Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Смесване неизползвано масло с ново


Tonito

Recommended Posts

Здравейте, колеги,

 

Дойде време за още една смяна на маслото. Шкодата не харчи масло и за това имам 0,8 л. от старото масло, но то е стояло в колата и не знам дали мога да го смеся с новото. Лятото тук не е много горещо, но съм сигурен, че поне един месец в колата е било 50º C, а на кутията пише да се съхранява на температура не по-висока от 40 ºC ( не помня дали не беше 50). Та въпроса ми е дали някой е смесвал старо неизползвано масло с ново?

 

Поздрави!

Редактирано от Tonito
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, колеги,

 

Дойде време за още една смяна на маслото. Шкодата не харчи масло и за това имам 0,8 л. от старото масло, но то е стояло в колата и не знам дали мога да го смеся с новото. Лятото тук не е много горещо, но съм сигурен, че поне един месец в колата е било 50º C, а на кутията пише да се съхранява на температура не по-висока от 40 ºC ( не помня дали не беше 50). Та въпроса ми е дали някой е смесвал старо неизползвано масло с ново?

 

Поздрави!

Аз лично всеки път. На Шкодилака му сипвам 4,5 литра /1.6 TDI CR/. Единия път или два пъти подред взимам 4 + 1 литра, друг път само 4, но гледам да не се оставям без масло за доливане, макар че за 60 000км не съм долял грам. Но идеята е, че това което си го карам в нея за доливане, при следващата смяна го сипвам, правилно или не. Не съм имал проблем досега, но според мен няма какво толкова да му стане че да се усети че има проблем с него. То и без това е половин литър.. Интересно би било и други колеги да споделят..
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как мислиш дали масло което в двигателя работи на 100+ градуса, ще се уплаши от 50 градуса?

 

Нищо му няма споко. Стига да не е седяло с години в багажника, нищо му няма.

 

Няма проблем да смесиш работилото със стоялото, второто със сигурност има по-добри качества.

Редактирано от Цецо75
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, колеги,

Благодаря за отговорите! И аз се учудих като видях тези градуси за съхранение, а пък маслото знам, че работи на много повече, но знам ли може да пропускам нещо. За сега шкодака държи(макар скоро да разбрах, че са му връщали километража и само мога да предполагам на колко е ) и не му трябва доливане и за това все ми остава масло. Утре ще го сменя и ще сложа старото. Мерси много, колеги!

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.