Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Тресене при спиране


jim_bings

Recommended Posts

Имам едно адско тресене на колата при спиране почна се по етапния ред смяна на дискове накладки тампони на амортисьори тампони на стабилизиращата щанга вътрешни на крайници външен накрайник вкючително рециклирана рейка давайте идея какво може да е в сервиза казват че предницата е добре но тресенето остава особено между 110 до 80

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тема 1 - http://skodaclub.bg/forum/index.php?/topic/53560-%D0%B4%D0%B8%D1%81%D0%BA%D0%BE%D0%B2%D0%B5-%D0%B7%D0%B0-skoda-octavia/

Тема 2 - http://skodaclub.bg/forum/index.php?/topic/46262-%D1%82%D1%80%D0%B5%D1%81%D0%B5%D0%BD%D0%B5-%D0%BD%D0%B0-%D0%B2%D0%BE%D0%BB%D0%B0%D0%BD%D0%B0-%D0%BF%D1%80%D0%B8-%D0%BD%D0%B0%D1%82%D0%B8%D1%81%D0%BA%D0%B0%D0%BD%D0%B5-%D0%BD%D0%B0-%D1%81%D0%BF%D0%B8%D1%80%D0%B0%D1%87%D0%BA%D0%B8/

 

Аз как съм решил проблема:

Колеги, привет!
И мен не ме пропусна тази екстра. Преди имах тресене, но с един реглаж изчезна. Преди около 10 дни обаче...майка плаче. Натискам спирачка от 140 и волана направи опит да излезе през прозореца. Благодарение на тази тема, вчера се насочих директно към тампоните на предния мост. Смених и двата тампона и на двата носача с такива от TT. Левия заден ми беше леко тръгнал, другите изглеждаха да са ОК, но тресенето изчезна моментално в тази си форма. Днес обаче отивам и за нови дискове с накладки, защото съм ги изкривил тия ( за 21 000км, ATE ). Дистрибуторите на части, които са ми близки ми казаха да взимам директно Цимерман ( ако съм запомнил правилно името ). ATEто се носело на стара слава и по-висока цена, инак не държали толкова на бой. Надявам се този проблем да ми изчезне завинаги. Гледам, че има колеги, които сменят всичко и нещата се оправят, ама за първите няколко хиляди километра...
Поздрави! 

Следремонтен репорт:

Сложих 280мм Цимерман отпред със накладки Джурид. Тази кола и от фабриката не е спирала така...За момент се изблазних да взема "дупчен" Цимерман, но цената беше по 2.2 на нормалния...

Слегнаха доста бързо, може би за около 20км. градско във Варна. Сега ги разтрих и извънградско. Колата спира супер добре, грам трептене няма никъде. Надявам се и така да си остане. Единствения х*й от цялата работа е, че с тампоните от ТТто колата стана чувствително по-твърда отпред...

Успех на всички и не пестете от спирачни дискове, излиза по-скъпо накрая!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Задните тампони на носачите.

Слагате от Ауди S3/Golf R32 усилени,и забравяш.

 

И аз залагам на това. Поне при мен, при същата скорост, на същата кола, при сменено ВСИЧКО друго по предница (вкл. главини и лагерите към тях) се оказаха въпросните тампони. Бил сложен единия наопаки и ей ти на - даже дискове все да криви поради тоя факт..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кажете колеги свестен майстор или сервиз перник софия че ми писна от пишман майстори

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако искаш да си сигурен, че работата ще е свършена културно и точно както трябва - Трансексперт. Но бъди подготвен за това, че може да почакаш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

днес като свалих гумата се загледах обстойно ми направи впечатление че самата гума при завой гумата е опирала в предната и задната част размерът е стандартния 195 65 15 предполагам че има нещо изкривено и от това идва тресенето утре ще кача снимка на мястото където е закачала

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.