Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Светлина в пепелника O2 fl


ses

Recommended Posts

Здравейте,

 

Тези дни се загледах, че нямам крушка или поне нищо не свети в пепелника.

Разрових се малко и забелязах, че има нещо като плафонче в левия ъгъл на самият пепелник.

Изкарах го и над плафона има някаква дупка, но не напипвам крушка.

Та не мога да разбера дали въобще трябва да има нещо да свети в този пепелник.

 

Поздрави,

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей, според мен би трябвало да има крушка от тези които без фасонга - изцяло стъклени.

Предполагам че е както при мен, малък отвор в долния ъгъл на пепелника и като се напълни пепелника спира да свети полади това че всички фясове затрупват "прозорчето"

Надявам се да съм бил полезен :)

Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти,

 

Виж това:

 

Ако нямаш такава букса, нямаш осветление. То работи само на габарит/на контакт може би/, иначе не свети.

Редактирано от shaft
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте и благодаря за помоща.

Оказа се че проблема е както в самата крушка - стъклена ампула с 2 много малки пъпки, така и  там, където пъпките трбява да правят контакт - 2 много тънки иглички,  > пролема е в контакта между 2те.

Ще си поиграя тези дни ако мога да ги наместя, за да правят контакт, ако ли не - ще търся нови.

 

Поздрави,

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен също не светят пепелниците, нито отпред, нито отзад. Отзад успях да сваля крушката, но успях да я изгубя преди да си намеря друга.

Дали предната и задната са еднакви? Крушката заедно с пластмасата ли върви или отделно?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен също не светят пепелниците, нито отпред, нито отзад. Отзад успях да сваля крушката, но успях да я изгубя преди да си намеря друга.

Дали предната и задната са еднакви? Крушката заедно с пластмасата ли върви или отделно?

 

Колега, ако искаш довечера мога да снимам моята, за да видиш дали са еднакви?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предната върви заедно с фасунката като при 01.Цени от 10 лв нагоре.Задната незнам не съм разглобявал.Имаше клип как се пресажда диот в тубата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз го оправих ето така:

post-342-0-54931400-1495689462_thumb.jpgpost-342-0-91950600-1495689524_thumb.jpg

Два ярки бели диода 5мм с по 1 резистор 560ом 0.25W.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Снимка е много добра идея :doubleup:

20170524_204506.jpg

 

 

Тъй като нямам време да си играя с поялника, мисля да се обадя утре в Еуратек да видя дали имат и каква цена ще дадат.

Редактирано от ses
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз го оправих ето така:

attachicon.gif20170125_113057.jpgattachicon.gif201704125_113022.jpg

Два ярки бели диода 5мм с по 1 резистор 560ом 0.25W.

Точно така изглеждаше и при мен пластмасата с една малка крушчица отпред.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега проверих в Еуратек, цената на крушката с пластмасата е 9,16лв, като ще имат налични до седмица.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много ми се вижда за един диод с малко пластмаса. В алиекспрес сигурно ги има доста по-евтино.

Имат ли парт номер или са универсални?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много ми се вижда за един диод с малко пластмаса. В алиекспрес сигурно ги има доста по-евтино.

Имат ли парт номер или са универсални?

 

Това пише на пластмасата: 357 919 243 D, предполагам това  е парт номера.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

Как се разглобява задния пепелник за смяна на крушката,че моя и той не свети?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз моя го свалих само с дърпане, като все пак внимаваш да не счупиш вратичката. Отваряш го и подхващаш отвътре. След това дърпаш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А ужас така съм го счупил на 100%.Няма ли друг начин?Май отзад няма да свети ако така трябва да го сваля.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 години по-късно...

Здравейте, темата е стара, но все пак и аз да споделя опит. Въпросната фасунга в пепелника е разглобяема и ако се намери подходящ диод, може лесно да се подмени. Замерих захранването от кабела, като при мен беше 6,8 V  което е малко странно, очаквах да е 12. Възможно е да имам и някакъв друг проблем със захранването, който ще търся допълнително. Все пак качвам снимки. 

20210616_205142.jpg

20210616_205111.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.