Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

първа кола- шкода суперб


DrDomayer

Recommended Posts

здравейте колеги,

от няколко седмици си търся първа кола с бюджет от около 7000лв като в това са включени разходите по регистрацията, винетка, данъци, смяна на масло и филтри (първоначалните разходи)

първо се бях спрял на Мазда 6 - много гниели и двигателите правели проблеми след 250 000км което ме отказа от нея

след това на Опел вектра 2004-5 година - колегите споделят че доста гниели и еко-тек двигателите направо били "меко- тек" ... доста зле. Освет това Много дървени ми изглеждат отвътре, а аз искам малко поне по- така, да, знам че бюджетът не е голям, но все пак не искам съвсем да е орязана самата кола от към екстри

трета гледах пежо 407/607 - големички, готини, добре изглеждат, имат си екстри, но като се поровех във форумчетата за тях се оказа че на година колегите дават средно около 1100лв за ремонти, което... не ме устройва много

след това гледах шкода супърб - много добре изглеждат, здрави са до колкото прочетох, освен това обслужването не е кой знае колко по-скъпо от на волво, НО

за момента съм се спрял на Шкода Супърб или Волво S40 - доста прочетох и за шкодата и до колкото разбрах обслужването е по- евтино отколкото на волвото с една идея, но все пак въпросът ми и тук и във форума на шкода е:

КОЕ Е ПО-ДОБРО за вас лично и като цяло за първа кола, коя е по- здрава и съответно по- евтина като обслужване и коя ще иска по- малко ремонти, все пак колата няма да е първа младост а около 8-10годишна.

Благодаря!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей, като за първа кола бих ти препоръчал Октавия 1, да посвикнеш малко с трафика и габаритите.

Като натрупаш малко опит винаги може да се метнеш на Суперб.

Октавията е е чудесен избор като големина и динамика, а разходите са по-малки в сравнение със Супърб.

 

Ето една красавица, чакаща някой да я отнесе:

http://m.mobile.bg/details/11461688332849272

 

Ако не си фен на автоматика има и предложения с ръчни скорости.

 

Успех.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

октавията не е по-ниска от супъбр-а? 

и леко орязана от към екстри, но тази специално изглежда доста добре

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей :) Аз също бих ти препоръчал като начало - Ок 1. Лично моята е 1.9 TDI, AGR мотор. Той е с турбото без променлива геометрия. Подсъдно здрав двигател е това. Има и (при фейслифтовите) пак 90 коня мотор, но с променлива геометрия на турбото, който също е супер.

 

Доколкото знам бензиновите двигатели също са ОК :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С този бюджет, който включва всички разходи се съмнявам да вземеш свестен супърб. Така че колегите правилно те насочват към Октавия 1. Относно екстрите - постни има и Октавии и Супърби.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да точно така, има и Супърб и Октавия с нисък и висок клас оборудване.

По голяма е вероятността да намериш читава Октавия 1 с добри екстри.

 

Иначе има 2 добри Суперб-а в мобиле.бг с много екстри и 2.8 двигател автомат за около 9К - 10к, ама не бих си взел такава за първа кола. Все пак решението е твое.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.