Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Отворена въздушна възглавница


axel

Recommended Posts

Здравейте, Колеги.

Вчера, докати си стоях на червен светофар на кръстовището на Хемус се случи една абсурдна катастрофа, в която бях въвлечен и аз. На колата й няма почти нищо, но се отвориха и двете въздушни възглавници и понеже не съм минал оглед при подновяването на застраховката, подозирам, че от Лев Инс, ще ме прецакат с каското и искам да съм подготвен с вариантите за ремонт предварително.

Въпросът ми е за пасажерската възглавница ( шофьорската е ясно как се ремонтира ). Има ли някакви варианти за ремонт освен смяна на цялото табло?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Таксаджиите го оправят с черно тиксо или гафер , ама най добре си е с ново (вора употреба) табло ... ако искаш само да загасиш ламбата става с по едно съпротивление между жиците на възглавниците 2.5 Ом -а ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това с гафера не ми харесва.  :) Искам да са изправни възглавниците. Щеше ми се да не се налага смяната на цялото табло, но явно няма друг начин.

А за възглавницата на волана, дали има значение модификацията на колата или е достатъчно да е от Октавиа след фейса и с този волан?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

............ или е достатъчно да е от Октавиа след фейса и с този волан?

:doubleup:

Слагах кожен волан с негова въздушна възглавница.

Няма особености и различия.

Разбира се - разкача се акумулатора.

Редактирано от legaltk
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сменя се таблото, да... питах приятелче, което се занимава (правил е това нещо вече)...  Казва, че вариантите са (подредени по "хубост"):

1. ново табло;

2. да се измисли капак - грозно и ще си личи (аз съм го виждал това нещо и по обявите за коли - тапицерите ги правят тия неща - слагат капак отгоре и си личи - на някои обяви се чудех защо на едни таблото е цяло, а на други има капак - вече е ясно защо);

3. да се изгради с перфорирана кожа и да се боядиса - но ще си личи много, казва...

 

Поздрави

Редактирано от shaft
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:doubleup:

Слагах кожен волан с негова въздушна възглавница.

Няма особености и различия.

Разбира се - разкача се акумулатора.

Така и предполагах, защото и аз сменях волан, но със възглавницата от стария. Благодаря. :) 

 

Шафт, благодаря и на теб, че си се поинтересувал заради мен. :cheers:  

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виж как са пиропатроните на коланите, и те подлежат на смяна след отваряне на въздушните възглавници.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нищо им няма на патроните, нито на външен вид, нито функционално. Пък и върху тях не е имало никакво напрежение, аз бях спрял и удара не беше силен, защото човека пред мен пое първоначалния такъв. Те ако са за смяна в следствие на удар, излиза едно червено езиче, нали така?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 11 месеци по-късно...

Здравейте, извинявам се, че използвам темата на колегата, но я намирам близка до моя проблем.  Преди 4 дни ме удариха, цялата предница ми е за смяна, отвориха се и двата аербега. Та въпроса ми е след смяна на въздушните възглавници и таблото дали ще са нормално работещи, трябва ли да се сменят датчици и ако трябва къде се намират. Благодаря!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Датчиците по-скоро не, ако няма физически счупени. Сменят се коланите с пиропатроните, таблото, шофьорския аербег и се ремонтира и нулира централата /доколкото съм чел изгаря интеграл вътре в нея, който се сменя /.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има едно момче в Стара Загора, казва се Денко и той ремонтира много успешно табла след отворен пасажерски бег. Ето линк за тел сега не се сещам. https://www.facebook.com/denko.denev.5

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.