Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Проблем с дисплея на Октавия 1


Jiraf4eto

Recommended Posts

Здравейте колеги,

 

От Нова година съм собственик на Октавия 1, 2003г. 1.8Т 4х4. 

 

Карам си аз Шкодилака вече 5 месеца, никакви проблеми. Обслужване, ала-бала, всичко си е наред. Имах един проблем с актуатора на турбото ама благодарение на Pepino (Благодаря отново) бързо го разреших.

 

Нещо обаче ми прави впечатление. Дисплея на таблото с приборите се затъмнява постепенно. Сутрин като тръгна на работа всичко се вижда, постепенно обаче като загрее колата и започват да изчезват пикселите и като стигна до офиса след 30-40 мин. вече нищо не се вижда. Вечер като си тръвам е по-зле, изобщо нищо не се вижда. Зимата го нямаше този проблем, само ако я карах по-продължително - тогава изчезваха малко пикселите в края. 

 

Мисълта ми е, че явно се дължи на темппературата на вън. Слънцето нагрява колата, таблото и всичко останало и дисплея се бъгясва. Може и да се дължи на вътрешната на колата - не знам. 

 

Приемам съвети и предложения за справяне с проблема, защото е много дразнещо и искам да го отсраня. Подлежи ли на ремонт този дисплей, сменя се цялото табло ли? 

 

Четох доста теми, но основно проблемите на колегите са че им падат стрелките, за дисплея нищо не намерих. Дано не съм единичен случай, че тогава си е*а мамата.

 

Поздрави 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей!Това си им е детска болест на тези табла.Проблема е в самия дисплей и за жалост зе оправя с нов.Цената е около 100 за китайче

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А от къде мога да го намеря? И по-точно под какво име да го търся това дисплейче? Пиша Maxi Dot - излизат ми само някакви руски сайтове. Малко ми е тъмна Индия. 

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Потърси табло втора употреба от форума, може и неработещо :) на теб ще ти трябва само дисплея. Другия вариянт за който се сещам, ще трябва да разглобиш докато стигнеш до дисплея и да видиш какво пише на дисплея (ако има надписи) и да търсиш по този надпис дали можеш да намериш оригинален (за което се съмнявам) или заместител.

Прочетох няколко теми, стигам до извода че може от температурата да се губят връзките от платката към дисплея - били някакви графитни, а кой може да ги възстанови не намерих.

Пожелавам ти успех :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://skodaclub.bg/forum/index.php?/topic/33643-относно-уредите-на-таблото-на-skoda-octavia-1/

Виж това, колегата е оставил координати- надявам се да са актуални и да ти помогне с нещо :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нов оригинален дисплей не се продава. Проблемът се решава с ново китайско дисплейче. Намират се в Али експрес. Недостатък - по-ярки са от оригинала. В олх също има. Намират се оферти за около 100 лв. със смяна. Втора употреба - няма шанс да намериш, още по-малко със здрав дисплей.

Редактирано от niki
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря колеги,

 

Четох за този Наско и ако не мога да намеря друго сигурно ще му го пратя за ремонт. 

 

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.