Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

София - Варна маршрут


tupalkapet

Recommended Posts

Време е за моренце и другата седмица поемам към варненските курорти. Искам да попитам колегите които се движат в тази дестинация кой път ще препоръчат? АМ Хемус с всички ремонти и кратък, или АМ Тракия до Бургас и после към Варна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По Хемус има 1, максимум 2 места (в зависимост какво работят в момента), на които стават тапи. Ако пътуваш в час пик, т.е. в петък следобяд, ще ги минеш за около 30 минути. После идва шосето. Ако пътуваш в трафика ще ти е по-бавно. По Тракия в петък следобяд е гадно до Пловдив - или караш със стотина километра в час в средната лента, или с около 140-150 км/ч. в лявата лента. На твое място бих хванал по Хемус в ден и час, в които софиянци и постоянно пребиваващите в столицата не се юрват наведнъж да пътуват. Няма да усетиш ремонтите по магистралата, а на шосето няма да се движиш в колона.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Скоро ходихме до Свети Константин и Елена от Пловдив, зададох същия въпрос на мои приятели. Повечето отговори бяха през Бургас, така и направих. Нямам забележки, единствено проблемната дясна лента на магистралата след Пловдив и след Стара Загора в някои участъци. Аз се движа с 120-130км/ч и не съм за нито една от двете ленти. Повечето предпочитат лявата и не мърдат от там, дори да се движат с моята скорост.

След Бургас до Варна хубав и интересен участък, нямам забележки.

Нямам впечатления от другите два варианта, доверих се на моите приятели, които пътуват редовно до Варна!

Поздрави и приятно пътуване!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бургас –Варна понякога излиза 3 часа а и тези завои и колони в планината ако сте с малки деца особено.Аз бих карал по царския път без проходи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

софия-пловдив-карнобат или през ришкия проход излизаш право на шумен и пак си на магистрала.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз минах миналата седмица и по двата - на отиване към морето по горния път, а на връщане отдолу Варна-Бургас-София. И двата ги взимам за 4 часа и половина, ако много спираме за 5. Като време няма разлика, Варна-Бургас както и да караш си е почти два часа :)

 

Ако нещо може да ти помогне, избягвай да пътуваш Варна-Бургас (или обратното) по време на уикенд или петък следобед. Тогава е най-натоварено и бавноще се изнервиш.

 

Независимо от това аз си предпочитам да пътувам София-Бургас в общия случай :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

АМ Тракия - Котел - Омуртаг - Шумен - Варна.

Прохода е сравнително кратък и не е натоварен като Бургас-Варна

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз си харесвам маршрута през Велико Търново. За 4:30h съм във Варна без да натискам със 100-110 по обикновените пътища и 145km/h на темпомат на магистралата. Много хора не го харесват заради завоите и сравнително трудното изпреварване, но аз не се оплаквам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз предпочитам пътя през Велико Търново всеки път. Годишно пътувам София-Варна по десетина пъти. Както в празнични дни, така и в делнични.

- По приятен ми е

- Времето за пътуване е същото

- Проблем с изпреварването има толкова, колкото и когато чакаш влачещ се ТИР в лява лента на АМ Тракия

- В едната посока "спестявам" близо 20 литра гориво спрямо АМ Тракия ( :fiu: )

- Пътя Бургас-Варна е изключително приключенски, особено през летния сезон. През летния сезон, едно минаване в тази отсечка ми е поне 2-3 много сериозни натискания на спирачката заради някой отсреща.

- Тапите са много маловажни. Не ми се е случвало да изкарам някъде повече от 20тина минути в България. Което е абсолютно нищо в крайна сметка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много зависи по кое време ще хванеш пътя :) Аз, лично, си минавам по Хемус и през В.Търново. Но в повечето случаи е през седмицата, а тогава няма проблеми със задръстване на магистралата.

Събота ,преди 10:00 също е ОК, после се натоварва малко, но не е някаква драма. Изключвам дните на "голямата миграция", но пък сега няма празници, децата са си вече на село :) Както е казал колегата преди мен,20 мин. са си нищо. А и този маршрут е по икономичен. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ришкия проход е с малко завои, отсечката Карнобат - Шумен се минава бързо. Пътя Варна- Бургас също е добър, но в разгара на летния сезон предразполага към инциденти и тапи поради интензивния трафик иначе разстоянието е почти еднакво. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

20литра икономия дори и в двете посоки си е добро постижение. София -Търново-Варна по памет беше 400км и отнема около 5-8часа взависимост от това колко тирове ще се настигнат. София-Пловдив-Карнобат-Шумен -Варна отново по памет беше 470км отнема около 5-6 часа. Като се има предвид ,че съм с малки деца и се кара на максимално разрешената скорост.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, с моето си каране колата ми дава 9-9.5 през В.Търново. Магистрално каране (без значение от магистралата, Хемус ли е, Тракия ли е) съм минимум 12.5. За това казвам, че пестя 20 литра в посока :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм на морето София - Бургас го взех за 5 часа с 3 почивки, със средна скорост 100, пътя е ок, само след Пловдив дясната лента е на вълни - то това е за Антизаспалес.

Тръгнах в 1,00 през нощта има няма 30 холи са ме настигнали/задминала аз. Ако обичаш нощно каране ти е вариант за петък през нощта.

Ришкия проход е направен можеш да минеш през него, но си удължаваш пътя, а и завои си има и има ли тирове си е гадно за изпреварване. Аз всяка година се прибирам от там, налага ми се да минавам през Шумен и знам. Карай си през царския път, не си усложнявай живота, ако питаш мен.

Приятна почивка ти желая.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.