Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Помощ - търся бензинов двигател за 1.4 16v за Фабия от 2002


Nikolay Yankov

Recommended Posts

Здравейте на всички,

 

след три седмици отчаяно търсене на нещо читаво, се обръщам и към вас. От 3 месеца имам Фабия, купихме я от автокъща, внос от Италия. За жалост откакто я взехме не спряха да никнат  неща - течове, термостат, съединител - всичко е оправено дотук. Последното, което се появи и което слава богу не ни уби беше, че двигателят сдаде багажа, докато карах по магистралата. Оказа се, че вътре двигателят е бил лепен със силикон, кърпен и съшиван (дали в автокъщата или още в Италия, не е ясно) и явно при първото по-сериозно каране на дълъг път, маслената попма отказва да изтласква масло, на мен индикаторчето ми светна и писна, но докато спря на сигурно и отбия, карах поне още 1 км, докато двигателят не запърпори съвсем и не умря безславно. Пак казвам хубаво, че не стана някоя по-голяма беда.

 

Както и да е, от тогава съм в търсене на двигател втора ръка ( че нов за тоя модел струвал 6 бона), но се оглеждам за нещо читаво, да не е залежавало с месеци по моргите и без история за това откъде и как е дошло защото знаете парен каша духа. Моите майстори също търсят, ала нищо читаво не намират за момента, а ми казаха, че често се продават некачествени и "пипани вътре" двигатели, така че трябва добре да се оглежда.

 

 

Ако има тук хора, които предлагат нещо или знаят как да помогнат, ще съм страшно признателен!

 

Номерът на двигателя е AUA, Шкода Фабия 1.4 16v, 75 коня, бензинов, производство 2002

 

Благодаря предварително

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Без да искам да те отчайвам, но 1.4 75 к.с. не се предлагаше в България. Помисли за за 100 к.с. или чешкия от 68 к.с. И двата са 1.4, като вторият е по-корав.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Въпросът е дали са съвместими. Майсторът ми каза да търсим по номер на двигателя AUA и реално не знам дали ако е с друг номер, няма да се разминат някакви неща?

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На Поло около 2000година май има същия мотор - само като ориентир. Успех

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А някой тук правил ли е подобно натъкмяване - двигател, който е по-мощен или от Поло, както казвате, да се сложи на мястото на разбития. Питам, защото майсторът ми не не е сигурен дали всичко ще пасне и да не ударим на камък или да трябва да се правят свръхмного галимации само и само да си "уйдисат"

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Данчо (roodnb) ... има и тема в радел "Проекти" Dark Shadow ;) ... даже може да се чуете ако още не си е продал мотора (или каквото е останало от него) .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако те удтройва и колегата не го е продал разбира се Елегансовия 1.4 mpi 16v според мен лично определено си заслужава да говориш със 

 http://skodaclub.bg/forum/index.php?/user/4946-z3f1r40/  според мен е в много добро здраве въпросното ДВГ... Мислех аз да го взимам, но преди това имам други много по-належащи и скъпички нещица

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще проверя,колега,

благодаря.

Иначе съм се спрял  на един от Германия внос, уж позапазаен, моя номер, че иначе ако сменяма номера или сложа двигател с други конски сили, се минават едни тестове в Кат, бумащина, па и смяна по електроника се налагало и други неща, от които се вкарваш в сериозно приключение..

Ще го поръчам тоя двигател от Добрич с възможността да се тества. Това засега е единственото по-свястно, на което попаднах. Като цяло това да се разправяш с автоморги, не си е работа освен ако нямаш точни и доверени хора, които могат да ти кажат, "Абе тоя двигател е бая натяган"; "Оня е по-запазен.", щото само вътрешен човек може да знае какво баш докарват. Иначе въпрос на късмет. Ето на, аз от Италия ще избягвам да взимам. Повечето, с които се допитах от тоя бранш, смятат, че там е по-вероянто да е станала тая работа с лепенето и закърпването. Иначе било практика и тук да се прави, ама си играят да го правят за по-скъпи коли, а не за някакви, дето струват 3500 лв.

Та те такива ми ти истории. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Голяма каръщина момчета, както се зарадвах, че съм попаднал на нещо и човекът от Добрич се обади, коректен се оказа, да каже, че двигателя нямало да стане, защото се бил напълнил с вода и на места хванал ръжда - явно лошо са го складирали, а той си мислел, че е добре.

Та сега пак започва търсене и ходене по мъките. Вече месец не мога да намеря нищо  - или моторите AUA са продадени, или ръждиви, или без глава или друга основна част. А колата иначе седи пред гаража на монтьора, с платена винетка и пълен резервоар, та направо много ме е яд.

Не знам действително какво да правя. Едни казват, че ако не е точния модел мотор АУА, се прави технотест и се дават още едни 500 лв, други че това било при монтиране на по-мощен двигател. Трети разправят, че ако сложиш друг мотор, трябват някакви пренастройки сериозни, галимации да се правят - не ги разбирам тия неща, та затова и аз вече се чудя какво да правя.

Не върви и да я продам за части - колко ще й взима, я има-няма 1500-2000 лв, че е с хубаво купе и всичко друго и е ново, а досега съм вложил в нея 5500 лв.

 

Съвети и мнения някакви?

Писах на колегата, към когото ме препратихте по-горе, но засега нищо...да видим. 

Поздрави

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

толкова да няма,от кой модели търсиш ? такъв се монтира в ауди а2,лупо,поло според мен трудно ще намериш двигател със сервизни документи наистина избора е малко руска ролетка,ако е на колата освен да замерите компресия не дава и 100% гаранция,че читав но все пак

Редактирано от skodafen
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От фабия 1.4   8клапана не става захвата към кутията е друг,като донор може да търсиш от поло или сеат освен шкода. разликата в конете е от електрониката така, че технотест не те притеснява.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.