Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Помагайте - проблем с автоматична скоростна кутия на Шкода Супърб


KostadinovS

Recommended Posts

Здравейте колеги,

 

С голямо отчаяние и същевременно с надежда, че ще получа помощ и подкрепа от Вас, се обръщам към всички Ви с молба да помагате със знания и полезна информация.

Става въпрос за следното: Преди повече от 1 и 1/2 месеца автомобилът ми - Шкода Супърб, 2.0, ТДИ, автоматик, 2011 г., получи проблем в скоростна кутия - като го запаля е в пълен блокаж и не може да върви ни напред, ни назад. Не съм наясно със сервизите за ремонт на ДСГ в София, а пък и Мишо, за който бях чел доста тук във форума, разбрах, че от известно време не работи в България.

Та, репатрирах колата си в сервиз "Автоматик", с адрес на бул. "Черни връх", но в процес на преместване на сервиза на друго място (дори не зная къде). От там приеха колата ми и ми казаха, че могат да решат проблема (бил стандартен) до две седмици, ще отстранят повредата и ще ми я върнат... Тогава бе 17.05.2016 и до сега, повече от 40 дни все още не разполагам с автомобила си.

Първата "диагноза" на 10-ия ден, след отваряне на кутията бе за повреден мехатроник, който щели да рециклират. Прогнозна цена на ремонта около 3 000 лв. За да не "набутвам" сервиза ми поискаха 1000 лв. авансово, които аз чинно им платих. По тяхна информация изпращали повреденият мехатроник до Холандия, от където им го връщат рециклиран - това се случва на ден 20. Но пак проблем, сега пък колата не искала дори и да запали. Явно било проблем в софтуера? Отново връщане на мехатроника в Холандия за препрограмиране и връщането му в България на ден 30. Монтира се и отново изненада - колата пали, но отново не върви.

Днес, 45 дни по-късно отново се чух с човека от сервиза, който просто ми обясни, че не знаят къде и какъв е проблема, от 20 години работили но за първи път се сблъсква ли с подобен проблем... дори се консултирали с всички сервизи за автомати в София но никой не могъл да им помогне, оставало само в сервиза на Шкода последно да попитат?

Направо се чувствам в безизходица и не зная какво да правя? Да си вземам ли коалата, да им я оставяли още време...? Започвам да усещам, че ще трябва да отписвам автомобила си...

Съжалявам за пространното излияние, но не мога да Ви обясня какво ми коства близо 2 месеца в София без кола. Това са лични, служебни, семейни, социални и всякакъв друг вид проблеми и затруднения.

За това се обръщам към всички Ви с молба за съдействие - имали ли се опит с трудно решими проблеми с ДСГ? Предположения за майстори и сервизи към които мога да се обърна? Да търся нова/рециклирана цяла автоматична скоростна кутия? Колко биха стрували?

 

Ще съм благодарен на всеки, който може  да сподели опит и да ми бъде полезен!

 

Поздрави,

Костадин

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Или виж т'ва >>> http://skodaclub.bg/forum/index.php?/topic/54063-не-ще-да-се-включи-типтроник-а-на-s1-2004/#entry412958

Вярно, колегата е със Супърб 1, но хората които са му решили проблема сигурно правят всякакви автомати.

Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

 

Явно решението ми да споделя форума и получената от Вас подкрепа, е оказала влияние свише.

На обяд днес бях се разбрал с хората от сервиза в понеделник да ходя да си събирам колата и да я местя в друг сервиз.

Звъннаха ми обаче преди 5 минути за да ме информират, че всичко вече е ОК.

Та какво станало - до като ми я изкарвали от сервиза за да я подготвят за репатриране, колата тръгнала и те установили че могла да движи.

С новия мехатроник всичко било наред, но проблема според тях се оказал в това, че след като го монтирали не изчистили грешките от компютъра и едва ли не в неговото "съзнание" все още стояло записана грешка за развален мехатроник, поради което колата не искала да движи.

Това е обяснението, не мога да кажа дали е така, но все пак се радвам, че колата е ОК. Дано в понеделник като отида да я взема все още е така.

 

Приятен ден на всички!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега,

според мен пиши на Pepino, да я погледне или да те насочи към сервиз за второ мнение, това което са ти казали е крайно не сериозно за мен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега,

според мен пиши на Pepino, да я погледне или да те насочи към сервиз за второ мнение, това което са ти казали е крайно не сериозно за мен.

Здравей,

 

На Пепино писах на ЛС, тъй като не намерих тук негови координати, надявам се да ми изпрати такива.

Определено ще търся и второ мнение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей,

 

На Пепино писах на ЛС, тъй като не намерих тук негови координати, надявам се да ми изпрати такива.

Определено ще търся и второ мнение.

 

3-4 мнения по-нагоре има негов пост.

Телефонният му номер е в подписа му ;)

 

Успех  :doubleup:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

3-4 мнения по-нагоре има негов пост.

Телефонният му номер е в подписа му ;)

 

Успех  :doubleup:

Ми то трябва и да се гледа..., :-).

Просто проблемите с колата ми идват в повече.

Благодаря за информацията!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.