Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Ок2, трудно включване на скорости


mitko0511

Recommended Posts

Здравейте колеги,

 

От 2-3 години имам все по-задълбочаващ се проблем с включването на 1-ва скорост и задна скорост, а от 1-2 години имам проблем и с 5-та скорост (трудно включва от изключена 5-та или 6-та скорост). Колата е Октавия II 2.0 TDI-PD, BKD, 2005 г., с 6-степенна механична скоростна кутия.

 

Проблемът го имаше и в края на живота на оригиналния съединител (сменен преди 3 години), но го има и с новия съединител (който не е върхът, има известно придърпване докато още е студен). Новият съединител бе закупен от AutoPlus за около 2000 лв преди 3 години (феродов диск, маховик и лагер-помпа), т.е. поне според цената не би трябвало да е менте. Маслото на скоростната кутия е сменено с ново оригинално масло на VW, което е специално за тези кутии (цената му беше около 75 лв/литър), т.е. проблемът не е в старо масло.

 

Въпросът ми към вас е дали да търся проблема в съединителя или в скоростната кутия. Ако е в скоростната кутия, какво да искам да ѝ правят - да сменят някакви втулки (които чувам, че се износвали и се получавал такъв ефект), да сменят синхронизатори ли, какво ли? Питам, тъй като които и майстори да попитам, всички вдигат рамене и ми казват "Абе не е много зле, карай така" :))) и не искат да се занимават. Да, аз мога и така да карам, но все повече ме дразни.

 

От една страна се съмнявам в съединителя, тъй като след маневри за паркиране напред-назад-напред-назад се получава и трудно изключване от 1-ва скорост, но от друга страна проблемът (в по-лека форма) го имаше и в последните години на предишния съединител.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря, колега. Звучи доста подобно на моя проблем. (Интересно, че аз търсих в търсачката на форума, но не намерих нищо по моя въпрос, но явно не съм търсил добре). Сега се амбицирам да намеря и подходящ майстор за тази работа. Търсенето ми на майстор вече ще е доста по-конкретно - за "вероятен аксиален луфт на вал на скоростната кутия".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 година по-късно...

Здравейте!! Октавия 2 2.0 2008г вчера нешто стана неможах да вкарам първа скорост после взе да влиза но по трудно задната си влиза но сякаш като я вкарам се измества на мястото на 1-ва но имам задна другите скорости си влизат без проблем от какво може да е кутията е 6 степенна ръчка благодаря предварително

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първо може да хванеш да направиш настройка на скоростите. Разглобява се малко около лоста, има положение на лоста в който се закрепва и настройваш жилата, които са върху скоростната кутия. За да достигнеш до жилата се разглобява малко 5-6 винта, 1-2 скоби за да махнеш филтърната кутия. Работа за 10минути е. Пожелавам ти там да е проблема, че е най-евтин за решаване. Има много клипове и инструкции как се прави. Изгледай едно клипче и действай.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.