Jump to content

>skoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Да се представя с новата си придобивка


Recommended Posts

Чудех се, как да ъпгрейдна фабията и....

Шефа ми ме изненада :D

 

https://photos.app.goo.gl/1ofFLFt00vyPfKzw2

 

Имам си вече и Octavia FL 2.0 tdi ниво selection N1. Колата е на фирмата, но си е като моя, докато съм в тази фирма де :)

Сега определено ще трябва да тунинговам фабията, че да са поне малко по близо, като мощност :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси :) То, шефа я купи, но аз си я избрах. Имах бюджет и можех да избирам. Но нямах колебания :) Предишната Октавия ми служи 10 години, без забележки. И днес съм готов да тръгна за Луната с нея. За това и личната ми кола е Шкода, а и новата фирмена е пак Шкода. Нямах нерви да чакам поръчка и си харесах една от склада. Има достатъчно "екстри", половината не ги и ползвам. Но много е пораснала Октавията. Доста по комфортна от единицата. Паркирам я на един съсед до пасата, ми тя колкото него :) Определено тази година ще ходя на море без куфар на тавана :D Повозих се 500 км. последните 3 дни, с фабията ми е по лесно в града, но пък на магистралата октавията е във свои води. За разход на гориво ми е рано да коментирам, още не съм и свикнал и карам кротко, а и много милиция тия дни. Но 136 км. из София в четвъртък с 6/100, направо се оцъклих. С фабията рекорда ми е 6.2/100 бензин. А децата са най щастливи, място отзад, както каза сина ми "това е лимузина бе, тате!". А карах такава същата на тест драйв миналата пролет на Ринг Мол, и се бъзикахме с жена ми, че ако фабията я храним правилно, може да порасне и да стане октавия, и на шега на майтап.... :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...
  • 7 месеци по-късно...

 Бях писал, че ще ъпгрейдвам фабията и вече 7 хил. километра ползвам racechip rs :) Е, все още е далече от дизела на октавията, но определено колата живна. Доволен съм от похарчените пари. В "комплект" с по високооктанов бензин и въздушен филтър на pipercross е направо екстра. От филтъра се получи и един приятен гърлен звук в ниските и едно свистене във високите обороти, което на мен ми харесва доста :)

 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробвал ли си да сравниш ускорението на дизела с това на чипираната фабия чрез някакъв вид клипче/хронометър?

 

Да ти пиша освен ЛС като ще правим някоя вечерна сбирка като се пооправи времето и ела с дизеловата октавия, бих искал да тествам моята Фабия как ще се представи със 150 коньовото ТДИ :)

Редактирано от digitalundgrd
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм ги мерил, а може да пробвам с torque. С него мерих фабията, като сложих чипа и сменях режимите. Но чисто субективно, октавията все още  е доста по бърза. Може да е от по големият въртящ момент. Просто дизела те блъска в гърба по рязко някак си :) Но в градски условия и фабията стана по рязка до към 100 км/ч. Но при доускоряване при по висока скорост се усеща, че не и стигат силите.

 Аз отдавна се каня да посетя  някое мероприятие, ама все някоя бира изпреварва събитията и.... Петък вечер нямам ангажименри с децта и в 19 обявявам уикенда за открит и те така :) Но пиши и ще гледам да се организирам. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На ‎22‎.‎4‎.‎2018‎ г. at 20:53, Typi_taratajki написа:

Мерси :) То, шефа я купи, но аз си я избрах. Имах бюджет и можех да избирам. Но нямах колебания :) Предишната Октавия ми служи 10 години, без забележки. И днес съм готов да тръгна за Луната с нея. За това и личната ми кола е Шкода, а и новата фирмена е пак Шкода. Нямах нерви да чакам поръчка и си харесах една от склада. Има достатъчно "екстри", половината не ги и ползвам. Но много е пораснала Октавията. Доста по комфортна от единицата. Паркирам я на един съсед до пасата, ми тя колкото него :) Определено тази година ще ходя на море без куфар на тавана :D Повозих се 500 км. последните 3 дни, с фабията ми е по лесно в града, но пък на магистралата октавията е във свои води. За разход на гориво ми е рано да коментирам, още не съм и свикнал и карам кротко, а и много милиция тия дни. Но 136 км. из София в четвъртък с 6/100, направо се оцъклих. С фабията рекорда ми е 6.2/100 бензин. А децата са най щастливи, място отзад, както каза сина ми "това е лимузина бе, тате!". А карах такава същата на тест драйв миналата пролет на Ринг Мол, и се бъзикахме с жена ми, че ако фабията я храним правилно, може да порасне и да стане октавия, и на шега на майтап.... :)

Честито!

Безаварийно и много километри да й навъртиш!

От истината, обаче си още много далеч, като се качиш на Супърб заповядай пак да коментираме Октавийката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ванко, чели сме за твоя Супърб. Добре е, че му се радваш и си обичаш колата. 

.......А колегата и двете шкоди чисто нови ги е изкарал от ЕТ. Пожелавам ти, Ванко, и ти да имаш това удоволствие със Супърб. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, за кратко съм карал Audu A6 и Пасат. И за себе си съм разбрал, че големите коли не ме грабват. Аз съм дребен, 1,70, 60 кила, в тия шлепове се чувствам като капитан на параход. Сега ще ми се смеете сигурно, но не искам по големи коли, просто не ми харесват. А и за мен е непрактично, да имам вещ, която използвам на 100% доста рядко. За това си купих лична Фабия, а не Октавия. Октавията я ползвам за фирмени цели, предимно, и за лични точно тези 2-3 пъти в годината, когато ми е нужна на 100%. През останалото време фабията ми дава всичко, от което имам нужда, а не дърпам със себе си 500 кила отгоре, които изчислени в бензин и пари са една прилична сума :)

Според мен, без да ангажирам никого с мнението си, колата трябва да се взима според целите, които ще изпълнява. Другото е суета ;)

Единственото "ненужно" нещо, с кото мога да направя компромис в една кола е повече от нужната мощност. Но, за това съм сигурен, че всички сме на едно мнение :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Момчета, разбирам Ви, ама не искате ли, като седнете в един автомобил да ви е комфортно?

В Суперба, като седнеш и се чувстваш, като крал...вътре широко, удобно, возията е много приятна.

Усещането е съвсем друго...придава ти самочувствие, чувстваш се като в капсулата на американския президент от еър форс едно т.е. имаш сигурност и т.н.

Ама не слушате, когато Ванко говори! 

Уважавам личния избор на всеки!Колата е като жената - няма ли любов от пръв поглед, и вътре в сърцето не пърхат ли пеперуди не е за теб.Колкото за моя Супърб, какво да ви кажа...трябва да имаш сърце и душа да даваш пари за тая кола.

Весели празници на всички от Шкодерията!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Знаеш ли, така като каза за комфорта и сигурност, най комфортно и сигурно ми е било в кола, когато бях вързан в спортно корито с 4-ри точков колан и каска, ролкейдж около мен, и празна писта :D Та, всичко е субективно ;)

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ванко, всичко е въпрос на вкус и предпочитания, цели в живота и възможности. Също бих си взел Супърб, дори и само да си возя задника в него.

Без да са ми нужни огромните му пространства и багажник. На практика и една двувратка ми е достатъчна. Шкода Ситигоу.

Разбирам те напълно, но не става въпрос за сравнение Октавия - Супърб. Някак си неуместно ти стои поста.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 седмици по-късно...

Днес фабията беше на инспекьия, по случай втората и година. Понеже маслото го смених на 15 хил., а сега е на 23 хил., инспекцията беше 1 час и 35 лв. Врътнали са и едно кръгче, за шумове по окачването, на подемника преглед и айде :) Но заради прегледа махнах racechip-а миналата седмица и.... Не вярвах, че прави такава разлика. Като го сложих първият път, сякаш не усетих някаква голяма разлика, но сега, като го махнах усетих липсата му :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 години по-късно...

 Одавна не съм писал. В момента колата изглежда така ?

Задните стъкла са с фолио 85% затъмнение. Първо ме убеждаваха за 90,ама то нищо не се вижда през него.

Джантите са 16" с гуми Kumho 215/45.

 Вече няма Racechip и е с Revo Stage 1. Би трябвало да е малко над 130 к.с. и 240 NM. Задните спирачки бяха сменени с дискови. 

Искам да благодаря на @The Best Forman

Помогна да се сдобия с правилните части за ретрофита на спирачките ?

 Кара се доста по приятно с направените интервенции ? 

 

 

 

IMG_20220324_183240.jpg

IMG_20220324_183257.jpg

  • Одобрявам 8
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.