Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Смяна на пинове на предни спирачни апарати? Ремонт на апарата?


cenarius

Recommended Posts

Здравейте,

 

Вчера смених един шарнир, който издаваше неистов звук на каруца. И мъчейки се да извадя стария реших да махна спирачния апарат. 

 

 

Е там бях шокиран. Това е снимка на човек, който си сменя пиновете в неговата кола:

http://imgur.com/a/gCOlq

 

При него се вижда как са чисти и всичко е ок.

 

Съжалявам, че не снимах, но този шарнир "малко" ме изнерви докато го извадя без скоба и сега не ми се разглобява само заради снимката - ще се опитам да обясня. 

 

Моите пинове са в ужасно състояние - частта с резбата е силно износена и по-лошото - удължена. Горният пин на всичкото отгоре в хванат  с гайка след апарата! Бая се чудих защо не мога да го извадя, а се върти свободно, докато не видях, че всъщност той си продължава навън и има гайка, която го държи. Учудващо после лесно си сложих гайката.

 

 

Въпросът е. Какво да правя с този апарат? Очеизбодно това не е редно да е така. Да взема нови пинове (ако продават) и да се моля резбата в апарата да е ок (силно ме съмнява) или да търся апарати втора ръка? Да се търси начин да се "прокара" нова резба? 

 

Отворен съм за съвети.

 

Бонус въпроси (както винаги)

 

1) Колата няма абс, как мога да проверя дали е излязла така от завода и мога ли да си монтирам без особени драми? 

2) Защо да му се не види на английски е ball joint, а на български е шарнир .... Докато разбера какво трябва да си купя :D Как се казват на български тези guide pins? За добро или лошо се обучавам само от youtube и всичко, което знам ми е от там с чуждата терминология :/ 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виждам че има "Комплект водещи втулки" (и воала бонус въпрос 2 е отговорен) за под 10лв.

 

Мисля да пробвам с тях. Според вас ще стане ли номера да не сменям апарата? 

 

Как ще е най-добре да почистя резбата в апарата, за да може да е ок ситуацията? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.