Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Да се представя с новата си придобивка


Recommended Posts

Другата седмица ще се пробвам с крушките. Днес си поръчах някакви на Osram H7 cool blue intense. Светели бяло 4200к ,па ще видиме :)

Докато ровех за крушки ми попаднаха разни LED- китове за H7. Мислите ли, че има някаква вероятност да се получи с LED ?

В смисъл, афтърмаркет LED системите да са достигнали някакво прилично качество.

Защото пишат някакви лумени, дето все едно самолетен фар си сложил на колата, 7600 лумена, малко ми е нереално :)

Иначе цените са им ,като на евтин ксенон 100- 150 лв. 

За говорителите отзад, съм почти убеден, че няма дори кабели.

Малко ми е странно, иначе добре оборудвана кола, радиото с тъч панел, светка, мига, добре свири, поне на мен ми е достатъчно, а няма задни колони.

Ама така са решили. То купето не е голямо, и две му стигат да ти гръмне главата ,ако го надъниш.

Но щерката е меломанка и като пътуваме само ме ръчка да усилвам музиката,

и аз на старата кола и пусках повече на задните ,та да се чуваме с жена ми отпред като си говорим.

Ще преценявам с времето какво да правя с музиката ,може да и купя iPod и да си реша проблема :)

 

Ще очаквам впечатления за крушките, ако са по-добре и аз ще ги сменям, но мисля да в сервиза да го направя, не си струва хамалогията и издраните ръце.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

https://app.box.com/s/6g6cwkt5t2qm6hz8nyl93efyqdz69ouy

Първото семейно пътуване :) София- с.Баня (до Банско). Пак ще повторя маршрута, но след като се "разработи" колата. Стараех се да не настъпвам много- много, и въпреки това ми хареса динамиката. Като за 90 конски сили, доволен съм. Има разлика, не малка, с дизела, но когато мога да използвам всички обороти вярвам, че нещата ще се променят :) И разхода. Мнооого съм доволен. Такъв не съм постигал нито със Октавията, нито със Фокуса, който употребявах преди Фабията :) Но, за да съм честен, никога не съм минавал маршрута толкова лежерно. И друго удобство, мястото за паркиране. Наврях се в една "дупка" дето сам не вярвах, че ще се събера :) А в багажника се събра всичко, шейна, два големи сака, няколко чантички с резервни чифтове обувки и щората се затвори. Обобщено, колата е точно каквато очаквах да бъде, а дори не я тествах преди покупката. А, и установих, че май няма интеркулер. Явно не е нужен, за тази мощност :)

Редактирано от Typi_taratajki
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така. Днес смених крушките на късите светлини с Osram H7 cool blue intense.

Ебаси и смяната на крушки :) на десният фар се справих за 5 минути, но левият ми такова таковата. Моите ръце са малки, аз целият съм 60 кила :) Но очевидно инженерите в Шкода са някакви недоносени, щом са избрали такова решение. Както и да е, с "майка ти....." и едно Столично тъмно, стана работата.

За светенето, ами може би са една идея по бели тези крушки, ама чак пък xenon lоок, поизсилили са се.

Балона е син и сигурно за това светлината е по бяла. В мокрото даже малко се губят на асфалта, но пък вертикалните обекти се виждат по добре. Поне според мен. Но в никакъв случай тези крушки, 26 лв. двете, не са много по добри, от сините, дето са 10 кинта двете в Кауфланд. На октавиата съм с такива и са си екстра. Та, това е. Цялата полза от интервенцията ще се окаже сухата тренировка за смяна на крушки :) Няколко снимки за онагледяване. На едната се вижда разликата в "цвета" между дневните и крушките. А на дневната снимка от ляво е със xenon look от дясно си е оригиналният Osram.

https://app.box.com/s/fs2qq2tpfpgk1kdt49k2w4lri5dciy7b

 

https://app.box.com/s/nw4ukjajkwhsjik31uk4wu926tufdfpb

 

https://app.box.com/s/g29v2uiq5l3sn3pk95wuf34kwt5p1sqe

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трябваше найтбрейкър да сложиш. Интенса е 20-25% повече от нормалните, докато новия laser е 130% повече. Аз сложих от новия, като инфо, не намирам разлика спрямо стария който е на 110%. А що е до смяната, ще ти стане доста интересно, ако трябва на мигачите да сменяш крушки :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега до преди една година имах кола с лупи.Слагах найтбрейкър..изгоряха на 10-11-тия месец.Мястото  за смяна на крушките беше долу горе, както при твоята.И като си представих, че пътувам Варна-Сливен посред нощите и как на Гарата в Карнобат ми гори найтбрейкъра и трябва да го сменям на тъмно се отказах тотално.Няма такава глупост.Като цяло дадох единия фар за рециклиране и чистене на лупата /понеже колата беше втора употреба-Вектра Ц 2007/ но същата работа.Казаха ми от няколко технически пункта че просто колите с лупи не светят...и така решението беше да мина на Ксенон, колкото и да не ми се искаше да барникам оригиналната система.Ами сложих Ксенон за 3-4 часа дупене и разглабяне на половината въздуховоди, дебитомери и си монтирах ксенон.Фара светна.ксенона ми излезе 130 лева, но ти дават 2 г. гаранция ако е хубав китайски и действително си изкара толкова даже така е и продадох колата.Според мен от смяната на тези крушки с ксенон ефект и т.н. само ще отлагаш неизбежното а именно да си сложиш ксенон за да светне тъпата лупа.Аз повече фар с лупа няма да си купувам, но ако ми се падне такава задължително слагам ксенон още от начало.И без това при лупите няма опасност да заслепяваш насрещнодвижещите се както става с Ксенон монтиран на Голф 3 .

 

Поздрави и успех.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе, да си кажа честно, първото впечатление може да се окаже не толкова коректно. Две вечери я карам вече и фаровете не са чак толкова зле. Може би, трябва просто да им свикна, че отсичат рязко снопа, а не като на октавията, тя има сменяни по застраховка фарове, и застрахователите са дали някакви китайски боклуци и сега свети навсякъде, освен на пътя. А снощи, на светофара до мен спря някакво BMW, с ксенони беше и цвета на моите беше само с една идея по жълтеникав. За силата на светене не коментирам :) Но за сега съм доволен, като изгори някоя, пак ще го мисля.

А колкото до мигачите, кой използва мигачи в София, та и аз   :tongue_1:  Това в кръга на шегата. Останало ми е ,от пребиваванията ми в чужбина, навика да мигам като изоглавен, жена ми ме бъзика, че и на риба като ида мигам по черните пътища :) Та ще ги сменям често, вероятно. 

За ксенон, мислил съм, но не карам чак толкова много по тъмно, освен в града през зимният сезон. Не знам и как ще му се отрази старт-стоп системата. Тези сега леко примигват ,когато колата пали на светофарите. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега , защо не изчака малко , всички нови автомобили имат 6м. гаранция на крушките , отделно аз карам в града на 2 -ро ниво и нямам проблем с осветеността ... не че не ми стоят на секцията четири крушки :) все още ме спира това , че ще изглежда зле с бели крушки във фаровете и жълти в халогените.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега , защо не изчака малко , всички нови автомобили имат 6м. гаранция на крушките , отделно аз карам в града на 2 -ро ниво и нямам проблем с осветеността ... не че не ми стоят на секцията четири крушки :) все още ме спира това , че ще изглежда зле с бели крушки във фаровете и жълти в халогените.

Крушките във фара бяха Osram standart :) Сега ще са резервни, за 5-6 лева крушки не ми е проблем гаранцията им. В града и на мен не ми е проблем осветеността, то и извън не е, просто исках да светят малко по бяло. Колкото до фаровете за мъгла, хич не ги ползвам, освен при мъгла, който е имал разправии с органите /да се чете женски полови органи/ на КАТ, по въпроса със светлините, ще ме разбере ;) А, до колкото съм чел и чул,от тук ,от там, май за мъгла е по подходящо да не са много бели крушките, по скоро жълтеникави. Нещо със дифракцията на светлината беше.

Друго сега ме гложди, да сменя вътрешните ламБички със LED. Някак си ми е тъпо таблото да е бяло, а като се отвори вратата и светнат жълтите крушкки на плафоните. Но не е зор, може би по нататък. Сега инвестирам в бензин, за две седмици 900 км. врътнахме :) 

Благодаря хубавите пожелания :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

80 евро е целият комплект вътрешно лед осветление в Superskoda(централно задни две и багажник), тъй като са малки части доставката е безплатна :)

Редактирано от tribaleo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

80 евро!!!  :wacko_2:  Вчера взех за предния плафон, от един тунинг магазин, 2 малки крушки  и една цилиндрична 42 мм. за 17 лв.  Сега може да се бродира в колата посред нощ. 

За 80 евро ще си купя ксенон за фаровете, та и в колите пред мен да може да се бродира  :D Тия дни ще мина да взема и за задните плафони.Само да открия как се отварят.

 

В тая "супершкода" са малко щури с някои от цените. Не,че в нашата си шкода са по добре. Питах за сенници,за задните стъкла , 58 и нещо лева.

Мисля за два пъти по толкова да ида да ги затъмня перманентно,ебаси. До тогава с някакви принцески сенници от Джъмбо и 50 лв. за бира.

Като се замисля, само от LED-а на купето ще пия бира цяло лято :banger_2:  

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Те са направо с плафони, не са само крушки...ще сравним, като сложа да видим има ли разлика. Колкото до затъмняването, наистина качествено такова излиза около 260лв за хетчбек :) ...май доста малко бира пиеш хахаха :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Живи и здрави, ще сравняваме :D Аз не мога да се пречупя за такава сума. Виж, за затъмняването съм по склонен, поне е трайна инвестиция.

Редактирано от Typi_taratajki
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Твоята Фабия нямали фабрично затъмнени стъкла?

Купих от Кало комерс, сенници за задните врати и 5та врата сенници и съм много доволен, бяха около 150 лева немски.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък мисля, че не съм толкова богат, че да купувам евтини неща. Пробвах с няколко китайски индивида наречени ЛЕД. След идвестно време всички си показаха харктера и бяха изхвърлени. Сега навсякъде сложих осрам, верно малко солено, но пък и светенето е съвсем различно. Да си призная, че за битови нужди още си правя експерименти с китайски ледове, но последните ако ме разочароват като досегашните, ще ги разжалвам и тях.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък мисля, че не съм толкова богат, че да купувам евтини неща. Пробвах с няколко китайски индивида наречени ЛЕД. След идвестно време всички си показаха харктера и бяха изхвърлени. Сега навсякъде сложих осрам, верно малко солено, но пък и светенето е съвсем различно. Да си призная, че за битови нужди още си правя експерименти с китайски ледове, но последните ако ме разочароват като досегашните, ще ги разжалвам и тях.

абсолютно
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е фабрично затъмнена, всички стъкла са еднакви.

Прав си за евтините неща. В къщи всчки лампи са LED на Osram, доволен съм. Osrama е вече на 3 години и няма грижи. Но в къщи изкарвам доста повече време, от колкото в колата. Всеки с приоритерите си и възможностите си :)

Предполагам, че тези от "супершкода" ще са по добри, но чак пък толкова пъти по добри, колкото пъти им е по висока цената, едва ли :)

С други неща по колата, свързани със управление и сигурност, никога не съм правил, а не мисля да правя компромиси. Но за глезотийките съм по склонен :)

Редактирано от Typi_taratajki
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

https://goo.gl/photos/AkLcFKRnLBba4XWn6 

 

Вчера я измих малко, въпреки цвета си се цапа :) 

Поглед вътре, харесва ми бялото по седалките, въпреки, че ми е ясно ,че ще посивее с времето.

Отзад не съм снимал, там е "детската стая" и лудницата е пълна :) Както и стъпките по предните седалки.

Някой ден, през пролетта ,ще я изчистя и вътре :)  

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 седмици по-късно...
Публикувано (Редактирано)

Липсват й само едни хубави джанти! :)

https://app.box.com/s/1eod6rmxoxk2uohpojmsqf065guwmz6a

 

https://app.box.com/s/e2w0nk036ozeknk6pemda5vsirqkkpcd

 

https://app.box.com/s/h2cgyd74nykzsjuzzw02okssyrsct65w

 

 

Колега, тия думи ми се загнездиха в главата и няма спане :D

До днес. Не са нещо особено джантите, от Шкода са си, но така се случи, че с малко врътки се сдобих с тях и гумите на тях

на сравнително прилична цена. Смених моите летни гуми, които бяха 175/70/14, и доплатих за 4 броя 185/60/15.

Гумите са нови, не са карани,но са със стар DOT. Предните са една марка, задните друга, но не мисля, че е проблем.

А джантите са перфектни, като нови са. 

И понеже имаше опция за безплатно монтиране на гумите върху джантите и на колата, се възползвах и направо ги сложих на колата :)

Сега се надявам Баба Марта да не се побърка пак :D

Та така, сега умувам, как да убедя жена ми, че имахме нужда от нови джанти.

 

П.П. Дали се намират капачки с новото лого на марката,черно и сребристо? Тези са си екстра, но имат зелено. Не че е голям проблем, но бих ги сменил.

Редактирано от Typi_taratajki
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

https://goo.gl/photos/sCsjhvySynHzvUdS7

 

Смених капачките на джантите. Питах в Еуратек, исках да са истински, ама сигурно са позлатени, ще ме прощават :D Чичо Хой Мой, с посредник в българския OLX, и съм готов. Като истински са :) Определено зеленото не се вписваше.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С тези капачки е доста по-добре, но....

Тези джанти и стоят добре, но са от модел кола отпреди 20г. Лаиците биха ги харесали, но познавачите ще знаят

Някакси... на чисто нова кола да сложиш джанти на 20 г не ми се връзва. Иначе добре и стоят

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може и прав да си, но на изложба няма да я водя ;) На мен ми харесват, а аз съм лаик :D И, нали знаеш, че има цикличност в модата, и всичко ново, е добре забравено старо. Та, току виж, съм станал модерен, след година- две :D Ако вярно са на 20 години, са наистина добре запазени тия джанти.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чудно са застанали, а и важното е Теб да те кефят.

То, и на Съби едните джанти са 15 годишни - от Сюпърб 1, ама мен ме кефят!

Даже познавам колеги, които биха ги купили веднага.

Честито

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чудно са застанали, а и важното е Теб да те кефят.

То, и на Съби едните джанти са 15 годишни - от Сюпърб 1, ама мен ме кефят!

Даже познавам колеги, които биха ги купили веднага.

Честито

Тея джанти като на Съби, колко време ги търсих! Редактирано от Voyslav Filipov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.