Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Удивителна на таблото - Да похвърляме боб какво е


sauber

Recommended Posts

Колеги, привет,

По стара традиция при мен, когато стане една беля, след нея следват още няколко. Та след като в Събота един изсъхнал клон на дърво се изплющя върху колата ми (преден капак, таван, заден капак и задна лява врата за боя), сутринта и нов сюрприз. Качвам се, паля, тръгвам и карам спокойно. По едно време удивителната на таблото почва да мига и колата пищи. Гледам ръчната, долу си е. Симптоми няма никакви други. Колата си спира нормално, спирачна течност има, течове няма от никъде. Педала на спирачката си се държи нормално или поне аз не усещам да не се. И трите стопа работят нормално при тест на място.

Някакви идеи? Довереният ми майстор ще я взима чак в Четвъртък и ми се ще някой да ме ориентира какво се случва. Не че ще промени нещо картината, ама ей така, от интерес :)

 

Колата е Октавия 97, 1.8 125кс. Не че има значение, но предни дискове и спирачки са на не повече от 20 000 км. Изглеждат си перфектно и така и се държат.

Редактирано от sauber
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен беше изпуснал заден цилиндър(с барабан съм)

И аз така се подлъгах, че има спирачна течност - отварям казанчето, а то вътре пълно, после като видях, че джантата ми е омазана, тръгнах да наливам и половин шишенце спирачна течност си влезе като пич. :)

Пробвай да долееш, може и да не изпуска от спирачките. Например от някоя от помпите на съединителя.

Редактирано от Mahorec
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е графика на фейслифтовото табло, но не мисля, че има разлика.
Свети ми лампа две Hand brake/brake fluid level warning light -K14/33-
Свети в червено и не постояно. Свети през определен период, свирва 3 пъти, остава още малко светнала, после гасне, после се повтаря.
 
При мен има два варианта явно:
ABS/EDL/ESP/EBD failure; (e.g. a wheel speed sensor is defective) - Възможен, макар че ABS-а си има собствена лампа, а останалите системи моята баба ги няма.
Brake fluid level too low; all systems O.K. - Също възможен, макар, че течност си има в нормата. От друга страна обаче, педала потъва (не докрай) странно, когато го натиснеш мъжката).
 
Колега Mahorec,
Аз съм с дискове отзад, пък и никъде, ама никъде не виждам теч на каквато и да е течност :(
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

 

ABS/EDL/ESP/EBD failure; (e.g. a wheel speed sensor is defective) - Възможен, макар че ABS-а си има собствена лампа, а останалите системи моята баба ги няма.
Brake fluid level too low; all systems O.K. - Също възможен, макар, че течност си има в нормата. От друга страна обаче, педала потъва (не докрай) странно, когато го натиснеш мъжката).

 

Ей това е нещо,на което трябва да обърнеш внимание.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По спомен, не мога да съм 100% сигурен, имаше датчик за нивото на "потъване" на педала. При всички положения "потъване" почти до край означава проблем. Може да е въздух, може да е помпа и какво ли още не.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Единствения датчик е за натиснат педал на спирачката - дискретен 0 или 1. Информация за "потъване" на педала означава измерване на ход на педала + време на хода.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Взех си колата днес от майсторЯ. Човека каза "Дребно беше". Оправил "Един сноп кабели". Не успях да го разпитам повече, защото и той и аз бяхме на черешата.

Хвърлянето на боб - ту би континю

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.