Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Какви джанти за Фабия 1.4, 16V, 2003та?


Toni96

Recommended Posts

Здравейте , и добър вечер колеги имам малко смахнат въпрос или малко тъп въпрос вие ще си прецените по на татък ... Та дойде летния сезон и както другите хора с коли и аз реших да си сложа джанти и ето го проблема изобщо не съм запознат със размерите на джантите кое как е ПОМООЩ колата е шкода фабия 1.4 16 в 2003 ако е от ползва това де 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сайта не ти предоставя точна информация за размера на джанти за твоя автомобил!  Игнорирай го! Нито ширината, нито офцета са актуални с произведените за Фабия 1.  

Тъй като не си запознат с размерите, както ти сам преценяваш, аз ти предлагам да се придържаш към практичният размер- 14цола или инча. Ако стане така, реши какви гуми искаш да ползваш и някой от нас пак ще помогне с информация!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

185/60/14 това са  размерите ми а да ви питам ако сложа 15-ка по - добре ли ще е за самата кола имам предвид за окачване и тн. Благодаря

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С джанти 15' и нископрофилни гуми колата ще е една идея по стабилна в завои, но не препоръчвам. Аз минах на 14' заради хубавите ни пътища. На първата дупка си срязал гумата и си изкривил джантата....

Все пак това са мои впечатления, ти си решаваш...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С джанти 15' и нископрофилни гуми колата ще е една идея по стабилна в завои, но не препоръчвам. Аз минах на 14' заради хубавите ни пътища. На първата дупка си срязал гумата и си изкривил джантата....

Все пак това са мои впечатления, ти си решаваш...

Това с първата дупка е малко пресилено. А ние с 18-ки какво да кажем, че пукаме гуми всеки ден ли?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разказът е по действителен случай.

Не само джантата е важна, а и гумата. На Фабия за да минеш на 15'' ти трябват нископрофилни гуми за да спазиш диаметъра и така стават уязвими. Всеки да си направи преценка къде и как кара. Ако бяха хубави пътищата щях да мина на 15' , но наистина след първата дупка в един дъжд срязах гума и изкривих джанта при скорост 30 км/ч

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако искаш да изглежда много добре, слагаш 16-ка 205/45, ако искаш да изглежда прилично добре слагаш 15-ка 195/50, а ако искаш да ти е комфортно слагаш си високи 14-ки. Аз съм със 195/50/15 и честно да ти кажа не ги препоръчвам, на Fabia както казах седят прилично добре, но са си ниски за нашите пътища, до сега не съм рязал/пукал гума, но задължително на 2 месеца, някоя от джантите е за изправяне, колкото и да я пазиш. Ако ще ги слагаш за красота и не те бърка по-ниският комфорт аз лично бих ти препоръчал да сложиш 16-ка, разликата с 15-ките е 5мм във височината на гумата, говоря само за самата гума, които лично аз, тъй като съм карал с такива, не ги усетих, но за сметка на това широчината от 205 си е доста по-добре в завоите. (*Разбира се ще има и леко завишение в разхода и може би недоловима спънка във вървежа, но както баба ми казваше на времето "Трай бабо за хубост")

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.