Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

водородно почистване на БЕНЗИНОВ двигател


mammut

Recommended Posts

привет колеги,от известно време чета по най различни форуми за това,водородно почистване на двигателите.но проблеме е там ,че 99.99% от пишещите и коментиращите са с дизелови двигатели, почти никъде и никой не споменава  за бензиновите такива.

решил съм се да направя една профилактика на Октавийката,но се чудя дали ще има ефект.1.8Т. 

не можах да срещна отрицателни коментари,при използвали тазо начин дори и при дизилите.или са доволни,или скептично настроени и невярващи ,писимисти,че това ще помогне и ,че въобще ще направи нещо.за тях това е създадено само да взима парите на хората срещу някакво си обещание .други пък които са го изполвали,казват,че са доволни и,че парите им ама въобще не са заминали на вятъра.

проблема е , че става въпрос за дизелил.

някой правил ли е това чудо и какви са му наблюденията 

заслужава ли си при бензиновите двигател, и то с ГИ който в крайна сметка не прави такива мръсотии.било то по турбо,горивопровод,катализатори и пр.

дали ще е добре една порофилактика,и дали ще има някакъв ефект 

Как мислите ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пари на вятъра,по-добре ги изпий.

Бензин/газ,то маслото не цапа,ти за друго се притесняваш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз мислих да се възползвам от тазо услуга и да тествам, но майстора ми ме разубеди. Чух че за по-старите двигатели това само отлепяло натрупаните сажди и нагари в ДВГ без да ги изкарва изцяло навън, след което запушвало нещата още повече и водело до сумати други проблеми. Но това беше само едно мнение на майстор, тъй че не мога да споделя от личен опит нищо повече.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също мислех да мина процедурата профилактично, но един познат ме разубеди. Пробвал е на своята кола 3.0TDI 2011г. и на жена си на A-класата от първите кутийки 1.4 бензинов. Каза, че при дизеловата имало промяна, но при бензина абсолютно нищо, те така му и били казали момчетата с тази машина, че при дизела, заради кофти горивото ще усети разлика на 100%, но при бензина едва ли.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 месеци по-късно...

Здравейте колеги! Аз имах проблем с дюзите на моята Шкода 1.6 бензин. Дюзите бяха задушени и колата тресеше на ниски обороти. Направих това водородно прочистване и колата се оправи. Дадох 40 лв.за него вместо да чистя дюзите, щеше да ми излезе поне 200 лв. Така че си заслужава!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги! Аз имах проблем с дюзите на моята Шкода 1.6 бензин. Дюзите бяха задушени и колата тресеше на ниски обороти. Направих това водородно прочистване и колата се оправи. Дадох 40 лв.за него вместо да чистя дюзите, щеше да ми излезе поне 200 лв. Така че си заслужава!

Пробва ли да отпуснеш малко примката около шията им?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ти пък 200лв за чистене на дюзи. 

Зависи къде точно е питал, защото един приятел искаше да чисти дюзи на дизелова кола в Бош Сервиз, както и в няколко други беше питал - и му бяха обявили по 50лв САМО свалянето на дюзите (най-ниската цена казвам) :D отделно чистенето беше още една "красива" цифра - така, че 200лв са супер цена на фона на това, което бяха отговорили в няколко сервиза на моя човек... :D

 

Пробва ли да отпуснеш малко примката около шията им?

Това ми хареса максимално :D Доста добро попадение! :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробва ли да отпуснеш малко примката около шията им?

.Хахахаха направо съм ги удуши т

Тези дюзи. Пиша от телефона и той си избира сам някои думи :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моето мнение е, че ако имаше реален резултат, още производителя на машините за водородно почистване щеше да си е направил труда да изготво видеоматериал с няколко стари мотора преди и след въпросната манипулация. Лично аз не бих направил това, заради сегментите на буталата, смятам че не би им се отразило никак добре. До колегата с дюзите - 10-15лв на брой е почистване на ултразвук.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.