Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Относно Автокаско


Recommended Posts

Добър вечер колеги, не съм запознат относно темата "Автокаско". Понеже, лятото ще съм на морето 4 месеца, а там ги има всякакви апаши и за да ми е по сигурна работата (как  се казва да си вържа гащите :D) мисля да си пусна едно каско на 4 вноски. Имам няколко въпроа, на който се надявам да получа добри отговори? 

1. Ако вие имате каско, къде бихте ме посъветвали да го направя на по приемлива цена?
2. Ако евентуално го направя в Враца, и недай си боже, стане нещо как ще дойдат да и направят снимки и да оценят щетите?

Извинявам се въпросите, просто не съм запознат и питам. Мерси предварително! 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

навсякъде имат офиси и винаги могат я снимат и опишат. несе притесняваи за това. но за да полъчиш обещетение трябва се платят всички вноски по каското.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

навсякъде имат офиси и винаги могат я снимат и опишат. несе притесняваи за това. но за да полъчиш обещетение трябва се платят всички вноски по каското.

Благодаря колега, ще разпитам тия дни в някоя застрахователна компания. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега при сключване на каското прочетете ХУБАВО договора си. Освен " дребната " подробност че ще можете да заведете щета само след като внесете всички вноски накуп, проверете хубаво дали ще можете да ползвате доверен сервиз за ремонта или ще Ви се изплати щетата по експертна оценка, защото във втория случай ( както се случи при мен ) изплащат " смешни" суми които непокриват ремонта и се налага доплащане от джоба .

При застрахователно събитие се уведомява застрахователя , по телефона, те дават инструкции точно какво да се направи .При мен беше едно ходене по мъките между РПУ'то по местонастъпване на щетата, Банката ( за да извадя удостоверение за номера на сметка) и Застрахователя за оглед.

Резултат - изплатено обещетение от 85.40 лв. а отстраняване на щетата в сервиз +100 лв.

Успех !

Редактирано от ohboli19
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За кола 99 година, едва ли някой застраховател ще се навие на нещо друго освен експертна оценка.

Редактирано от Цецо75
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колата ми е 2001 г. , но не това е важно .Просто искам да обърна внимание н колегата че й това има значение.

Поздрави !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При застрахователно събитие се уведомява застрахователя , по телефона, те дават инструкции точно какво да се направи .При мен беше едно ходене по мъките между РПУ'то по местонастъпване на щетата, Банката ( за да извадя удостоверение за номера на сметка) и Застрахователя за оглед.

Това е много важен момент, който често хората пропускат или отлагат и после имат проблеми заради неща, които е трябвало да направят на момента. Веднага щом се случи нещо с колата, се звъни на застрахователите, без да чакаш много. Много правилно е написал колегата - звъниш и те ти казват точно какво трябва да направиш.

 

Армеец.

Бул Инс не плащат,Булстрад също.

Подкрепям твоето мнение, Армеец плащат добре и бързо, последно ми се налага да ги ползвам Октомври миналата година, за щета на паркинга с колата на жена ми.

Редактирано от NHristov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Колеги сега видях че в SDI предлагат каско за коли от 2000 до 6000. 

Линк: http://www.sdi.bg/web/v/kasko-izbor-10243.html 

Какво ще ме посъветвате, дали са добри в SDI. 

Евентуално като си оценя автомобила на 3500 , само с експертната оценка ми излиза 270 лева, а със доверен сервиз 455. 

Редактирано от nZero
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До колкото знам SDI са брокери , а не застрахователна компания .Колега колко Ви е годишна колата ?! Защото на мен ми обясниха че ако автомобила е на повече от 13 години няма как да се сключи каско с използване на доверен сервиз при евентуално застрахователно събитие !

Поздрави !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До колкото знам SDI са брокери , а не застрахователна компания .Колега колко Ви е годишна колата ?! Защото на мен ми обясниха че ако автомобила е на повече от 13 години няма как да се сключи каско с използване на доверен сервиз при евентуално застрахователно събитие !

Поздрави !

Колега, не знам какви са SDI просто видях, че предлагат и каско. Виж линка по горе, а шкодилака е 98 :D 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега искам само да Ви кажа и още една малка подробност за каското ... Ако тази година я застраховате за 3500 лв. догодина за същата вноска ще Ви сключат полица с 10% по-малко , тоест ще оценят колата Ви за 3150,овехтявала казват ... потрябваха ми , за щастие само веднъж , за изминалата година ... И равносметката е 240 лв. дадени от мен ... и 85 лв. получени по щета от тях .

Поздрави още веднъж и успех !

п.с. всички са еднакви маскари ....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Ето още един калкулатор от Армеец, което ми се връзва на 270 лева, което е с експертна оценка. 

d7176d2ce8c84c3eab45b09a28a12824.png

Редактирано от nZero
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами, да дам и моите 5 стотинки:

Стар автомобил, застрахован за максималните 3000 лева /при "тотал щета" или кражба/ в ЗАД "Армеец".

Обща стойност на 4-те вноски по "Каско-то" - под 300 лева.

Последва ПТП по вина на застрахования, т.е. - без регресен иск от застрахователя спрямо трето лице /демек, всичко на сметката на застрахователя/, след което ремонтът на автомобила, струваше 2200 лева.

От ЗАД "Армеец", изплатиха 1180 лева.

За мен, е предоволно !

Ако нямаше застраховка, изваждането щеше да е с 1020 лева, повече.

Това е и причината, през живота си, да не съм имал автомобил без "Каско".

 

П.С.1. Пазарната цена на въпросният автомобил, според "Mobile.bg", е от 1600 лева, до 2800 лева.

П.С.2. Собственикът на пострадалия автомобил, предложи да закупи моя, за 1200 лева.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

Аз препоръчвам Евроинс.

До момента каквото ми се е наложило, винаги е било безпроблемно и в много случай на далавера за мен. За пример давам това, че ми откраднаха предната лайсна на бронята. Струва 22лв. оригинална. Кол центъра не ми бяха казали, че трябва да влача бележка от РУП-а. Човека на огледа за да не ме разкарва ми написа цялата броня за ремонт и ми преведоха 140 лв.

Завеждал съм предимно драсканици и един удар. Ремонта ми е 150лв. на детайл при моя бояджия, те ми превеждат по 130-140 лв. Аз съм тотално ок с това. Каското ми е 300 или 300 и няколко лева на година. Стойността на полицата е 3000лв.

Хората, които правят първоначалният оглед не са цигани и не описват всяка точка по колата, за да може после да го духаш като има проблем с този детайл.

Завеждането на щети е прилично бързо, без излишни галимации и разправии. Парите си получавам около 5 дни след като съм завел претенция.

Толкова добро отношение от застраховател не съм срещал.

Автомобилите, които са ми лизингови и в гаранция са с възлагателно в техния сервиз (Юнион Авто или нещо от сорта). Там се работи малко по-бавно, но за сметка на това изкарват колите като от фабриката :)

 

БулИнс и Лев Инс - НЕ!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 седмици по-късно...

През 2015г за тотал щета на едно пежо 206 2001г от Евроинс трябваше да ни изплатят 1800лв. Чакането продължи около 4 месеца (много над това, което пише като срок в полицата)! За дребни щети, мисля че винаги са били коректни.

 

Армеец - случвало ми се е няколко пъти да ходя за "паркинг" щети и един път за пукната предна броня, защото в тъмното ударих някакво куче или лисица на извънградски двулентов път - всичките пъти без протокол от КАТ или някакви служебни бележки. Не са се заяждали за това и в крайна сметка винаги плащат добре, но и там се бавят с превода на парите (е не колкото Евроинс).

 

Лев Инс - от 2009 до 2013 съм бил при тях. Към онзи момент бяха железни - изплащаха всичко в срок и много добре като суми. Пример - гума 17ка закупена втора употреба за 50лв я изхаках в една яма и стана с цицина, след оглед и опис на щетата ми я изплатиха на 70% от цената на чисто нова (200+ лв) като не ми искаха даже старата гума да им я върна :) След голямата градушка 2014, обаче от това което чувам е, че много се циганят и заяждат за щетите и изплащането.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

От Лев Инс и Бул Инс - надалеч.

 

Иначе общо взето другите са еднакви. Най-важното е човек да знае, че въпреки че според застрахователния договор има право само на експертна оценка, застрахователят е длъжен да му заплати ремонта по представена фактура. Това много малко хора го знаят.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От Лев Инс и Бул Инс - надалеч.

 

Най-важното е човек да знае, че въпреки че според застрахователния договор има право само на експертна оценка, застрахователят е длъжен да му заплати ремонта по представена фактура. Това много малко хора го знаят.

Това е важно и интересно, благодаря. Но според какво са длъжни?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Не съм доволен изобщо от Алианц и по-точно от отношението.

Във вторник се появи поредната паркингова екзема по Фабията , която за нещастие видях чак вечерта на автомивката и съответно реших да звънна на горещата линия - 3 мин. всички оператори са заети.

Реших направо да ходя в Надежда и сега идва интересното - понеже щетите са две (едното е драскотина от врата , другото увредено уплътнение) реших да питам може ли да ми подменят само уплътнението без боядисване и отговора беше твърдо НЕ.

Сега първо становището за уплътнето беше , че е от автомивка , но забравих да го питам , защо не ме прати да го мина по гаранция (аз съм твърдо убеден , че един малоумник в Манастирски ливади с мотокар превозващ дограми без преглед и ГО я е задрал , ама няма нищо по боята и без да съм го хванал на място иди доказвай) , ама има още три врати със здрави уплътнения и сам си мия колата година и половина ... не , били им слаби уплътненията на Фабиите.

Аз към момента нямам никакво намерение да си боядисвам колата , а искам да си сменя само уплътнението .

Има ли такъв вариант и какво ще стане ако си взема и си го сменя или ми го сменят в ЕТ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.