Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Ремонт на стъклоповдигач


NikolayCenov

Recommended Posts

Здравейте колеги

Реших да си ремонтиран преден десен прозорец че вървеше трудно. След като разпробих нитовете и изкарах механизма видях че единия водач е счупен. Поръчах ремонтен комплект от gparts.bg и го чакам да дойде, но капака който държи ролката от вътре е счупен и никъде не мога да намеря такъв капак. Някой ако е имал подобен проблем моля да сподели къде в БГ може да се поръча. В алиекспреса ремонтните комплекти вървят и с този капак но е БГ не е така... Само 2 водача жила и ролка.

 

Линк към китайския комплект да се ориентирате за кой капак става дума

http://s.aliexpress.com/BnQJRnUb

Редактирано от NikolayCenov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В етката няма номер на тази част.. И затова не съм се обаждал да питам.. Върви целия механизъм .. По морги не съм търсил.. Предпочитам нов

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И на мен ми се скапа предното дясно стъкло. Вдига се на 1/3 и се връща само и така докато не изключи автомата и не го вдигна на няколко пъти по малко. Ще трябва да ходя до ЕТ да подскачам за гаранционен дефект.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За информация да споделя. Капака го пробих и го направих 5мм болче с гайка. Смених и на предните 2 стъкла всички водачи и жила. Смазах ролките който са занитени на металните водачи, че от тях скърцаше много. След това си купих нит-гайки М6 и разпробих отворите за нитовете от 6.5мм на 8.8мм и ги направих с нит-гайки и сега прозореца вече е с болчета с не с нитове.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А как откачи стъклото от водача?Стъклото гледам е пробито и през него минава нещо като чоп пластмасов.Как се освобождава?Нит гайките не навдигат ли тавата?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

https://automotoparts.eu/media/441_lg.jpg

 

На този кит се вижда буренцето и срязатана втулка.

Взимаш клещи човки ама не гладки а отпред да имат резки за да можеш да дръпаш. Там където е срязана втулката хващаш отвън буренцето, другия край на клещите вътре в буренцето и дърпаш яко. Като излезе буренцето срязаната втулка е хлабава и нея я вадиш или буташ навътре. Ако се е заклинила дръпни прозореца нагоре и ще отпусне. След като ги извадиш вдигаш прозореца с ръце горе и го залепяш за рамката с тиксо.

 

За нитгайките с 1мм ама нали има гума и си го обира... Не зее

Редактирано от NikolayCenov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако имаш проблем с въжетата пиши.. Че трудно се закопчават

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам проблем с отключване заключване на вратата.Исках да махна тавата,за да се докопам до машинката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само да вметна... Че без мотор и сложени букси в него не можеш да заключиш колата. Ако имаш аларма оригинална ...нали за да се свали прозореца си го дал на около 30% и като я заключиш след 3-4 мин почва да пищи за забравен прозорец

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Заклюлва заключва.В момента всичкия кабеляк е разкачен освен на бравата,а стъклото е подпряно с летва.Сирената на алармата не работи или не е активирана,но утре ще видя дали се задействат мигачите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен с разкачени кабели показваше че имам отворена врата и не заключване тази врата

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.