Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Фуния за дизел Октавия 3


Recommended Posts

Здравейте,

 

след едно несполучливо зареждане на една бензиностанция на която на мястото на пистолета за дизела им бяха монтирали пистолет за бензин, се зачудих, ако на човек му се наложи да си сипе нафта от туба.... аджеба продава ли се някаква такава специализирана фуния ?

Защото иначе отваряне няма.... май де  :blush:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Взимаш си една градинска лейка и от тубата в нея. После е лесно и удобно

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За специализирана не съм чувал, но ми се е налагало да сипвам от туба и по спомен с някаква "пръчка клечка" се освобождаваше клапата. Друг е проблема, че на някои бензиностанции е тънък пистолета за дизела и незнаещите бензинджии вече са ми я изкъртили и свободно си влиза и тънък пистолет.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какви са тия филми... Това си е най-обикновена пластмасова клапа с пружинка, която се натиска и се отваря. Ако пистолетът е къс, тогава няма да може, но не виждам къде е филмът с “тънък-дебел“...

 

Ето обвинена туба за 10лв от кауфланд, примерно:

032%20TEK%20390.jpg

 

Имам такава в гаража и знам, че работи. Ако тръбата е къса, то няма как да натисне клапата, която дори се вижда (зелена и жълта съм виждал) щом се махне капачката. Дали фи-то на пистолета е 10мм или 20мм - все едно е???

 

Да не би да са измислили някаква нова система в О3?

 

Единствено се сещам за проблем, когато се остави пистолетът да “виси“ на гърловината и той, ако е тесен, застава под напрежение и натиска клапата още настрани и може да се изкърти, да... Явно е това.

Редактирано от shaft
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При дизела има защита, която не позволява да се пъхне тънък бензинов пистолет, просто клапата не се отваря и пистолета не влиза. Когато е дебел "отключва" клапата и пистолета влиза нормално навътре да се зарежда.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://www.automotodar.com/funiya-za-gorivo-pvc

 

Има ги по бензиностанциите.

Колега с това ПВЦ нища не става, само дето се изкривява фунията а клапата не се отваря. Дари с пръст да се натиска пак не отваля.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Я, да не са го направили като при беенве? На дизелите, за да се отвори клапата, тръбата натиска 2 срещуположни езичета и ако фито не е точно, нема отварЯне.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Stefan го е написал много точно,трябва тръбичка с ф/24 не си спомням точно и дълга около 6-8см за да може да бутне двете пъпки ида отвори клапата.Много от дизелите имат такава защита.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.