Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Мнения за конкретни обяви


Sleit123

Recommended Posts

Здравейте,

 

От известно време помагам на мой познат да открие своята Skoda и да стане истински фен на марката - не че без кола не е!

 

Става въпрос за кола, която няма да се кара на дълги разстояния, понеже моя познат живее в малък град и дори за работа му е по-лесно да отиде пеша. Затова в този случай мисля, че бензина е много по-удачен избор.

Принципно знам, че 1.4, 150 кс мотор след 2012г. е добър избор, но в нета има само една такава и не е с кой знае какво оборудване, че да си заслужава човек да даде една торба с пари.

 

Попаднах на 2 RS-ки на малко километри, нов внос, което ще рече, че километрите на 100% са върнати, но въпроса е с колко.

 

Двигатела и на двете е 2.0 , 200 кс - аз нямам никаква информация за този двигател и се чудя дали е надежден, има ли някакви проблеми, които често се наблюдават и какъв би бил рахода за такава сравнително мощна кола -като знам, че зависи много от стила на каране, но той не е гонач и не е с тежък крак. До момента кара доста по-слаба кола.

Принципно не търси автомат, но не виждам други бензинки, които да ми харесат.

 

Обява 1: http://m.mobile.bg/details/11468235335556251

 

Обява 2: http://m.mobile.bg/details/11481654585143523

 

Моля за вашите съвети.

 

Предварително благодаря

 

Светослав

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако не се бъркам, седят от около 6 месеца за продаване... Не съм ги гледал, докато търсех кола, понеже са бензинови. Не харчат малко в никакъв случай, но пък са "заредени" до горе с глезотийки :)

Принципно, 1.8 и 2.0 имат грижи с бутала, сегменти и вериги, а ремонтите не са от евтините. Мисля, че след 2012 са ОК, но нека и други колеги да кажат, какво знаят. В бри-шкода от vRS се оплакват не малко хора. Мен това ме спря от покупката на бензина.

Успех!

Редактирано от zloQQ
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще стоят още 6 месеца, няма търсене на бензинови коли, на които не може да се сложи газ или струва прекалено много! Виж ако и двете бяха дизел до сега да са заминали!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако са обслужвани добре, няма да имат никакви проблеми с, бутала сигменти и верига.Клкото до пролема с веригите,той е при малките двигатели,поради дефектна партида.Но при големите като тези не би трябвало да има проблем.

колкото до газта,или караш само не бензин,или влизаш в филм с газта.Самата уредба струва около 2000лв,зависи от мараката.Рботи по следния начин, на три таката газ прави един такт бинзин,и там майстора трябва да е мноооооооого читав за да я настрой правилно.Не е невъзможно но трябва да се внимава с каква уредба ще се заимаш и кой ще я монтирва.В ЕТ монтирват газови уредби на TSI и FSI двигатели дори ги продавта така като бонус с ГИ.И  гаранцията на автомобила не пада.Но там монтажа е доста скъп както и самата уредба.Колкото до дизела, да по икономичен е, но обслужването ми е по скъпо,и недай си боже да се развали нещо по него,хич не е евтино.Да не говорим че от наще горива,лсено заминавт дюзи помпи DPF филтър и катализатор. А там като видишцените ,ще ти се иска да се гръмнеш.

тъй че и в двата случая,трябва да имаш късмет да направиш компромис и да си прецениш сам възможностите.

Пълно щастие няма 

Редактирано от mammut
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, много благодаря за мненията.

До слагане на газ не мисля, че ще се стигне, просто защото разстоянията, които се минават в прованса са малки и докато превключи на гас, човека е стигнал та и забравил.

Аз самия карам 2.0 , 140 CR , като от опит знам, че дизела си иска каране и дава малки та и холеми ядове, но харчи малко- потвърждавам. Но в случая няма смисъл от дизел.

Наясно съм, че дизела у нас се котира в пъти повече от бензина.

 

Интересно дали има колеги с този мотор 2.0 200 FSI, за да кажат дали са доволни.

 

Благодаря

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.