Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Видеорегистратор в кола.


The Best Forman

Recommended Posts

Идеята ми хрумна след като някой недоброжелател се опита да проникне в старата ми Фабия , която се кара от брат ми. За нещастие на ахмака , който явно не е бил в часа по отваряне на ВАГ , инак щеше да знае за двойното заключване на вратите :) Другия капан е фолиото , на което брат ми е фен (съответно прозореца си седи на място) и третия капан изтръгнатите от мен пинове за ръчно отваряне :)

Както и да е факт е , че сме се отървали само с един прозорец , но ме осени идята да монтирам видеорегистратор с нощно виждане и детектор за движение , който да прави снимки при нов опит. На ясно съм , че тез снимки нямат тежест в български съд и няма да има голяма файда от тях , освен че ще знам кой е пакостника , но ме гложди мисълта дали няма да си навлека по-голяма беля ако зням кой е ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами след като разбреш кой е пакостника и къде се подвизава - няма да ходиш да го биеш лично, а ще пратиш 3-ти, доверен и проверен човек, който знае фатки и така няма да си навличаш ти лично беля (ако правилно съм разбрал въпроса от последното ти изречение) ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Почти всички читави видеорегистратори имат детектор за движение. Но само някои от тях имат повече камери. Ясно е, че ти трябват минимум 2 за твоето задание. Относно нощното снимане - повечето снимат, но образа на голяма част от евтините модели е куц. Така че гледай Гугъл какво може да ти предложи, формирай бюджет и действай. Мисля, че Велко може да ти помогне с опит - той наскоро си купи, предполагам е гледал какво има на българския и чужбинския пазар преди да вземе решение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами след като разбреш кой е пакостника и къде се подвизава - няма да ходиш да го биеш лично, а ще пратиш 3-ти, доверен и проверен човек, който знае фатки и така няма да си навличаш ти лично беля (ако правилно съм разбрал въпроса от последното ти изречение) ;)

Именно за това става въпрос - ще го срещна и ще ми кипне , а от опит знам , че дори и да им го занесеш на поднос пак ще ги мързи да си мръднат пръста в полицията .
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Велко си взе същия като моя : Dome GS98C. Денем снима чудесно - вечер качеството е много хубаво - но не знам как може да се настрои да записва само при движение. Уж има такава опция, но не съм го пробвал. Дори и да го снимаш пакостника - какво ще направиш ? Освен за свое собствено успокоение, да му теглиш един бой, друго не се сещам. Аз си ползвам регистратора ей така само да си записвам всичко което става докато си карам. Не мисля, че ако стане нещо - видеото ще има някаква тежест пред които и да е органи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дам, взех същия и съм много доволен от качеството на картината! Само да си мия стъклото по-често трябва, хахаха. Има опция мисля да е на "стенд-бай" и при удар да се включва. Обаче...аз ако ще ти тараша колата, ще ти го взема и него. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Обаче...аз ако ще ти тараша колата, ще ти го взема и него. 

:D

За това не се бях сетил. Прав си. И аз ще му го взема.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Велко , ако ще монтирам нещо за охрана , няма да го лепя с вендузи на прозореца ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, не си създавай негативни емоции. Повярвай ми, най-добре е просто да стиснеш зъби след събитието, да си отстраниш повредите, пък за 1-2 седмици ще ти мине.

Аз също много се изнервям някой като ми посегне на автомобила. Миналата година ми бяха свалили предния номер за да ми откраднат лайсната на предната броня (струва 22лв. чисто нова и я доставят за 2 часа). Бях откачил. Обикалях в радиус от 3-4км. от нас като луд. Можех да си я позная, тъй като имаше специфични следи от полир паста по нея. Не си я намерих и вероятно за добро. Защото какво щеше да стане ако бях? Щях да троша, да чакам някой за да го бия и прочие и прочие. И надали щеше да ми олекне, напротив, само още повече негативни емоции щях да си създам. Знам, че е много гадно някой да ти посегне на собствеността, но на практика нямаш полезен ход...

Другото което е, че тоя тип престъпници (крадци, авто крадци и авто мизерници) са изключително нагли и въобще не им пука. Повярвай ми, болшинството са бити и хващани десетки пъти. Но продължават да правят това, което правят. Нямаш шанс да го "възпиташ", само проблем ще си докараш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Когато избирах регистратор се спрях на А119 - за мен това е най-доброто от средния клас с една камера, като съотношение качество на картината/цена. Залепва се за стъклото чрез лепенка 3M, която е доста здрава, а и регистратора остава скрит ако се постави в близост до панорамното огледало. За 20$ има допълнителен GPS модул който засича местоположение и скорост. Картината остава ясна и на силна и на много слаба светлина и има добри възможности за качество на снимане 1080p/60fps, придирчив е за карта памет. За няколко $ допълнително се продават hard wire китове, които директно се връзват към някой празен бушон и не се занимаваш да включваш и изключваш от запалката всеки път.

 

https://www.youtube.com/watch?v=TJzbf_cs06Y&t=2s

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Има регистратори които са с вид на огледало и се монтиран в/у вътрешното огледало. Мисля че такива ще са най подходящи за твоя случай.

Не мисля че накой ще пипне огледалото когато влезе да тараши.

Имай в предвид че детектори които надеждно улавят движения, работят в постоянен режим и могат да ти свършат акумулатора за 3 дена. (от опит съм сигурен в това)

Има някои модели които се включват по време на засечено движение но не работят както трябва. Пробвал съм марка/модел Ausdom A261 но не беше на ниво и пропускаше дори и бавни движения. В момента ползвам Blacksys която е надеждна но е малко големичка. Мога да ти препоръчам "Matego xp1" от която съм също доволен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И при мен има проблем  с това , че като спра колата на едно място ,където  е паркинг, не преча на никой, често няма коли на 4-5 м от моята , някой вече на два пъти  ми вдига чистачките . Това  е място , където съм досипал  с мой средства чакъл и съм подравнил парчета от счупена преградна панела -5 7 -см , за да си вкарвам колата  в един контейнер. Дали някой мисли ,че не съм от живущите или му преча да минава, а там пътека има , зад колата оставям място  да се минава , но това  е което писах. Бих искал да узная кой е , не че ще тръгна да го бия , но ще го запитам какво му пречи колата ,след като има толкова място и за паркиране, както и за минаване. Имам видеорегистратор в огледалото , почти незабележим , но той  се включва само на "контакт" , ще трябва да направя друга връзка  за постоянно захранване. Тук обаче  е проблема , че някой път прави записи по 16 -20 сек, а не по 5 мин, което  е максимума. често ми излиза и надпис ,че картата  е пълна и  не знам дали трие стари и записва нови клипове. 

Мисля ,че картата беше 16 Гб , колко записи прави ,нямам представа, не съм засичал. 

Чакам съвети по отношение на настройка на камерата . 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Защо искам да си монтирам видеонаблюдение в колата?

Защото българина е изключително прост и безотговорен шофьор . Току що на бул.Вардар един дядо с тъмно син Пасат 2 отнесе задницата на паркирано Рено и просто си отмина , а щетите остават за собственика на Реното. Същото нещо ме е сполетяло и мен , само че в Манастирски ливади и сега издирвам собственици на камери за наблюдение , па дали ще ми дадат записа и дали нещо се вижда на него Божа работа , а вещото лице през цялото време ме нападаше , че аз съм си срязал уплътненията с водоструйка (дрън,дрън) ... идиотска държава с идиотски народ !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Са тъкмо гледах в Технополис - предлагат различни видове регистратори. Отивай да си харесваш

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Гледах цяла система включваща dvr, поддържащ нет и до 8 камери за автомобили, има и gps, възможност да ти праща видео и снимки на мейл, също така да те уведомява чрез смс и звънене при нужда. По спомен в алито цената беше от 200 до 500 долара.

Някой ден когато порастна ще си взема такъв :)

Ако искаш ще се разровя да го намеря и ще ти пратя линка.

А един роднина преди си пазеше автомобила като нареждаше рибарски кукички на възглавничка и ги оставяше на предните две седалки....една нощ му изчезна едната и от тогава не се е оплаквял да са му пипали колата :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 години по-късно...

Привет,  може би  се  включвам късно...    Но темата за  видеорегистраторите мисля,че  винаги е  актуална.

Дали някой има  "пресни "  лични впечатления и препоръки ?

Аз се  замислам за тези които с а като  огледало з а обратно виждане. Напоследък  доста  възможности предлагат .

Моля  ако някой има  аргументи д а сподели  препоръки.

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До @shibumi - Ако търсиш високо качество за записа, включително на тъмно, погледни "Azdome GS 63 H" или "Azdome M 06". Мисля, че това е оптималния вариант, като Цена/Качество.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 11 минути, tuningmania написа:

До @shibumi - Ако търсиш високо качество за записа, включително на тъмно, погледни "Azdome GS 63 H" или "Azdome M 06". Мисля, че това е оптималния вариант, като Цена/Качество.

Благодаря  за  отговора !!!

 

Може би аз не  поясних. Бих искал ако е  възможно освен  регостратор  да има и още някои  функции. Тъй като напоследък се предлагат доста интересни неща, в  повечето случаи имат и  навигация  и задна  камера ....

Следя продъктите н а една марка  JUNSUN , които за  малко над  200  лв предлагат  доста  функции.  Навигацията на  Октавия  и  Фабия  1 и 2  според мен  е на доста неудобно място. Ниско е,  отвлича вниманието  при  шофиране  и  т.н..   Всички виждаме тенденцията  подобни систеами да са на нивото на   погледа  в почти всички марки автомобили към днешна  дата. Видях че тамата  е на повече от две години  :)  и   се  надявах, че междувременно колегите са  събрали нови  впечатления  :)

Моля  з а извинение  ако  не съм  формулирал правилно въпроса и е  за  друга тема :)

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 9 часа, JORDITO написа:

То щото 4 инча екранче горе на огледалото е мега удобно. 

 

Привет, именно защото не  съм сигурен  и се  чудя,  споделям  въпрос и се надявам хора които имат  впечатления да споделят :).

Както казват "не питай старило, а питай патило "

https://www.aliexpress.com/item/4000618415880.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.574265aayGb4Dg&s=p&ad_pvid=202005012149254863185263858150008574551_1&algo_pvid=62677108-dc3a-4666-b112-4ede622ae4d0&algo_expid=62677108-dc3a-4666-b112-4ede622ae4d0-0&btsid=0ab6f81e15883949651833668e137c&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_,searchweb201603_

Без  да  твърдя  че е   най-добрия  вариант  :)

Това  че има  ADAS   функции  ми се   струва  доста интересно .

Ако никой не е  ползвал, дори съм готов  да  бъда "опитно зайче" и да споделя после  мнение.

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам, някой тук да е взел подобна джаджа. На мен, редовно ми излизат като рекламка тези и подобни неща. Разглеждал съм ги само в нет-а. Преди много време (сигурно 10 години) си бях взел огледало с вграден дисплей за камера за заден ход, но така и не го сложих. Едно, че седеше прекомерно голямо (според мен), а и нещо ме успях да схвана, защо да си кривя врата и само горе да гледам. Като цяло, много ползвам страничните огледала и ако имам такава джаджа горе, да ми отвлича вниманието с куп шукарийки (къде нужни, къде - не), не мисля, че ми е необходимо. То, ако не си гледам през джама, а чакам да ме извести огледалото за трафик или опасно приближаване на автомобил отпред - баси шофьора дето съм.

Вероятно не е лоша джаджата, но на т’ва място горе - на дали е много удобна. За мен, навито на О2 е удобно, а ако не искам да ме разсейва и да го гледам - или пускам стрелките на дисплея пред мен или само слушам к’во говори :)

Ако я вземеш колега, ще чакаме подробно ревю :) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Каквито и да е екрани в близост до огледалото за обратно виждане са не само неудобни, но дори опасни!

Аз лично, след като пробвах, вече никога няма да сложа там екран.

Има три основни проблема:

- погледът се отклонява прекалено много от посоката напред;

- при поглеждане към огледалото екрана примлича вниманието вместо самото огледало;

- пре-фокусирането на очите между екрана и огледалото е много бавно, все пак фокусните разстояния са ~40см спрямо десетки метри;

 

Моята навигация е държа ниско в средата на предното стъкло, възможно най-напред.

Единственият недостатък е, че трябва леко да се наведа леко напред (наколко сантиметра) при работа със сензорния екран.

Но това реално не води до риск, а погледа надеждно следи и обстановката напред.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По-удобно от това , което производителят е измислил, едва ли има. Централната конзола по дефолт е за тази работа. Огледалата са си огледала, прозорците прозорци.

Редактирано от JORDITO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Централната конзола не е много удобна. Не случайно екраните започнаха да ги слагат най-отгоре. А с навлизането на дигиталното табло, екрана от средната конзола може и да изчезне. Все още е необходим за въвеждане на информация, но с напредване на гласовите команди и това ще стане.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.