Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Шкода фабия 1.9 sdi 2001 проблем с климатика..


Mupo88

Recommended Posts

Здравейте колеги,

 

Тази година ще е втора поред, в която климатикът ми работи когато си поиска (буквално). Миналата година ходих по майстори и направих пълна профилактика, допълниха малко фреон и почистиха системата, но проблемът си остана.. Сутрин абсолютно винаги работи климатика, но вечер като си тръгвам от работа, изобщо не се включва перката да върти. До извода, който съм стигнал е, колата като не я е напекло слънцето и е по студена ламарината - климатика винаги си работи, но ако колата е седяла на слънце не работи.

Някой имал ли е подобен проблем?

 

Благодаря предварително на отзовалите се :)

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 седмици по-късно...

След закачване на компютър се оказа, че най-вероятно е заминал сензора за изпарителя на климатика. Намерих и вариант как да се оправи, но за съжаление след разглобяването не можах да открия сензора къде е... Ще пробвам още един път, че и времето ме притискаше. 

Пускам линка с обяснение ако някой има този проблем, да знае как може да си оправи климатика :)

 

https://www.briskoda.net/forums/topic/61180-fabia-evap-temp-sensor-how-to-with-pics/ 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз купих някакъв на Валве ако не бъркам за 49, оригиналния беше 60 лева, но доставката е много дълга, а не се издържа :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.