Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Антифриз


kauris

Recommended Posts

Колеги,

 

Колко често доливате антифриз? Днес погледнах под капака и нивото е доста под минимума, а колата е на 2 месеца, възможно ли е да има изтичане?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега ако антифриза ти е " доста под минимума" защо не ти свети датчика за ниво !? Нещо малко странно ми се вижда !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-вероятно не е била обезвъздушена добре в завода, Супърба ми имаше същия проблем но беше на две седмици :)

Това ме подсеща утре да погледна и Фабията.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И на моита и е спаднал антифриза за месец и половина , а в ЕТ като я вземах беше на макс ... ще и ливна малко концентрат и готово.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Същото обяснение дадоха и на мен в ЕТ на четвъртия месец - понеже реших, че колата е нова и няма защо да гледам под капака направо се разписка и разсветка за ниско ниво. Тогава купих един литър концентрат, долях около 200 мл. Но нещо не съм сигурен, че това обяснение е вярно във всички случаи - последното от литъра концентрат го долях на 08.11.2015 на НИМ (помня датата, защото mRt ме излови как се гъзурча). От тогава съм минал 9-10 хил. км и нивото отново клони към минимума. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей,моята О3 си я взех миналия юли ,когато бяха най-горещите месеци и нивото на антифриза беше на горната черта.Когато времето застудя и започнах да си пускам парното няколко сутрини поред се чуваше някаво бълбукане от таблото и нивото падна под долната черта.След време спря да го прави и нивото се върна на първоначалното положение.Не мога да си обясня каква е причината за това , но явно е нормално.Този разширителен съд е за това да поема колебанията.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 седмици по-късно...

Има ли някакво развитие по тази тема? Изчезва ли на всички антифриза или това са отделни случаи?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен в началото (първите няколко месеца) също се наложи да долея около 0.5-0.6 л. След това почти не съм доливал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 месеци по-късно...

Като нова бе на минимума, аз долях на О3 след около година (16к км) около 1л чак като светна лампата. Сега е на 35к км без да се промени нивото

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 месеци по-късно...

Здравейте от 3 дена карам Fabia 1.2 tsi 110hp 6m. Антифризът в момента е точно на чертата за максимум, но предполагам че с времето ще се наложи да долея.На казанчето пише G13, обаче намирането на такъв се оказа доста трудно. Предлагат ми само на едно място, но ми направи впечатление, че е син на цвят, а този в колата е розово-червен. Искам да попитам има ли алтернатива или трябва да е само G13. Някъде бях чел, че той е за двигатели с алуминиев блок, но можело да се замени с G12++ или нещо такова ? Вие какъв сте доливали и от къде сте го купили ? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В ЕТ отдавна твърдят, че нямат червена и слагат синьо/лилава! Ако разредиш твоята с такава, цвета ще стане кафяв, все едно го е разредила с масло. Продава се на много места червена.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди седмица, на 8.11. си купих от ЕТ София G13. Сега е с намаление, ако не се лъжа около 10 лв. за лт. Допуска се доливане на G13  с G++, но правилно е да се долива със същия или следващ клас. Тук цената даже не оказва влияние и експериментирането е ненужен риск.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.