Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Нов евтин умнофон


Recommended Posts

Да... Обаче, красотата на картината за мен вече е фактор - не искам блед, обикновен и тъп дисплей вече. На LG-то (всякаква техника) дисплеите са доста яки - много им се кефя напоследък.

 

Например с двата телефона:

Xiaomi Mi 6 - 1080 x 1920 pixels, 16:9 ratio (~428 ppi density), 5.15 inches, 73.1 cm2 (~71.4% screen-to-body ratio)

LG G6 - 1440 x 2880 pixels, 18:9 ratio (~564 ppi density), 5.7 inches, 84.1 cm2 (~78.6% screen-to-body ratio)
 
18:9 ще вижда много приятно сайтове и картинки и т.н., като на MAC :)  16:9 ми е лаптопчето и телефонът ми на 4 години е с такъв дисплей, като на Mi 6, но на 5.7":
Note 3 N9005 LTE - 1080 x 1920 pixels, 16:9 ratio (~386 ppi density), 5.7 inches, 89.6 cm2 (~74.8% screen-to-body ratio)
 
Колкото по-наситен е дисплеят, толкова по-яка картина ще изкара :) Като мощност - и двата ще бачкат еднакво, според мен, дори разликата няма да се хване. :)
 
ПП: Даже някой е свършил "сравнението", сега отворих тубата и видях, че го има това видео:
 

ПП2: Колкото до батерията - по-мощното ще харчи повече батерия, макар и с по-тъп и малък дисплей. Горе-долу са балансирани нещата с пренебрежимо малки разлики.  :)

 

Друго видео, относно батериите:

 

2% разлика в батерията между Mi 6 (58%) и G6 (56%), след което стават 7% разлика. Не е фрапиращо. :)

Редактирано от shaft
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 203
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • Izolini

    21

  • winrg

    19

  • shaft

    12

  • The Best Forman

    11

Във вторник взех една Моторола (среден клас) и същия ден като вземах пластиката от Теленор , младежа се опита да ми пробута някакви Хуавеи и един Алкател , които в Технополис бяха по 200 лв. Вярно подаряваха ми ги , ама плана дърво ... та следващия ми шмръцфонЬ знам със сигурност ще е Моторола и няма да е от оператор (колкото и да ме ухажват).

Кой модел?
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За сега съм очарован от машинката. Камерата прави много детайлни снимки, батерията държи по 4 5 дни с едно зареждане. Дано да е така и за напред. Eдинствено си мисля дали не трябваше да поръчам този с повече рам, ама задраве да е. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мото G5S plus 3Гб от 32 Гб , два слота за карти , като втория се ползва и за SD карта , HD резолюция и прилични камери.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За сега съм очарован от машинката. Камерата прави много детайлни снимки, батерията държи по 4 5 дни с едно зареждане. Дано да е така и за напред. Eдинствено си мисля дали не трябваше да поръчам този с повече рам, ама задраве да е.

 

  

В крайна сметка кой модел точно поръча? С колко РАМ е?

Xiaomi Redmi 4X е в няколко варианта, сигурно е взел средния с 3 RAM. Обаче как ви издържат батериите по 4-5 дни не знам?! На мен тавана ми е 2 дни, при положение че батерията ми е 4850 mAh. Вчера към 17 още беше на 55%, след което си поговорихме около час с Боре, като докато говорехме му търсих разни работи в интернет и отиде на 35
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

   Xiaomi Redmi 4X е в няколко варианта, сигурно е взел средния с 3 RAM. Обаче как ви издържат батериите по 4-5 дни не знам?! На мен тавана ми е 2 дни, при положение че батерията ми е 4850 mAh. Вчера към 17 още беше на 55%, след което си поговорихме около час с Боре, като докато говорехме му търсих разни работи в интернет и отиде на 35

 

'миии... ако не говориш много-много - става. :) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 6 месеци по-късно...

Фен съм на Айфон, но в момента не ми се дават над 2к, та търся нещо евтино и вършещо работа. Най ми е важно да не забива и цикли. Нама да го товаря с нищо, просто ежедневни разговори с малко нет, фейс и подобните.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мото X4, търкалям от няколко месеца. Като цяло добре върви добитъка, няма лагване и прочие. Ъпдейтна се до новия Андроид. Камерата му обаче е много зле. Снима по 1 снимка на 2-3 секунди, като за такъв телефон е мега зле.

Батерията е 3000мА/h, стария ми умнофон с 2000 mAh, държеше двойно по-дълго. Не държи на изпускане, първото по-сериозно и пусна една пукнатина, за щастие спря само около мястото на изпускане. Вероятно вече и не е водоустойчив...

 

Като цяло, бива, ама не е уау в никакъв случай.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Фен съм на Айфон, но в момента не ми се дават над 2к, та търся нещо евтино и вършещо работа. Най ми е важно да не забива и цикли. Нама да го товаря с нищо, просто ежедневни разговори с малко нет, фейс и подобните.

От оператора си ли ще го взимаш? Ако да, то на кой оператор си?
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Фен съм на Айфон, но в момента не ми се дават над 2к, та търся нещо евтино и вършещо работа. Най ми е важно да не забива и цикли. Нама да го товаря с нищо, просто ежедневни разговори с малко нет, фейс и подобните.

Колко еФтино и колко вършещо работа? Не си отбелязал колко инча ще е екрана.

Загледай се към серията "А" на Самсунг.

Ако пък по евтино търсиш, Meizu, Huawei, Motorolla, Lenovo.... са алтернативи.

И да знаеш, колкото по евтино, толкова по малко "върши работа". Знам го от личен опит и от дядови препоръки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако трябва да съм честен, повече от 2-300 не ми се дават. Останал съм с впечатление, че Xiaomi ги бива но май за тия пари, ще е трудна работата. Някъде в темата имаше за сайт от който се пазарува на изгодни цени.

Редактирано от yanko78
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз имам наблюдения подобни на тези на Цецо. Ментел ми подариха едни алкател пикси, което също се ъпдейтна до 6. Явно е някаква политика на Гугъл, да не влачат много стари версии. Както и да е, идва ъпдейт батерията с мъка изкаряа и ден до месец два всичко се е ъпдейтнало и батерията държи и пак като дойде нов ъпдейт пак се почва отначало. Аз лично вече клоня към нахапаните ябълки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много се усраха с цените на премиум телефоните. Ако ще е Айфон, искам да е 10. В същото време, сегашната ми шестица, за месец два пъти и троша дисплея, направо ми писна. За 15-20 години от както има моб телефони, не бях трошил нито един. Ако пък двъ пъти шчупа дисплея на 10, сигурно ще спя пред блока. Та на този етап ми се иска нещо ефтино, пък като събера стотинки, ще си взема 10, че много харчове напоследък

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с хуйвей п9, много пъти е падал, включително и на дисплея, нямам и една драскотина. В същото време колега с по-евтин хуйвей вече го е оформил по извивката на д..то си. Явно само в премиума слагат качествени материали. Друго, в сравнение с алкатела дето е по 10 лв при сключване на договор, приложенията работят безупречно, докато при другия повечето имат вградени реклами. Но просто ме побъркват с това цедене на батерията, а и докато минат ъпдейтоте осезателно загрява повече. Иначе и се заглеждам по Х.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с този:
http://telefoni-bg.com/index.php?route=product/product&path=57&product_id=190

 

Като изключим грубия му вид мога да кажа следното: Носи яко на бой.Няма трошене(наистина) андроид е няма забиване няма мъка.Зарядното е трепач.Слагаш го на поставката няма кабели няма букси(това много го уважавам). Сигнала му е адски силен хваща на мачу пикчу у царевичака(айфона на дъщеря ми не може). Снимките са отлични(това ми трябва).Лесно се свързва с останалите устройства.Май половината му ядра се изключвали и дрън-дрън уж за по икономично ама не съм сигурен.Твърдят че водоустойчив ама не съм го пробвал.Има реална гаранция цената му е 350 лв с поставката за зареждане...

Ааааааа

Батерията му държи ( десет дена) нормално говорене(около 20 разговора на ден) в натоварен режим на говорене издържа само 6 дни..

Ей това най ме кефи!!

Двете ми по малки дъщери са с телефони съответно NOMU s10 и nomu V1600-- долу горе с подобни параметри...

Не искам да ги хваля-просто по рано се скъсвах да купувам телефони.През 3 месеца чупеха дисплея..

Откак купих от тази фирма --- вече 7 месеца нямат драскотина..а са подложени на зверска употреба.

Естетвено имат кусури..особено моя..

Дебел е..само батерията е по дебела от айфона(който е тънък).Изобщо вида е грубоват.Ама на мен ми харесва.За мъж е супер..

Аз и на момичета съм ги набутал- иначе съм осъден вечно да плащам телефон.Баси то 6 месеца не могат да изкарат...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много се усраха с цените на премиум телефоните. Ако ще е Айфон, искам да е 10. В същото време, сегашната ми шестица, за месец два пъти и троша дисплея, направо ми писна. За 15-20 години от както има моб телефони, не бях трошил нито един. Ако пък двъ пъти шчупа дисплея на 10, сигурно ще спя пред блока. Та на този етап ми се иска нещо ефтино, пък като събера стотинки, ще си взема 10, че много харчове напоследък

Колега, на твое място, бих разгледал моделите на ХуХавей или ШаолинШоми, при повече парички - на Марула !!!

Доста добри, с несравними показатели, на фона на предлагания от Мишо телефУн, пък и красиви !!!

Аз лично, ползвам идиото-устойчива Марула/Motorola, за 500 лева, вече 2 /две/ години, и вече се чудя как да я счупя, защото ми омръзна, но гадината явно е вечна...

 

П.С. Изобщо не се хвърляй на Ябълка Х 10, че хем звучиш като "Живея в 16-ти апартамент и нямам...", хем питаш за евтин "умнофон", хем говориш за десетата ябълка, а тя си е 2 бона /поне/, за истинска...

Да не говорим, ако и счупиш дисплея, къде ще спиш !!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз взех от мтел един Аlcatel Pixi, за 10 пари. Мислех да го дам на баща ми, понеже той ползваше към момента старото ми галакси с5. Тоя алкател е е*ати и дървото, първо аз щях да го изтряскам в стената, после го дадох и на баща ми да го пробва - и той щеше да го изтряска в стената. За абсолютно нищо не става тва телефонче, мъка е дори да  проведеш разговор. Сега му взех един Huawei mate10 lite, което не е съвсем в ниския ценови клас, около 500 пари струва, но е страхотен телефон.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, на твое място, бих разгледал моделите на ХуХавей или ШаолинШоми, при повече парички - на Марула !!!

Доста добри, с несравними показатели, на фона на предлагания от Мишо телефУн, пък и красиви !!!

Аз лично, ползвам идиото-устойчива Марула/Motorola, за 500 лева, вече 2 /две/ години, и вече се чудя как да я счупя, защото ми омръзна, но гадината явно е вечна...

 

П.С. Изобщо не се хвърляй на Ябълка Х 10, че хем звучиш като "Живея в 16-ти апартамент и нямам...", хем питаш за евтин "умнофон", хем говориш за десетата ябълка, а тя си е 2 бона /поне/, за истинска...

Да не говорим, ако и счупиш дисплея, къде ще спиш !!!

От одавна спря да ме интересува как “звуча”,”изглеждам” в очите на хората. Аз съм от хората, които носят работни дрехи и не ми пука. Само аз си знам къде и как живея, какво карам, къде почивам и колко пари имам в банковата сметка. Предпочитам и никой да не ми знае положението. “Нямам” не винаги означава конкретното значение (примера със собственика на икеа и личния му автомобил е доста показателен). От хората съм, които си пазят вещите (независимо от стойноста им), но вече и малкия ми ползва телефона и не искъм на тоя етап да се съсипва скъпа вещ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От одавна спря да ме интересува как “звуча”,”изглеждам” в очите на хората. Аз съм от хората, които носят работни дрехи и не ми пука. Само аз си знам къде и как живея, какво карам, къде почивам и колко пари имам в банковата сметка. Предпочитам и никой да не ми знае положението. “Нямам” не винаги означава конкретното значение (примера със собственика на икеа и личния му автомобил е доста показателен). От хората съм, които си пазят вещите (независимо от стойноста им), но вече и малкия ми ползва телефона и не искъм на тоя етап да се съсипва скъпа вещ.

 

Спокойно бре човек, ще си докараш някоя болест от толкова нерви ! 

 

Първо, моля да ме извиниш, ако си се почуствал обиден от написаното от мен, макар че в случая говорим по-скоро за "Изгубени в превода..." !

 

Второ, опитах се да ти напиша нещо с хумористична нотка, кореспондиращо с написаното от теб "... сигурно ще спя пред блока".

 

Употребеният от мен цитат, е от доста популярния скеч за събранието на етажната собственост, от предаването "Комиците", репликата е на актьора Ненчо Илчев, като не визирах Ти какво нямаш или имаш...

 

Толкова от мен, като обяснения !

 

Нито ми е работа, нито трябва, нито искам да знам, къде и как живееш, кое какво ти коства, какво притежаваш и т.н., и т.н. ! 

 

Не се бъркам в личния живот на хората ! 

 

А сега, по същество:

 

Първо - сам си противоречиш, пишейки в тема за "еВтин умнофон", търсейки "еВтин телефон", обяснявайки как едва ли ще преживееш евентуалната повреда на скъп телефон и прочие,  

 

и в следващия момент - "Пляяяяяяяс како Ванче...", ще си събирам стотинки и ще си купувам въйфон 10...

 

Е, последно какво търсиш - евтин или скъп телефон ?!?  

 

Поздрави и карай по спокойно !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Един габровец се сдобил с най-новата ябълка и по стар навик я пъхнал в задния джоб. Забравил за това се отпуснал морно на един стол и нещо изпукало.

Първата му мисъл била "Ох, дано е прешлен!"

 

Иначе по темата, шаоми редми х4, или както там се произнася, е абсолютният ми фаворит. Евтин, бърз, с яка батерия. Аз попринцип не ги пазя много и за това си взимам само телефони, които да не ги мисля. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.