Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Разход на масло


Habits

Recommended Posts

Здравейте.

 

Днес видях, че нивото на маслото е към средата, че даже и една идейка под средата.

Когато я купих от ЕТ, ноември месец, нивото беше почти на макс, както трябва да е.

Днес след 6500 км приблизително долях.

Не очаквах, че нова кола би харчила масло.

Някой може ли да сподели дали е имал такива наблюдения.

Нормално ли е? Бях чел коментари някъде, че в ЕТ твърдят, че това е нормално и понякога се налага да се долее.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами, зависи как се кара колата. Моята е Фабия само на 3800 и не мога да коментирам за нея. Но с Октавията съм имал различни ситуации. Ако имам много пътувания по магистрали съм доливал и 1,5 л. на 15000 км., но е имало и случаи, когато не го е пипвала маслото,но съм карал по нормално.

По принцип, колите с турбо имат някакъв разход на масло. Не знам какво се води за нормален разход при тези мотори.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Срещал съм много мнения за най-различни нови коли,че в началото на живота си горят масло.Просто се разработват.След определени километри се нормализира.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз не мога да споделя такъв опит ... взех колата миналата година април с масло на максимум и до сега не съм долял една капка , возя си едно кило масло за страх , но до сега съм доливал само 200 мл. антифриз и течност за чистачки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Интересното е, че наистина е индивидуално. До сега колата не съм я настъпвал над 3000 оборота. Карам я доста внимателно. В началото я карах предимно извънградско и нямаше харч. Може би сега при затоплянето на времето и по-честото шофиране в града е дало резултат. Смятам сега да звънна на ЕТ да видим какво ще кажат и ще пиша.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм със същия двигател. Сега от ЕТ казаха, че почти всички техни клиенти са давали обратна връзка за разход на масло. Казах ми да не се притеснявам. Все си мисля, че тези лонг лайф масла са малко пунта мара.

Бях чел подобни теми още когато взех колата и го отдавах на по-агресивно шофиране. Сега обче се убедих, че не е това причината, защото, както казах, повече от 3000 оборота Фабиата не е виждала. Ще продължа да наблюдавам нивото и ще дам отзиви.

 

Tribaleo, горе долу сме с еднакъв пробег. Може ли да споделиш съотношение градско/извънградско каране при теб.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Около 2000км е извънградското, от които 1000 не са на магистрала. Приятелката ми доста мрънка и рядко надвишавам 150км/ч.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В книжките гледали ли сте какво пише? В моята пише, че да гори масло е нормално ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В книжките гледали ли сте какво пише? В моята пише, че да гори масло е нормално ...

Всеки производител за да си върже гащите ще го напише , инак ще ги побъркаме по гаранция.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абсолютно правилно. Това си е подсигуряване от тяхна страна. Отделен въпрос е дали е нормално нов автомобил, който е каран внимателно и в съответствие с официалните препоръки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега , засечи я какъв е разхода на масло на 1000 км. и сравни с данните от книжката.

Мисля , че разход от 300 - 500 гр. е нормален и може да е от много и различни фактори несвързани със сглобката на мотора.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е допуск , не е задължително , отделно в нета има информация за разход от литър за 15 000 км. до 4 литра за 10 000 ... моторите може да са нови , но хлабините си ги има , инак няма да се върти мотора.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, сега прочетох в книжката. Струва ми се прекалено...14 годишното ми jtd харчеше около 150мл на 10000 км, а го жулех здраво. Другата странна за мен информация е начина за проверка на маслото. До сега го проверявах сутрин на студен двигател. В книжката пише след като е достигнал оптимална температура да се изгаси, да се изчака няколко минути и тогава да се провери?!?

Редактирано от tribaleo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Другата странна за мен информация е начина за проверка на маслото. До сега го проверявах сутрин на студен двигател. В книжката пише след като е достигнал оптимална температура да се изгаси, да се изчака няколко минути и тогава да се провери?!?

Определено и на мен ми се стори странно това нещо.

20 години си проверявам маслото сутрин преди първо палене.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, ама се проверява както пише в книжката.

Имаше и тема във форума за проверка на маслото.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен от значение е и какво масло има в мотора. Не знам от завода какво наливат дали Шел или Кастрол, но аз лично не бих карал повече от 10 000км с първото масло и бих си сложил нещо наистина качествено и проверено. За съжаление по това, което чета тук във форума, освен всичко трябва и да монтирам скрити камери и микрофони под капака на колата, за да съм сигурен, че са ми го сменили :)

Редактирано от digitalundgrd
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Заводското е добро масло, лошото е, че тук слагат нискокачествено масло от бидони(когато извадиш късмет да го сменят). Дори и пакетираното в туби не е ясно кое качество е. Важното е, че като струва 30-40лв за литър и си го купиш от ЕТ, да смяташ, че е най-доброто. Минах на Кастрол Едж от Техко на 2те Шкоди и на още 2 семейни коли, нямам висок разход на масло на нито една и съм доволен. Карам бързо и на Йетито за 8х км съм долял малко над половин литър, за да съм все на максимума. Октавията за 11х км беше глътнала не повече от 300мл, а тя се кара основно по магистрала. Най-хубавото е, че сам си го наливам в мотора, 15лв струва смяната в кварталната масларница, пред мен го източва, карам го да го извади в туба от минерална вода 5л(да си го премеря) и тн.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, ама се проверява както пише в книжката.

Имаше и тема във форума за проверка на маслото.

Тъй, като не я намирам в търсачката, може ли да кажеш набързо, каква е разликата при топъл и студен двигател? И какво ше рече "няколко минути"?
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тъй, като не я намирам в търсачката, може ли да кажеш набързо, каква е разликата при топъл и студен двигател? И какво ше рече "няколко минути"?

Дам, темата е изчезнала.

Технически грамотните хора от форума казаха този начин, след като двигателят е загрял, паркират на равно, изчакват известно време 10-15 минути да се стече маслото и го проверяват. На мен ми изглежда логично и вече го спазвам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Реално другият вариант изглежда по-логично, защото за цяла нощ със сигурност се е стекло маслото от двигателя и е ясно колко точно е.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен от значение е и какво масло има в мотора. Не знам от завода какво наливат дали Шел или Кастрол, но аз лично не бих карал повече от 10 000км с първото масло и бих си сложил нещо наистина качествено и проверено. За съжаление по това, което чета тук във форума, освен всичко трябва и да монтирам скрити камери и микрофони под капака на колата, за да съм сигурен, че са ми го сменили :)

 

Ооо, човече, това е другото ми притеснение. Планувал съм на 10000 да сменя първото масло, въпреки дадените 30000. Обаче никаква вяра нямам на майсторите в ЕТ. Четох доста колебливи мнения за тях. Още повече, че като видят малкия пробег на колата, като нищо могат да спестят масълце и филтърче. Проблемът е, че едва ли биха ми разрешили да наблюдавам смяната на маслото от първи ред.

 

Относно замерването на нивото, в книжката наистина пише, че трябва да се прави при топъл двигател.

 

Колега , засечи я какъв е разхода на масло на 1000 км. и сравни с данните от книжката.

Мисля , че разход от 300 - 500 гр. е нормален и може да е от много и различни фактори несвързани със сглобката на мотора.

 

След 6700 км долях около 200 мл. и сега е на максимум, като преди доливането нивото не беше баш на максимум. Имаше една идейка "аванс". Изглежда влиза в нормите, но ще наблюдавам стриктно от тук нататък.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен ми продадоха такова за 30 евро литъра. На някого познато ли му е?

 

20170531_212127.jpg

 

20170531_212138.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.