Jump to content

>skoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Обслужване на Халдекс 4


Recommended Posts

Понеже във Vw форума всички са в цикъл и не им се говори,се налага да пиша тук.Става въпрос за халдекс 4 генерация на Passat B7 2012г.Може ли някой да ме насочи от къде да си закупя филтъра на халдекса и маслото за него?Ако може да ми дадете оригинален номер на филтъра,за да съм сигурен,че е точно той.

Другото,което ми стана интересно е самата смяна на филтъра.Гледам,че става с програма,която включва помпата и филтъра излиза под налягане.Специална ли е програмата или става с Vagcom?

Колата е с DSG на което смяната на маслото е ясна,но има ли отделна разадка на която трябва да сменя маслото?Четох темата на колегата zar за счупената разадка и че трябва да се сменя маслото,но дали на автомата е отделно?

 

Благодаря предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Автоматика и раздатката са отделно. Филтъра става от Волво. Vcds става, за интервенцията на помпата на халдекса.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Mасло Haldex     VW G055175A2

Филтър Haldex     Volvo 31325173

 

Трябва да запазиш капачето на стария филтър защото е различно(не го чупи)!

Редактирано от Цецо75
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Mасло Haldex     VW G055175A2

Филтър Haldex     Volvo 31325173

 

Трябва да запазиш капачето на стария филтър защото е различно(не го чупи)!

Най-важно е бялото, пластмасовото, то трябва да оцелее!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, вчера мой приятел го поръча от ebay, от същия търговец, от който и аз го поръчах.

С обикновена доставка, му излезе 115.16 лева.

При мен, с възможно най-бързата, излезе точно 135 лева.

Не го предлагат, защото са го калкулирали като ремонт, на стойност хиляди лева.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето защо трябва да пазиш капачето (пластмасовата част от сглобката):

 

VAG

Volvo

 

image.jpg

 

Ако го счупиш - поръчваш по оригиналния номер на Haldex (и се набутваш с два филтъра):

 

HALDEX.111358

 

Има и оригинален ремонтен комплект по VAG, който включва масло и филтър. По неизвестна за мен причина нашите "официални" не са чували за него:

 

G055175A2K

 

Аз лично съм с филтър от volvo. Другите варианти съм ги извадил с четене от нетя.

Редактирано от Цецо75
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

За да не отварям нова тема,пак тук ще пиша.Пак въпросния Пасат има един странен проблем.Колата върви добре и няма никакви проблеми до момента в който я вкарам в гаража.Само да уточня,че за влезна в гаража правя 90 градусов завой на заден ход и я вкарвам.Проблема е,че точно след като тръгна на заден и завия към гаража,непосредствено преди влизането започва да се чува един шум,като на глухо триене.Имам чуството,че нещо опира и се трие в нещо друго..Слагам лоста от R на D,но продължава да се чува.Местя го на P,пак е същата работа,шум на триене,който се чува през една секунда.Интересно е,че когато пусна климатика,шума изчезва или се заглушава,не знам.На следващия ден всичко е ОК,няма шумове до момента в който пак я прибирам в гаража.Мислех,че може да е нещо от ролките,но те са сменени във VW преди 25хил,.км. заедно с агренажа и водната помпа.Компресора на климатика също го мислех,като причина,но той е изключен когато прибирам колата(изключвам го 5мин. преди да стигна гаража).Другото,което ми се върти в главата е да нещо от скоростната кутия,разадка или задния диф.,понеже се натоварват при при такава маневра.Шума се чува само в купето,а като отворя капака отпред,нищо.Ако някой има идея от какво може да е проблема,нека сподели.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.