Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Мултимедия от Алиекспрес


Recommended Posts

Аз поръчах това: https://de.aliexpress.com/item/Android-4-4-car-dvd-player-gps-navigation-car-gps-raido-player-2-din-in-dash/32755570286.html?spm=2114.10010108.1000015.1.ceN7wT&s=p

Ще видим какво ще излезе накрая. Досега само разменяме съобщения и пращам снимки как ми изглежда радиото и какъв конектор ползва. Загрижени се и дали  ще пасне в дупката на таблото. Надявам се скоро да го изпратят :) Ще пиша като дойде и го сложа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

JORDITO чудя се между това,това и това. Като честно казано вариант 2 с тъч бутоните най-много ми допада, но не знам до колко ще е удобно. Цените са доста прилични и склада е в германия което значи, че до седмица ще е тук и няма да се занимавам с мито и т.н.. Ти какво би ми препоръчал? Като колегата по-горе Alokin и аз попрочетох в XDA developers и там в общи линии JOYING е доста популярна марка :)

 

 

 

P.S. колата е О1, 1.9TDI, 2004г. и имам борд компютър(на малкия дисплей си показва всичко ср.разход, моментен и т.н.)

Редактирано от sasch
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На второто изцяло тъч как му се управлява "волумето"?

Може ли да се обучават бутони примерно от лоста за чистачките когато нямаме мулти-волан?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

на изцяло тъч-а си има бутони за volume "+" и "-", но това което ме дразни при него е, че няма бутон за директно включване на софтуера за навигация както и шанса тoзи тъч да не реагира адекватно(както при хардуерни бутони, знаеш че си го натиснал :D ) И имам едно друго питане към колегите с O1 при монтажа на такова нещо май трябва допълнително да му се купи рамка(като тази за 1din аудиосистеми) на 2din като например тази. Вчера извадих чекмеджето под радиото и разгледах,че няма друг начин за фиксиране към таблото,а ми се иска да е нещо по стабилно от тези рамки :(

Редактирано от sasch
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

JORDITO чудя се между това,това и това. Като честно казано вариант 2 с тъч бутоните най-много ми допада, но не знам до колко ще е удобно. Цените са доста прилични и склада е в германия което значи, че до седмица ще е тук и няма да се занимавам с мито и т.н.. Ти какво би ми препоръчал? Като колегата по-горе Alokin и аз попрочетох в XDA developers и там в общи линии JOYING е доста популярна марка :)

 

 

 

P.S. колата е О1, 1.9TDI, 2004г. и имам борд компютър(на малкия дисплей си показва всичко ср.разход, моментен и т.н.)

Здравей, аз бих избрал третия вариант. 

- Има слот за втора SD карта

DAB+, OBD2, NFC, Blutooth 4.0 

- Intel chip 

Support 3G/4G 

- Radio chip - Philips 

Единствено и трите нямат CD слот, но не е голяма загуба. 

 

Не е лошо преди да поръчаш да изпратиш модела на колата ти и да попиташ дали се поддържа CAN BUS протокола за твоята. 

Попитай и за рамката, дали ще трябва,както и  за шейна като на старите касетофони 1 дин. Те имат по принцип такива неща и ще ти отговорят. Ако трябва им направи снимка. Тук адапторни рамки и шейни има в Кацарски 99 , както и в няколко други магазина. Това което си пуснал като линк би трябвало също да стане от TPETROV.

Успех, дано съм ти бил полезен.

Редактирано от JORDITO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

JORDITO и трите са с еднакви параметри, разликата е, че този с тъч бутоните има един слот за SD, а другите по два :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да наистина са подобни, сега разгледах и сравних. Само слота за втора карта е разликата. Там можеш да набиеш 32 гб микро сд със филми , музика и т.н. Инак, ще разчиташ на двете USB - та. Слота за GPS карта се използва също и за ъпдейт , така че там е добре да си седи софтуера с навигацията. 

Ти си преценяваш, кое ти харесва. Аз лично съм противник на изцяло тъч. Някак си нямам вяра на чайна тъчовете :) Имам познат на който му се прецака бутона POWER на изцяло тъч и беше голяма играчка да се ремонтира. Изкараха му едно мини бутонче power през дупката за ресет и шунтираха отдолу на платката оригиналния power,ама сега пък няма ресет. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И мен точно това ме притеснява в тъч бутоните и май,май ми се накланят везните към вариант 3 :) другото при тези марка е че за 3G/4G трябва да се ползва модем(флашка) която препоръчват да закупена от тях,а 4G струва 62 евро :( и никъде не намирам дали предлаганите от БГ оператори са съвместими :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не си купувай модем. С тукашните работи, ако не ще ти подаря отключен модем на 3G. При мен си работи Huawei на Telenor без грижа. За 4G, незнам тук операторите дали предлагат модеми вече.Ако не взимаш някой евтинджос телефон, слагаш му 4G дата карта, връзваш го на USB в режим само зареждане и пускаш WI-FI от него към медията. Пробвано е и работи :)

Редактирано от JORDITO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За 3г/4г флашката е от значение в ядрото какви драйвери има. Много вероятно да са ги орязали и то нарочно. При мен флашка на глобул от преди 5 години не беше разпозната.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За 3г/4г флашката е от значение в ядрото какви драйвери има. Много вероятно да са ги орязали и то нарочно. При мен флашка на глобул от преди 5 години не беше разпозната.

Нарочно си правих проби с различни стари модеми които намерих - ZTE ,HUAWEI . Брандирани с Глобул, Мобилтел,Vodafone и т.н. Общо взето архаични модели. Отключих ги за да мога с работеща сим карта да ги пробвам и всичките работят. По принцип важно е да се извади картата,да се сложи в телефон и да се премахне искането на пин код на картата. Ако не се направи няма да сработи.

Редактирано от JORDITO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, така е, по същия начин го пробвах, като освен това го отключих с едно тулче. Не ще, но трябва да се има предвид, че моята мултимедия е под Win.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сори, аз имах предвид Андроид . За WinCE незнам, как стои въпроса. Там бях чел по руските форуми, че отключват уиндоуса и слагат драйвъри, но дали сработва не мога да кажа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тази навигация която аз гледам е само с андроид :) WinCE не ми харесва като OS специално за навигация :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поръчката дойде сензационно бързо - до края на миналата седмица се обяснявахме със снимки и теб подобни, в петък я маркираха изпратена и вчера я доставиха!!! Тази вечер направих опит да я инсталирам, но не тръгна. Ще потърся информация да не би да правя нещо неправилно, но на първо четене вързах само кабелите за ток (исо конектор) и дадох на контакт - няма никой.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някъде на рамката няма ли Power тъч бутон? Със задържане 5 секунди примерно? Буксата (кабела от медията до оригиналната букса)добре ли е свързана към медията отзад?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма нищо по рамката, огледах я внимателно. Всички връзки ги проверих по няколко пъти и ги натиснах хубаво, но внимателно. Голяма ми е мъка, че не запали. Преди няколко месеца бях купил друго и също не запали. Не беше от Китай и го върнах. При все че няма какво да се сгреши ми се струва, че нещо греша :) Иначе радиото изглежда солидно, рамката не се клати или нещо подобно и първото ми впечатление е много добро. Дойде с един куп кабеляци както са показали на картинките, така че всичко изглежда точно. Утре след работа докато е светло ще има нов опит, макар че не знам какво различно бих могъл да направя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Странно. Пиши им. Има едни фиксиращи винтове за CD-то отгоре на корпуса и трябва да се махнат. Да не би да трябва да вдигне ток стендбай батерията. Опита ли на запален мотор да го подържиш 5 минути? Тия устройства имат навика да се изключват, когато си само на контакт с цел да не ти пада акумулатора.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма нищо по рамката, огледах я внимателно. Всички връзки ги проверих по няколко пъти и ги натиснах хубаво, но внимателно. Голяма ми е мъка, че не запали. Преди няколко месеца бях купил друго и също не запали. Не беше от Китай и го върнах. При все че няма какво да се сгреши ми се струва, че нещо греша :) Иначе радиото изглежда солидно, рамката не се клати или нещо подобно и първото ми впечатление е много добро. Дойде с един куп кабеляци както са показали на картинките, така че всичко изглежда точно. Утре след работа докато е светло ще има нов опит, макар че не знам какво различно бих могъл да направя.

Предполагам си проверил, но някои "играчки" от този род имат стопяем (повечето пъти стъклен) предпазител на задната част (там където са и буксите).

Просто да напомня за една проверка.

 

Качи снимки като имаш времe :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега обърнах внимание, че пиновете на А-конектора (половинката от ISO-то, където са 12V и заземяването) не съвпадат - колата има 5, а адаптерът има 6 и освен това има несъответствия. Кабелите на колата изглеждат така:

 

car.jpg

 

Адаптерът, който дойде с радиото има следното окабеляване:

1 - бяло

2 - празно

3 - празно

4 - червено

5 - тъмно зелено

6 - оранжево

7 - жълто

8 - черно

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ей не ме слушате кат ви казвам да си купувате оттук.. и посочих къде..Защото първо СЛАГАШ и после плащаш...А и цената е смешна...400лв обикновенна и около 500лв андроид и други глупости навигацията.И ИМАТЕ РЕАЛНА ГАРАНЦИЯ...Щото и да тръгне след два месеца ако има проблем кво праим???За кво се занимавате с али-мали и други не знам...

Към mirizlivpor

Щом нищо не светва най вероятно не влиза правилното захранване.По принцип трябва да има минимум две..Еднотоза паметта (12B)седи постоянно мисля че е червения кабел на стандартното ИСО откъм колата...дето си го показал... и второто 12 волта е жълтото... дето се прекъсва от ключа

При теб на така показана букса (долната) сто процента не е стандартното изпълнение...Защото по спомен масата и едното +12 са едно върху друго..

Абе там ти е проблема...Или няма едното 12 волта или ги има ама маса нямаш...Опасно е да се разменя захранването

За да не правиш рискови експерименти може и просто да свържиш само захранването на навигацията на масата у вас ако имаш 12 волта колкото да видиш дали ще светне...И да се убедиш че там проблеми няма и за кабелите...  

Все си мисля че всичко е наред ами просто не е свързано както трябва... Обаче опита ми ме е научил че щом основните неща не са в ред то какво остава за дребните...

Ще ти пратя тел на лично. Идеята е че ще мога съвсем точно да ти продиктувам всеки кабел по място какво трябва да е..Ако решиш че ти трябва това инфо 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой може ли да даде контакти на тези момчета от Варна?

https://www.olx.bg/ad/columbus-multimediya-skoda-navigatsiya-shkoda-oktaviya-dvoen-din-ID6x4dP.html#06c8838d66;promoted

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ей не ме слушате кат ви казвам да си купувате оттук.. и посочих къде..Защото първо СЛАГАШ и после плащаш...А и цената е смешна...400лв обикновенна и около 500лв андроид и други глупости навигацията.И ИМАТЕ РЕАЛНА ГАРАНЦИЯ...Щото и да тръгне след два месеца ако има проблем кво праим???За кво се занимавате с али-мали и други не знам...

Защото е по-евтино в али-мали, а и твоето предложение също не е по-различно. Също с произход Китай, на по-висока цена покриваща някакъв вид гаранция. Въпреки това не е оригинално, не е от производителя където цената поне за моята кола е на цена около 2000лв. с монтажа. Ак купих мултимедията за 186USD. 

Дадох ли изчерпателен отговор защо Али-мали.

Поздрави,

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защото е по-евтино в али-мали, а и твоето предложение също не е по-различно. Също с произход Китай, на по-висока цена покриваща някакъв вид гаранция. Въпреки това не е оригинално, не е от производителя където цената поне за моята кола е на цена около 2000лв. с монтажа. Ак купих мултимедията за 186USD. 

Дадох ли изчерпателен отговор защо Али-мали.

Поздрави,

Няма да споря :sorry:  Защото нито аз ги продавам нито печеля от това.Посочил съм съвсем точно.Аз лично предпочетох да дам 50 лв повече (щото 186$ и шипинга доближават 400лв) ама си сам за себе си.И трепериш.Първо дали ще пасне на колата ти после дали ще работи както трябва и трети път ако се случи нещо след 6 месеца знайш ли как китаеца ще реагира?!Говорим за високотехнологична джаджа и утре ще се бъгне буквално. И всичко това за 50 кинта по ефтино? Мерси сигурноста ми струва повече.

П.П

Аз съм скръндза :lol:   а пък имаме хора наети на заплата в Нинбо и имаме редовен внос.И представи си АЗ да предпочета да купя от България вместо да си внеса сам :eusa_think:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.