Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Контролни светлини Fabia I 1.9 SDI 2003


bobivarna

Recommended Posts

Здравейте, съфорумници. Какво светва на Вашето табло (Fabia I 1.9 SDI) при подаване на контакт? 


При мен положението е следното (+ подгрева, но той изгасва много бързо поради топлото време в момента и не го е хванала камерата):


https://www.4shared.com/img/2yGN0FGYei/s25/15cc52690d0/2017

Редактирано от bobivarna
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Боби, всичко и свети,налей и нафта че е свършила !!!

Нафта има - резервоара е на 3/4 ;) Просто не се е вдигнала стрелката по време на снимката.

Питам защото ми е странно, че не свети "чек-а" при контакт... Или при този модел е така?!?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чека свети при контакт заедно с акумулатора! Всичко друго огасва преди палене. Чека и акумулатора гаснат след палене!

Това важи за след 2005г. Тук на старото табло като гледам може и да има разлики.

Редактирано от felicialx
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 8 месеци по-късно...

моята фабия е 1.2  HTP 12в  64 к.с  2005г код на мотора BME изобщо не свети чека .ЗАЩО имате ли идея може би заради това че има газ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами ако предишния собственик го е направил за да скрие дефект при продажбата. Лампите в таблото са светодиоди и няма как да изгорят. За да се види физически дали е пипано трябва да се свали и разглоби. Иначе на диагностика може да се провери.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да бе, ич не могат да изгорят. Колега, тая лампа и без това е напълно безмислена. Свети за един куп неша,като даже и не разбираш що е светнала. Само диагностика ще каже.И се вкарваш в приключение като колегата с ламбдата. Ако светне за сериозен проблем, ще си го усетиш и сам, няма нужда лампа да ти го казва.. На мен за близо 300 000 км, ми е светкала точно два пъти и след гасене и палене се оправяше. Същия мотор, също с ГИ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма нещо да свети и да не мое да изгори. Това че при мен не е изгоряла не значи, че на колегата не е.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, принципно е така, но като се има предвид колко е живота в часове на светодиода и колко време свети лампата на чека, то излиза, че докато изгори лампата, колата отдавна вече ще е умряла. Подсветката на таблото, която свети в пъти по-дълго, не гори.

Няма невъзможни неща, но колегата като установи причината ще чакаме да сподели.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Когато купих Фабията, показанието на километража бе 6 км. От тогава, вече 13 години, нито веднъж не е светвала лампата за двигателя. А имало случаи да трябва да светне. Не търсете под вола теле.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зравейте при мен изобщо не свети се едно я няма нито на конктакт нито след това нямам чек лампа. Скоро правих диагностика и ми показа само 1 грешка проблем при S конктакт което не можаха да ми го обяснат какво значи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.