Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Трудно палене на студен двигател. Проблем с дросел, горивна помпа или нещо друго?


cenarius

Recommended Posts

Здравейте,

 

 

Колата ми пали трудно на студен двигател. Симптомите ги има откакто я взех, но преди докато палеше от втория път вече далеч не е така. 

 

Колата на бензин спря да работи коректно! Това почти не го бях забелязал докато не ми свърши по-ранко газта миналата седмица и на бензин едва се придвижих до бензиностанция за газ. Колата не знам как е настроена на газ прехвърля много бързо. 

 

 

Последните интервенции които са правени по колата са смяна на всички филтри + свещи (без кабели). Когато сменях горивният филтър се видях в чудо. Единият маркуч не искаше да се "заключи" и от него капеше бензин. Едва го "наврях" така че да не капе бензин. Посоката на филтъра е ок. Подозирам от там нещо да има проблеми, но знам ли.  

 

Дросела не иска да се обучава. Обороти обаче държи и не помръдват. Дава ми нормален разход и колата си се движи съвсем приятно. 

 

От прочетеното разбирам че дросела май няма голямо значение при студен старт. Но Наско от Пловдив не беше съгласен. Прати ме при някакво момче, което ремонтира дросели, но вече почти месец не мога да сколасам да отида при него. Лошото е че само адрес му знам, без телефон без нищо и .. Сложно става от София да ходя така до Пловдив. 

 

 

На газ колата си е идеална.

 

Отворен съм за всякакви предложения. 

 

 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами може, от прочетеното и аз оставам с такова впечатление. Как да го проверя? Взимам от мегапартс и ако няма разлика си я връщам защото има 14 дни money-back гаранция? :D 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Да дам 40лв само за да пробвам? Няма ли начин да се диагностицира по някакъв начин? 

 

 

Едит: Не знам къде я виждаш 40лв, аз виждам 100  

 

Редактирано от cenarius
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

провери всички вакуми дали са здрави и дали не дърпа от някъде въздух,хубаво е да се направи диагностика с ваг-ком,а на бензиновата помпа да  се измери налягането и дали го задържа,както е по каталог,иначе съм почти сигурен че има проблем и с бензиновите дюзи трябва да се свалят и почистят на стенд,другият вариант е да сложиш добавка http://www.bulmotors.com/car-additives/petrol-additives/xenum-complex-petrol в бензина и да покараш на бензин

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

skodafen

 

Благодаря за коментара.

 

Вакуумите са ок. 

 

1) Как да проверя за налягането? 

2) Къде мога да занеса дюзите да се почистят?  

 

По-късно ще пусна резултат от vag-com. 

 

Поздрави! 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.