Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Нов евтин умнофон


Recommended Posts

  • 3 седмици по-късно...
  • Отговори 203
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • Izolini

    21

  • winrg

    19

  • shaft

    12

  • The Best Forman

    11

Не е много за тук, но нека разкажа историята си и потърся решение на проблема си :D

 

Имам един Самсунг Галакси S9. Вече 3 години май, не знам. Преди бях от кукавите хора, дето излезе новият S модел и аз хуквам да го взимам. Сега като гледам в ретроспекция, акъл не съм имал. Както и да е. Тоя го държа поради две причини:

а/ Не виждам смисъл да го сменям

б/ Новите телефони вече нямат жак за слушалки. Тука е малко по-комплексен проблема. Аз ползвам МНОГО слушалки. Вкъщи слушам музика/гледам нещо из тубата, слушам музика докато тренирам задължително. Но винаги съм имал проблем с тапите. Единици са моделите, които са ми удобни и не ми падат от ушите. За сега съм намерил един модел на AKG, които ми е перфектен и е на кабел.

Проблема обаче е следният. От около седмица, постоянно ми дава грешка "Google play магазин продължава да спира". Демек не мога да достъпя приложението. Ако е друго приложение - лесна работа. Чакаш следващият ъпдейт и всичко 6. Ама как се решава този проблем, когато ъпдейта се прави през приложението, което отказва да се отвори?! Ако софтуерен ъпдейт на Андройд е решение на този проблем, то за мен решение значи няма. Това е първият телефон, на който не пускам ъпдейт на софтуера и съответно нямам никакви проблеми с него. Във всички останали случаи, ако не на първият, то на вторият ъпдейт съм имал проблеми. И то катастрофални. Един брой (S7 или S8, не помня), го влачих 3 или 4 пъти до Самсунг. Защото веднага след ъпдейта, батерията започна да пада за около 3 минути от 100 %. Със всяко носене положението се оправяше, но никога не се върна към нормалното си състояние. След финалният фикс, телефона започна да ме държи до около 17:00 часа, а преди това го включвах да се зарежда чак на лягане... Как и да е. Някой с идея как да оправя проблема с google play-а?

 

Редактирано от sauber
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@sauber

Саше, явно нещо бъгва и дропва. Има едно бъгаво приложение - WebView. То от време на време не иска да се ъпне, защото тъпаците от Гугле го навряха под кожата на самия Хемороид. Тогава започват да крашват приложения точно по този начин.

Отиваш на apkpure, теглиш и инсталираш най-новата версия на въпросната шитня.

Ако и така не стане, то тогава пробвай да изтеглиш и налееш версията на google-play-store

 

С малко търсене в Гошо попаднах на тази статия. Пробвал ли си с триене на кеш? Но и там накрая са го преинсталирали.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако с триене на кеша не се оправя, един хард ресет (връщане към фабрични настройки) би трябвало да ти реши проблема.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 3 часа, Mishelle написа:

Ако с триене на кеша не се оправя, един хард ресет (връщане към фабрични настройки) би трябвало да ти реши проблема.

Е що да не пробва преинсталиране преди да го тресне в стената?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До @sauber - Дай "Force Close" на "Google Play Store"-а, после "Uninstall Updates", "Clear Cache" и "Clear Data". Би трябвало да стане така.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стана с варианта на @tuningmania. Почнах от долу нагоре да чета :)

Благодаря за помощта!

 

п.с. - Деебеш и технологиите...

  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 14 часа, Izolini написа:

Е що да не пробва преинсталиране преди да го тресне в стената?

Защото само преинсталация на приложение рядко оправя проблем, особенно при Андроид, в който се е намесил и производителя на телефона. Това е мой личен опит, но не съм открил топлата вода - в androidbg форума, както и в XDA често проблемите приключват с factory reset.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мене едно зануляване ще ме върне в първи клас. Само като се сетя каква разправия ме чака с ДСК, токени, картите в гугъл пей и прочие, лошо ми става...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това чудо няма ли възможност да му направиш т.н. ристор поинт ? 

Този новия ми китаец има възможност на комп да му направя копие с телефонните номера , приложения и всичко , което го има инсталирано и може по всяко време да бъде върнато с три клика след преинсталация .. даже дъртото Леново го може това.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, The Best Forman написа:

Това чудо няма ли възможност да му направиш т.н. ристор поинт ? 

Този новия ми китаец има възможност на комп да му направя копие с телефонните номера , приложения и всичко , което го има инсталирано и може по всяко време да бъде върнато с три клика след преинсталация .. даже дъртото Леново го може това.

Е т'ва, ябълката си го може от време оно. Няма ли го по "дифолт" и при Андроид т'ва?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има си гугъл акаунт, които синхронизира както на различни устройства, така и на ново ако си вземеш. Но не важи за банковите драми. А какъо знаем, банките в България са много IT грамотни и всичко около приложенията им е .. заеби

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Велко имаше предивд създаване на бекъп точка, от която при нужда/желание да си възстановиш архива. Иначе синхронизацията на Андроид е ясна, всичко е свързано с Гугъл акаунта.

 

Относно банките - с тези токени-мокени нещата са гадни. Аз затова ползвам онлайн банкирането, съответно и мобилното приложение на Райфайзенбанк. Супер удобно е, при преинсталация или връщане на фабрични настройки на телефона просто качваш приложението. Верификацията за превод идва по смс и не ме обвързва с допълнителен хардуер или софтуер, без значение за мобилен телефон (Android и iOS) или компютър.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Видях че в темата се разискват модерните телефони и искам да попитам за помощ.

Имах смартфон Xiaomi Redmi  4a, за мен ми беше предостатъчен, който при включване с кабели  към таблет, му е изгоряла платката. 

Купих друг употребяван от същата марка и година на производство, работи добре за моите нужди и представи, но  не може да се ползва опцията  за запис на разговор, както беше при повредения.

В момента има две програми, но не записва, излиза прозорец с надписи да докладвам на MI , да рагледат случая и т.н. 

По време на разговор има икона "слушалка" с излъчване като радиовълни, но няма запис.

Необходима ми е тази опция заради очаквания  с важна за мен информация и искам да я имам записана за какво ми е говорено .

Едната програма  я инсталираха в магазин за GSM и акасесоари, другата един познат, но не работят. Имах и още една програма, синът ми я инсталира, но ми каза, че може би фирмата да е спряла ползването.

Не разбирам от тази техника и, ако някой от София може да ми помогне, нека ми напише съобщение за да се уточним за среща.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тази статия може да е полезна.

При мен всички записи до скоро работеха, но от известно време просто изчезнаха като възможност. Стандартните програми за телефония го забраниха, вероятно заради тъпите регулации за GDPR, защита на личните данни и тем подобни глупости.

 

По тази причина (а и защото има "групи") аз използвам тази програма - True Phone - в опции си има запис. Трябва да се дадат и някои допълнителни разрешения, но те зависят от софтуерната платформа на самата марка и общо взето са описани като стъпки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оказа се, че е премахната тази опция фабрично и от там се получава съобщение, че няма връзка, не приемат доклад. 

 

За сега ще си карам с този, но според знаещите, дали януари, февруари или март ще паднат цените?

Това питам, защото за матрак, закупен от мен декември месец на промоция, се оказа, че края на февруари беше намален с 45 % и така загубих, но не може винаги да сме на печалба.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...
преди 43 минути, The Best Forman написа:

Китаеца изби кочината ?

Screenshot_2022-02-15-22-21-48-739_com_miui.securitycenter.thumb.jpg.a0ba24c66c6d9d317914468d591bb930.jpg

Гена, едно време като имахме телефон с шайба у нас, сигурно съм го ползвал повече отколкото ти този смартфон... 

  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нормално е. При малко разговори, затворени и неработещи във фонов режим приложения няма странно да изкара толкова с един заряд. Мисля, че основно на Samsung (поне до преди година-две) им куцаше standby времето, без значение дали ползваш телефона или не. Изкарваха доста, но не толкова колкото Huawei и iPhone. В момента незнам как са. По-важния показател, обаче, е да видиш колко часа при използване ти кара, т.е. колко SOT (screen on time / включен екран) правиш. Хубаво е да тестваш на WiFi, че на мобилна мрежа ще имаш завишена консумация.

 

Другото, което ми прави впечатление, поне графиката, която си пуснал така показва - бая бързо ти се зарежда батерията. Не съм фен на бързите зареждания. Затова не използвам оригиналното зарядно, а съм си купил такова с ток на заряд 1А. Докато спя дали ще ми се зареди телефона за 1 час или за 2-3-4 часа, ами все тая ми е от към време. Между другото, по повод зареждането, от година и малко отново се върнах към ябълките. Телефона знае кога ще ставам сутрин (аларма, навици и т.н.) и зарежда батерията само до 80%, след което преценява кога да продължи, така че малко преди да се събудя да е на 100%. Което е показателно, че грижа за батерията в крайна сметка трябва да има, без значение, че след година- две масово се предполага смяна на апарата с нов модел. Нямам нов модел Android, незнам дали и при тях я има вече тази функция на заряд.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До @Mishelle - Статистиката за 7 Дни назад при мен е около 7:30 Часа "Screen On Time" с едно зареждане на батерията. Преди 2-3 Седмици "Update"-нах на "Android 12" и в менюто на батерията ми се появи опция, зареждането автоматично да спира на 85%. Иначе и аз зареждам 99% нощем и бавно. От 0 до 100% малко над 4 Часа с "Wireless"-Зарядно. Мисля, че е 10W. Даже ако има за 6 Часа, ще съм още по-доволен :) На 99% от всички около 200 броя допълнително инсталирани от мен приложения съм им забранил да ползват Ток и Интернет ако не са отворени на екрана и сравнявах със същия телефон ("Samsung Galaxy Note 10 +") на мой Приятел, където всичко е "By Default", при него има поне 10% загуба на Ток. Отделно аз изключвам, когато не ползвам "Bluetooth", "Location" и "NFC"..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 49 минути, Mishelle написа:

Нормално е. При малко разговори, затворени и неработещи във фонов режим приложения няма странно да изкара толкова с един заряд. Мисля, че основно на Samsung (поне до преди година-две) им куцаше standby времето, без значение дали ползваш телефона или не. Изкарваха доста, но не толкова колкото Huawei и iPhone. В момента незнам как са. По-важния показател, обаче, е да видиш колко часа при използване ти кара, т.е. колко SOT (screen on time / включен екран) правиш. Хубаво е да тестваш на WiFi, че на мобилна мрежа ще имаш завишена консумация.

 

Другото, което ми прави впечатление, поне графиката, която си пуснал така показва - бая бързо ти се зарежда батерията. Не съм фен на бързите зареждания. Затова не използвам оригиналното зарядно, а съм си купил такова с ток на заряд 1А. Докато спя дали ще ми се зареди телефона за 1 час или за 2-3-4 часа, ами все тая ми е от към време. Между другото, по повод зареждането, от година и малко отново се върнах към ябълките. Телефона знае кога ще ставам сутрин (аларма, навици и т.н.) и зарежда батерията само до 80%, след което преценява кога да продължи, така че малко преди да се събудя да е на 100%. Което е показателно, че грижа за батерията в крайна сметка трябва да има, без значение, че след година- две масово се предполага смяна на апарата с нов модел. Нямам нов модел Android, незнам дали и при тях я има вече тази функция на заряд.

Има я. Аз съм с Huawei P20 lite, който е модел на годинки вече, но предполагам за това основна заслуга има софтуера (ъпдейтите). 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм лаик .. конфигуриран е да ползвам каквото ми трябва и нищо не изключвам .. до вчера максимално е изкарвал 72 ч. , а това видях случайно след системния ъпдейт в неделя .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи не само аз държа на бавното зареждане. Т.е. не съм се смахнал :)

Лошото е, че адаптерите за него скоро ще изчезнат от пазара. Масово са по 2-3А на изход.

 

Преди 1 час, tuningmania написа:

Преди 2-3 Седмици "Update"-нах на "Android 12" и в менюто на батерията ми се появи опция, зареждането автоматично да спира на 85%.

А кога продължава от 85% до 100%? Или си остава на 85% докато не го махнеш от зарядното?

 

В последно време ме гложди един въпрос, на който не мога да намеря еднозначен отговор. Кое е по-добре за батерията:

- 1. да се зарежда, когато е ясно, че няма да изкара следващия ден, т.е. да се изразходва от 100% до 10-15% примерно;

- 2. да се дозарежда всяка вечер, без значение дали е на 80-70-60%.

 

За първия вариант намерих инфо, че това води до съкращаване на живота на батерията, заради навъртяни цикли заряд/разряд.

За втория вариант намерих инфо, че ако се практикува, било добре веднъж на месец-два да се оставя да се разреди повече.

 

Иначе ми е ясно, че всеки LiXX акумулатор най-много обича да се седи в режим на съхранение - зареден на 50%.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

⁹До @Mishelle - Остава си на 85%. Няма 100% докато не се изключи опцията от менюто. Не знам и аз кое е най-добре но много ме дразни факта, че 99% от цялата такава информация е някак си, неофициална. Някой, някъде, тествал и написал. Назад в Годините съм тествал всякакво отношение към батерии на мобилни телефони моя собственост. Изкарвали са почти еднакво. За мен качеството на батерията е по-важно или поне равнозначно с правилната грижа за нея. Познавам достатъчно Хора, които изобщо не мислят за батериите си и същите им издържат с Години или поне овехтяването е пренебрежимо малко на фона на жизнения цикъл на телефона. Май трябва да се вглъбяваме в по-стойностни неща..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.