Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Пуши бял рехав дим при движение с ниска скорост


taraliom

Recommended Posts

 Здравейте, понеже не намерих баш същия проблем, пускам нова тема, ще съм благодарен на съвет. Октавия 2.0 140к.с. BKD PD започна да пуши, като докато е студена няма абсолютно никакъв дим, като започне да загрява се появява бял дим, който при подаване на повече газ изчезва. Ако е на място не пуши, даже и загряла, като тръгне започва и пуши непрекъснато до около 2000 оборота, когато спира. Антифриза и маслото са си тук, сменена е главата преди около 2000 км. Няма проблем с палене, разход, вървене, но пушенето е сериозно на градско.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми прилича си на антифриз...

 

Това са онези, дето пукаха глави, нали. Като загрее и се отваря цепката ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

сменена е главата преди около 2000 км

 

Главата нова ли е? Ако е втора ръка - пробвана ли е? Гаранция? Какво наложи смяна на главата? Симптоми? Преди смяната имаше ли бял пушек?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Главата е нова, старата беше спукана на три места, смяната се наложи поради загуба на антифриз / литър на 1000км/ и обилен пушек. Знам много добре как пуши от антифриз и спукана глава, не е това, за 2000км. антифриза не е мръднал, преди пушеше по всяко време, още със запалването. След смяната около 1000км. не е пушила въобще, след това започна, но без загуба на антифриз или масло, пък и пушека както писах е като конденз малко, само че не е възможно да е. Турбото също изключваше, защото беше направило клей, и него чистихме. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ок.

 

Неизгоряла нафта също пуши бяло. Но би трябвало да е още с паленето. Някоя дюза. За друго не се сещам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за мнението, и аз така подозирам, ама реших да проверя, че почна малко да ми писва - миналата година компресор на климатик, тая глава, че я и боядисах уж да е всичко наред, а то пак продължавам. Имам някаква смътна надежда, че може да е от нафта, защото пропуши след като налях от Еко, ама вече минах 600км след нея, та май и това няма да е.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.