Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

изключване на турбото


jim_bings

Recommended Posts

зравейте колеги от известно време колата почна при подаване на газ да ускорява и идва един момен в който побива муцуната и изключва турбото и почва да варви като чист дизел четох в форумите че има датчик за налягането и от него се получава това само че онизи ден гледах и неможах да намеря каде е този датчик ако може да ме насочите къде се намира и ако имате идеи да гледам какво може да е

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ок дайте сервиз в който да могат да кажат това е причината и да се оправи преди да се стигне до още по сериозен проблем

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Започни с една диагностика и лог. ECU-то е записало грешката и веднага ще си каже дали пренадува или недонадува. След това има няколко прости стъпки с които да провериш къде е проблема. На първо време може да откачих маркуча за вакуума от клапан N75 и да засмучеш. Ако е наред актуатора, при мен беше заминал, гемотетрията трябва да мръдне, при това чувствително (турбината е долу и се вижда под доста специфичен ъгъл). Ако не мръдне или не държи вакуума причината е ясна. Ако се окаже това проблема не е голяма болка. Актуатора струва между 100 и 120 леве от Супер Турбо (или нещо от сорта се казваше сервиза). Самата смяна е доста гадна защото гайките които държат актуатора са здраво спекли и нямат развиване. Аз рязох едната. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.