Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

камера за задно виждане и навигация


nkoleff

Recommended Posts

Здравейте, 

 

преди два дни закупих шкода супърб елеганс дизел 2.0 от Германия - 2009. Интересувам се от две неща:

 

1. искам да сложа камера за задно виждане, към шкода българия ли трябва да се обърна или има и други места на които мога да го направя

2. навигация - с диск ли е или трябва да сменя целия панел? има ли за българия и от къде мога да си закупя?

 

благодаря предварително

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По т.2 едно уточнение - каква ти е навигацията колумбус или амундсен?

 

За Супърб 2009 - май нямаше като опция Амундсен - а само Колумбус.

 

Колумбус си е със вграден хард. Картите се записват там с дискове. Мога да ти пратя линк към картите на различни торенти ако искаш и да си ги смъкнеш. Относно камерата - има доста писано по чуждите форуми за монтиране на такива камери. Тук нямам спомен някой да е правил нещо подобно. Камерата трябва да си е ОЕМ - и по номер можеш да си я поръчаш. Ако не се лъжа обаче трябваше и допълнителен модул.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте и благодаря за отговорите.

 

Относно навигацията:

 

Не съм сигурен коя е амундсен и коя Колумбус. Как мога да я позная? Те хубаво се записват с дискове, но аз нямам бутон за навигация и се чудя как ще се пуска в такъв случай?

 

За камерата - дали ако се обърна към еуратек, ще ми дадът повече информация?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако няма бутон за навигация, както е написал колегата, тогава сигурно е с Болеро и работата става съвсем различна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е Колумбус

 

Това е Амундсен

http://petrolblog.com/wp-content/uploads/2012/05/img_5261.jpg

 

 

По тези снимки - мисля, че е Колумбус. Ще проверя след малко като слезна в колата (виждам, че си пише отгоре). Това което знам със сигурност е, че няма бутон за навигация Вместо това има бутон TP и TMC. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://www.cars-equipment.com/www/en/shop/seat/oem-3t0035156f-radio-bolero-for-skoda/#prettyPhoto

Това трябва да е твоето.

Бих ти препоръчал ето този вариант като заместител, който хич не е лош:

1. Камера за задно виждане

http://www.garmin.bg/?s=5&i=872

2. Навигация

http://www.garmin.bg/?s=5&i=1063

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей Колега,

 

Навигацията колумбус-а трябва да има общо 8 големи бутона (4 на 4 броя). Ако имаш 6, то значи си с Болеро.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моля да бъда извинен, но бих искал да използвам момента и да питам. Добре деее, а коя всъщност е по-добре да е и респективно second best choice? Благодаря предварително за пояснението, защото наистина не знам, но и аз обмислям някаква навигация, но по-скоро за челното стъкло  е едната от мъртвите точки на полезрение...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Болеро е. Точно такава като на снимката от майсуда. Като цяло не ми се иска да слагам навигация на предното стъкло. Ако си купя Колумбус, дали може да се върже тази гармин камера?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Между другото сега забелязах, че камерата за задно виждане и тя е с допълнителен дисплей - а аз искам да позлвам фабричния.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз май така като се замисля, навигацията ми е по важна. взех да свиквам с габаритите на колата а и парктроника върши работа. На това болеро може ли да му се сложи навигация?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...Не знам дали си пробвал кола с камера, но предната ми  беше с камера и без патронник. С чиста съвест мога да кажа, че сега като съм с патронник, но без камера ми е доста по-удобно за паркиране (грам не ми липсва). Ако е само Plug and Play камера си я сложи, но ако трябва да преправяш половината кола - според мен не си струва. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На Болеро навигация не може да се сложи. Ако търсиш навигация, особено с карти за България, или търсиш оригинален Колумбус (забрави за Амундсена!), или aftermarket custom китаец. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И как точно този стандартен двоен дин ще се навре в дупката на Супърба? и как ще си "говори" с колата???

Не съм казал, че трябва да се монтира на мястото на фабричното. Гармин не предлагат устройства за вграждане.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Момчета, намерих ето това:

 

http://navigacia.bg/navigaciya-vw02a-za-volkswagen-universalna-8-s-android-44

 

Има модул и за камера за задно виждане. Подсветката и се сменя, има блутут и т.н. Единственото което чакам като инфо е модул за парктроника - ако има даже няма и камера да купувам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Още един въпрос, (прощавайте за невежеството) - Колумбус-а има ли блутут, да си вържа телефона и да мога да говоря вместо с handsfree?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Още един въпрос, (прощавайте за невежеството) - Колумбус-а има ли блутут, да си вържа телефона и да мога да говоря вместо с handsfree?

 

Има опция за блутуут модул, но самият модул не е вграден, а е допълнителен. 

 

П.П. Ползвай функцията "Редактирай", вместо да пускаш по 2 и повече последователни мнения - по-лесно и пригледно е. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Момчета, намерих ето това:

 

http://navigacia.bg/navigaciya-vw02a-za-volkswagen-universalna-8-s-android-44

 

Има модул и за камера за задно виждане. Подсветката и се сменя, има блутут и т.н. Единственото което чакам като инфо е модул за парктроника - ако има даже няма и камера да купувам.

На мен лично не ми вдъхва доверие.Като прочетох инфото им видях поне 2 основни грешки дето лъжат като цигани.Оттам си правя извода и за останалото.Изобщо навигацията е високотехнологичен продукт и според ме трябва да се избягва да се купува на хайдушко доверие АКО НЯМА И МОНТАЖ от същия този търговец.Щото едва като се монтира лъсват проблемите примерно че парктроника не съвпадалал че била версия не знам си коя че сателита лови на моменти че забива и хиляда още работи...Иначе така като четеш по нета всичко е по най велико ама...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.