Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Вибрации на празен ход


marto

Recommended Posts

Здравейте,

Порових из форума, но за съжаление не успях да открия тема, която да е близка до моя проблем. Може да съм пропуснал или да не съм гледал внимателно, ще прощавате ако е така.

Та, какъв е проблема... Колата е Octavia 2, 1.9 дизел 4х4. 

Когато работи на празен ход се усещат леки вибрации, които са постоянни. Усещат се когато се хвана волана или например се подпра на стъклото... все едно телефона ти е на вибрация, нещо подобно :) Струва ми се, че има моменти, в които тези вибрации се успокояват, но е рядко. 

Оборотите ги държи стабилни, няма колебания. Направена е диагностика на колата - всички показатели са в норма - дюзи, турбо всичко. Окачването е прегледано, включително тампони (и на двигателя), няма нищо, което да показса признаци, че е тръгнало. Съединителя е ок според майстора - няма тропане или някакви странни звуци. 

 

Ясно, че двигателя е по-шумен и груб като работа, но имам чувството, че в началото колата работеше по-меко. Замислям се дали не е от маслото, но сякаш този проблем се появи доста след смяната му (за протокола - карам с ROWE, защото ми писна да нацелвам Castrol менте, който гореше доста).

 

Ще съм благодарен, ако някой има идея какво може да е или ме насочи към вече подобна тема. 

Благодаря предварително.

Редактирано от marto
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако вибрациите не са равномерни, а са през няколко секунди (проявявайки се в леко заклащане на колата, когато е на свободен ход в спряло положение), то това си е нормален "проблем", дължащ се на софтуера, който е направен да подава прекалено малко гориво, за да е всичко много "еко". Има хора, които това ги дразни и затова с промяна на разни настройки на софтуера този "проблем" се решава лесно. (Аз го имам този "проблем" откакто колата е купена като нова преди 12 години, но мен не ме дразни и не съм го коригирал).

 

Ако пък вибрациите са постоянни и равномерни, то става въпрос за нещо друго, за което аз не мога да дам полезен акъл.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Благодаря колеги. Вибрациите са равномерни, съвсем леки. Засега на преглед нищо не излиза, но е възможно наистина маховика да е, макар, че съединителя се държи добре, а и няма тропане при гасене. Ако има развитие ще пиша в темата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Ако вибрациите не са равномерни, а са през няколко секунди (проявявайки се в леко заклащане на колата, когато е на свободен ход в спряло положение), то това си е нормален "проблем", дължащ се на софтуера, който е направен да подава прекалено малко гориво, за да е всичко много "еко". Има хора, които това ги дразни и затова с промяна на разни настройки на софтуера този "проблем" се решава лесно. (Аз го имам този "проблем" откакто колата е купена като нова преди 12 години, но мен не ме дразни и не съм го коригирал).

 

Ако пък вибрациите са постоянни и равномерни, то става въпрос за нещо друго, за което аз не мога да дам полезен акъл.

 Здрасти Моят проблем е точно същия на празен ход притриса леко по някога падат оборотите прави го същото и по наклон. А при напълно спряло положение леко се поклаща и притриса .... сменил съм всичко по тая кола цялата предница комплект съединител клапа за меко гасене тандем помпа .... скъса ми нервите това тресене си остана съвсем леко е е вече но го има. Бяха ми казали че е от каретата но според моя майстор са си наред. Основното тресене е при леко движение с около 5 -6 км в час.Но има и поклащане при работа на място. Ако знаеш как да го махна това много ще съм благодарен.

Редактирано от alexys_666
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако вибрациите не са равномерни, а са през няколко секунди (проявявайки се в леко заклащане на колата, когато е на свободен ход в спряло положение), то това си е нормален "проблем", дължащ се на софтуера, който е направен да подава прекалено малко гориво, за да е всичко много "еко". Има хора, които това ги дразни и затова с промяна на разни настройки на софтуера този "проблем" се решава лесно. (Аз го имам този "проблем" откакто колата е купена като нова преди 12 години, но мен не ме дразни и не съм го коригирал).

 

 

Същата работа и при мен...., а си бях помислил, че е маховик и даже го написах в обявата.  http://skodaclub.bg/forum/index.php?/topic/54157-%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0%B4%D0%B0%D0%B2%D0%B0%D0%BC-%D1%81%D0%B8-%D0%BE%D0%BA%D1%82%D0%B0%D0%B2%D0%B8%D1%8F%D1%82%D0%B0/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Stefan I  Аз смениих всичко.. като чистонова е и пак се притриса. Има и едно такова като все едно има луфт межди два шлица и чуква като подавам газ и връщам на празен ход на скорост. Едно време жигулките го имха подобно нещо ама там си беше от сглобката на кардана към задният мост. .. Много е странен тоя проблем с тресенето май ще отваме в Мобилето ми се струва!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Притрисането се проявява при външна  температура около 10 градуса. При пускане на вентилатора, примерно, изчезва. Поне така е при мен.

Колата я продавам, защото няма кой да я кара. За 9 години нито един път не съм се оплакал от притрисането, въпреки че съм го усещал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.