Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Gumi7.com


_v_

Recommended Posts

Здравейте колеги,

 

искам да ви запозная с това, което ми се случи по повод покупката на нови зимни гуми за автомобила ми. След като направих проучване относно цена/марка се спрях на зимна гума WINGUARD SN.G WH2 и реших да я поръчам от горепосочения сайт. Направих поръчка за 4 бр. зимни гуми на 07.11.2016 г., като в сайта бе упоменато, че срокът на доставка е 6-10 работни дни. Изрично записах в доставката, че искам да си получа гумите от склада им (ползват склада на Маргел на бул. Ботевградско шосе 441).

 

Реших в периода15.11-17.11 да проверя какво се случава с доставката и кога мога да очаквам гумите. На посочените в сайта телефони никой не вдигаше, въпреки че съм звънял доста пъти. Изобщо комуникацията с тях е невъзможна. Едва привечер успях да се свържа, като ми бе обеснено че имали мн работа, за това не вдигали и гумите щели да пристигнат до края на седмицата ( до 18-19.11). Да, ама не. Никой не ми се обади за да отида и да си ги взема.

 

В понеделник, 21.11. отново започнах с набирането на телефона им, с цел да разбера дали са пристигнали гумите - отново греда, никой от никъде. Писах в фейсбук страницата им, като ги уведомих че ще сезирам компетентните държавни органи, тъй като не изпълняват срока на доставката. След известно време ми се обади представител на фирмата, който ми каза, че до 24.11. следва да пристигне камиона от Германия. На 24. 11 отново никаква вест от тях, както и никой не си вдигаше телефона! Едва на 25.11 отново след стотици опити да се свържа с тях ми вдигна служител, който ми обесни че гумите са пристигнали и мога да отида да си ги получа.

 

До тук нещата изглеждат нормални за БГ действителността, но след малко получавам ново обаждане, като ме информират, че мн съжалявали, но били объркали поръчката - вместо исканите от мен гуми WINGUARD SN.G WH2 били доставили WINGUARD SPORT . Просто онемях!

 

Тъй като прогнозите за тази седмица са за много лошо време реших да не чакам и да не отлагам покупката на гумите, отидох до склада им, платих ги, но повече надали някога ще бъда клиент на въпросния он-лайн сайт. Държа да вметна обаче, че поне гумите имаха нов ДОТ - 2016 г., месец не помня вече, та поне това ме "успокои" малко.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кофти история.

Най - мразя някой да не спази срока, който сам си е дал.

 

И на други места четох за абсолютно същия проблем със същият сайт.

Явно в силен сезон работата им идва в повече и не смогват да спзят срока а на всичко отгоре и бъркат поръчки.

Просто затвърдих мнението си, че от този сайт не трябва да се поръчва.

 

Успех с новите гуми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лошото е,че нямаш предварителен договор,а само устни договорки.

Иначе можеше да пробваш КЗП.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лошото е,че нямаш предварителен договор,а само устни договорки.

Иначе можеше да пробваш КЗП.

 

Направил съм он-лайн поръчка, която е под номер. Мисля че това би свършило работа пред КЗП.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поне не си предплащал гумите и си останал само с негативните емоции и дори те са поръчали гуми без предварителен догор, за които нямат гаранция, че клиентът ще бъде добросъвестен и ще дойде да си ги вземе.

Вероятно те имат много случай те да поемат негатива. Не искам разбира се да ги уневинявам. Просто казвам, че винаги има две страни!

 

А в последствие може да се радваш повече на гумите, които инцидентно си получил ;)

 

Карай си със здраве и скоро да ни се похвалиш на някоя среща на форума с тях.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз ако изляза от бокса ще се радвам най-накрая да остане време и за една зимна среща! Вероятно ако остане сняг ще бъде забавно хехе и слънчево може би!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колегата все пак е получил гуми.

Аз направих онлайн поръчка на сайта на Маргел и 45 дни-нищо!

Нито отговор на мейла,нито вдигат телефон.Накрая отказах поръчката и даже беше за добро,щото си купих същите гуми на по-ниска цена от ЕураТек.  

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гуми7.ком и Маргел според мен са една и съща фирма, чисто юридически са с различни собственици и управление, но стила им на работа, базата е една.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лично пред мен години наред и десетки комплекти гуми ( от за баничарки до за бегачки ) са се доказали Автогуми бг. Ако пазаруваш гуми онлайн, препоръчвам ти да се насочиш към тях за напред :)

Интересно ми е дали те компенсираха по някакъв начин в крайна сметка?

 

п.с. - Аз на твое място още на 19ти щях да съм си поръчал гуми от другаде и то без да им се обяснявам...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лично пред мен години наред и десетки комплекти гуми ( от за баничарки до за бегачки ) са се доказали Автогуми бг. Ако пазаруваш гуми онлайн, препоръчвам ти да се насочиш към тях за напред :)

Интересно ми е дали те компенсираха по някакъв начин в крайна сметка?

 

п.с. - Аз на твое място още на 19ти щях да съм си поръчал гуми от другаде и то без да им се обяснявам...

 

Компенсация не съм получил, попитах в Маргел, казаха ми че трябва да си говоря с гуми7. И като си представих наново едно звънене....отказах се!

 

Цената, която ми дадоха от гуми 7 беше най-добра за Нексен, по другите сайтове, а и при големите доставчици (Диана, Медина мед) нямаха вече, бяха останали само скъпи гуми.

 

Между другото снощи направих първи тест на Скаута и новите гуми в истински зимни условия - Витоша, колата се държа перфектно дори и в дълбок сняг, много съм доволен и ги препоръчвам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Миналата година имах същата история с въпросната фирма.. 3 седмици ни кост ни вест,не вдигаха и получих грешни гуми 1 месец след поръчката им.. Ден-два преди да ги доставят ги заплаших,че,ако не си видя гумите,или не върнат парите ще летят тукати и хората се задействаха...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.