Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Велосипеден въпрос


Peter_CLX

Recommended Posts

Имах като червеното - оригинално беше синьо, но тате ми го пребоядиса бяло със зелени калници. Беше си бегачка ?
М/у другото. ако на някой му се занимава с реставрация на Турист Спорт Шосе да свирка - мислех да продавам, но съм склонен и на подаръци, ако някой наистина ще го върне на пътя. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 80
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • zloQQ

    18

  • winrg

    16

  • Цецо75

    8

  • Peter_CLX

    4

преди 17 минути, Logrus написа:

...тате ми го пребоядиса бяло със зелени калници.

 

Жестока комбинация!:)  Обикновено калниците се правят по-светли, даже някои и хром. Трудно си го представям как е изглеждало. Първите Балканчета бяха червени с бели калници.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, joro-120L написа:

 

Жестока комбинация!:)  Обикновено калниците се правят по-светли, даже някои и хром. Трудно си го представям как е изглеждало. Първите Балканчета бяха червени с бели калници.

Лошото е, че и аз вече трудно си го спомням - много години минаха ? Иначе - чисто бяла рамка и мента зелени калници и предпазител на веригата - единствено по рода си беше ? Тате го беше дал на негов приятел автобояджия да ми го направи. Седалка оригинална, черна, помпа оригинална, чантичка за инструменти имах, но беше кафява и не я слагах, че не ми харесваше - абе фул екстри. Единственото пантата на средата на рамката беше блокирана (разпробита и сложен болт, че си им беше болка и се сгъваха в движение) и не се сгъваше моето. Да знаех и да си го бях запазил, ама го дадох на сестра ми (която го уби), а аз се качих на един Урал, а после и на Турист. От Турист-а ми остана обичта към шосейките и даже и сега се оглеждам за някоя прилична - XL рамка на 28 цола и поне 12 скорости (че ще се кара предимно планинско, а вече не съм як дечко, че да разчитам само на 4 скорости), но или много скъпи, или много нещастни намирам. Нищо де  - някой ден ?

  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

 Балканчетата са супер яки! 

 Доста си поиграх това лято с едно което беше лошо съхранявано.  Баща ми го докара от село в много окаян вид. 

 Като се започна от капли баланс +движения (на майстор), външни и вътрешни гуми. 

 *вилка сваляне почистване, смазване. 

*шлайфане на кормило, седалка, заден калник +пръскане

 Това което не съм пипал е рамката, която бих пръснал след време с безцветен лак за да блести, но да изглежда стара и захабена. (надписа балкан е също мое дело - с шаблон). 

 Търся преден калник, ако някой може да намери да звънка. 

 Мога да кажа, че наистина върви много гладко. Свалих го да го пробвам за 5 минути, а се прибрах след близо час въртене и забавление. 

  Ако след време ми изпадне и от модела с плоската рамка (луканкова както я наричат:)) бих си взел без да се замислям. 

 

IMG_20220815_232138.jpg

  • Одобрявам 3
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 21.08.2022 г. at 0:34, krasipask написа:

...

Ако след време ми изпадне и от модела с плоската рамка (луканкова както я наричат:)) бих си взел без да се замислям. 

Имам едно, червено, като на снимката на Велко, но не бих ти го предложил, защото е далеч от оригинално състояние. Взех го от един приятел преди много години в насипно състояние. Дори не си спомням оригиналния му цвят. Мисля че го бях боядисал синьо, но след едно спускане на друг приятел (по-едричък), багажника се сгъна. След това го изправих и подсилих с 2 винкелчета отдолу на тръбите и го боядисах в червено. Още като го събрах първия път му теглих един шев и стана несгъваемо. Представлява рамка с кормило седлка и гуми. Доста неща му липсват, седалката е от другото ми колело и има нужд от профилактика и нови гуми, за да го върна в движение и смятам да го направя някой слънчев ден. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако ти се занимава направи си го. Като го имаш поне да е в дяижение и ако ти допада като колело.По обявите вече го водят ретро :) Аз бих взел нещо по-запазено и да е в оригинален вид.  Това което ремонтирах вече си е технически изправно, но не е точно оригинал напълно (макар че, черно кормило и седалка +бял  калник-цвят слонова кост му отиват). Благодаря ясе пак! 

  

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.