Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Загуба на вакуум


phpopov

Recommended Posts

 Здравейте колеги, имам проблем с Октавията (1.9 tdi 90к.с. ALH), преди седмица след преход от 230км при паркирането ми се втвърди педала на спирачката. След бърз поглед към вакуумните маркучета, не установих нищо проблемно. Имах няколко маркуча за смяна/бяха стари но здрави/ - смених ги, разкачвах другите маркучета, откачих дебелият маркуч от щутцера на вакуум помпата/който от както имам колата е разбит и се върти в леглото си/ и проблема се реши без да разбера точно от коя манипулация - спирачката омекна и изминах обратно 230км.

Всичко беше наред. До днес, когато както си карах колата забелязох ,че педала отново се втвърди, но също установих, че и турбото изчезна.

Пак същата процедура-преглед с разкачване и закачване на маркучи, проба дали вакуум помпата смуче/не знам дали е достатъчно, но ми засмуква пръста/, но този път нищо не се получи. Моля за съвет.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не ги проверявай маркучетата,а смени и останалите и тогава виж дали ще има пак проблем.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Проблема беше решен. Залепих щутцера на вакумната помпа със Sun-Fix и вакума се появи. Да се надяваме да издържи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.