор. Реших че ще си докарам колата от Германия.

 

Започнах следене на бройки като изискванитята ми за екстри бяха - панорама, кожен салон с памет, електрически врати,  

преден и заден парктроник (витални са за този кораб), по-мощния дизел 170/177hp,  фабричен xenon.  

 

Изпадна ми текущата бройка доста запазена. Колата е произведена 2013 година и я взех на 150000км реални с пълна сервизна история от дилър. 

 

Освен желаните от мен екстри има и навигация + bluetooth,  мулти волан, ел. теглич (ценен за стойка за колелета за децата), 230V изход в купето, затъмнени фабрично прозорци, 

карго пакет за организиране на багажника, асистент за дългите светлини.Идва със спортен пакет на окачването и 18" джанти.

Двигателя е 177hp с DPF + ad blue и със 6 степенно DSG DQ250. 

 

Впечатленията ми за 2 седмици каране основно в София и малко извънградско, са следните: 

 

Плюсове:

- изключително добре организирано вътрешно пространство,  много хитро реализирано сгъване на седалките 

- седалките на трети ред са удобни и за мен - 181см на 100кг  

- доста добро пътно поведение (предполагам благодарение и на спортното окачване + комбинацията от гуми/джанти), не се усеща че караш "бус" :)

- електрическите плъзгащи се врати са супер удобство (отварят се с дистанционното), когато водя сам двете деца на ясла

- панорамния покрив е доста забавен за децата  

- 2ри и 3ти ред имат общо 5 isofix точки

- добър звук с фабричната аудио система 

- автоматът + auto hold функцията на ръчната спирачка са голям кеф за софийските задръствания 

 

Минуси: 

- по-дървена возия спрямо Octavia-та, това пак предполагам е основно заради окачването и джантите, ще видя като сложа 16" зимни как ще е

- почти никава видимост за предницата, като и предния пактроник не помага супер много 

- start/stop системата дразни яко и ще бъде порязана с VAG-COM 

- още свиквам с поведението на DSG-то и като че ли имам нужда от междинен режим между Drive & Sport :)

- динамиката в града е доста прилична, на извънградско с 5 възрастни и 2 деца има какво да се желае и имах малко изненади при изпреварванията  

 

Ето и малко снимки на Seat "Хамбар", както го нарече един познат:

 

http://ruark.snimka.bg/automobiles/seat.954261.38112356.big

http://ruark.snimka.bg/automobiles/seat.954261.38112357.big

http://ruark.snimka.bg/automobiles/seat.954261.38112358.big

http://ruark.snimka.bg/automobiles/seat.954261.38112359.big

http://ruark.snimka.bg/automobiles/seat.954261.38112360.big

Редактирано от ruark
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито и със здраве да си возиш семейството. Ванът е чудесен и е от семейството на Шкода! Мисля, че знаеш как и къде ще вдигнеш мощноста бързо. Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Мисля, че знаеш как и къде ще вдигнеш мощноста бързо. Поздрави!

Естествено! Още другата седмица отива в Годеч хаха :P Ще бъде Пепинизиран определено вана, още повече че са му налели VW diesel gate fix-а. 

Редактирано от ruark
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Естествено! Още другата седмица отива в Годеч хаха :P Ще бъде Пепинизиран определено вана, още повече че са му налели VW diesel gate fix-а.

Щом е с фикснат заемисии софт ще има голяма разлика. И аз го гледам тоя мотор, но на друго купе и с 2но предаване. Пусни едно мнение след малко повече км и след ремапа. Предполагам ще махаш ЕГР, а катализатора ще си го оставиш?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честита придобивка! Да служи вярно на цялото семейство!!!

 

Нямаше ли друг цвят? ;) ;) ;)

Много е горещо тия дни..... Шегувам се!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито!Страхотен ван,в много готино изпълнение,на който съм фен отдавна и с който бих сменил Съби при удобен момент...

Много безаварийни километри с кораба-майка!

Дай боже всекиму такъв „Хамбар”!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито, коженият салон ми хареса. Столчетата Cybex ли са?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Ванът е чудесен и е от семейството на Шкода!

Извинявам се за невежеството,но нещо не се сещам кой модел на Шкода е еквивалент на Алхамбра-та?

П.П.Ванът е страхотен,много безаварийни км пожелавам с голямото семейство.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинявам се за невежеството,но нещо не се сещам кой модел на Шкода е еквивалент на Алхамбра-та?

П.П.Ванът е страхотен,много безаварийни км пожелавам с голямото семейство.

Шкода нямат модел на ВАН, но СЕАТ е от ВАГ групата и затова казвам, че е от семейството. До колкото знам Галакси, Алхамбра и Шаран бяха на една база и с еднакви мотори, в новите модели дали е така не знам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно така Sharan/Alhambra MK2 (от 2010 насам) са едно и също.

Столчетата са Cybex Pallas M-Fix.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.