Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Смяна ангренаж? Octavia 2 2008, 2.0 TDI


Bullzeye

Recommended Posts

Здравейте,

Дойде времето за смяна на ангренажен ремък и при мен.

Имам Октавия 2 2008г, 2.0 TDI BKD. 
Разгледах темата на icakat за 1.9TDI и ремъка и видях колегите какво препоръчват.

Ето и при мен как се нещата.

 

От еуратек ми искат:

410 лв за ремък с ролки

40 лв за пистов ремък

165 лв за обтегач

Като начало още няма да сменям водната помпа...

Т.к. тези парички ми идват малко много гледам алтернативни варианти (някои от тях вече бяха споменати от вас в темата на icakat); аз гледам:

- Gates (явно препоръчвате с други ролки - ИНА)

- SKF - който ми го дава малко по-скъп

 

Никой не коментира пистовия ремък и обтегача (а може и аз да пропускам нещо)...

 

Какви са ви препоръките...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

......., и водната помпа се сменя с ремъка.

Желателно е, но не е задължително, ако след преглед не се установи такава необходимост.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

доколкото знам на афтърмаркета препоръчителния интервал за смяна е 60 хил км

 

Това са измислици на сервизите за да се презастраховат и да намалят шанса че може да скъсаш ремък ... Това което го продават по магазините като комплекти на дайко, ина , контитеч е оригинално вграждане на всички марки .. НЯМА нито един производител който да си прави частите сам ,а да пращате скъпа цена за кутия на шкода с части ИНА няма смисъл ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А водната помпа в доста от случаите не изкарва два ремъка, аз бих я сменил.

Да, може би е така.

В еуратек обаче уж не ги сменяли направо, а ги проверявали първо за това и така описах нещата...

Ще видя и цената на водните помпи...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Практиката показва, че оптималния вариант е да се смени. Защото после евтиното излиза скъпо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, може би е така.

В еуратек обаче уж не ги сменяли направо, а ги проверявали първо за това и така описах нещата...

Ще видя и цената на водните помпи...

Това е в случаите когато искаш по-евтина (рециклирана) водна помпа от тях. Проверяват дали твоята е оригинална и ако е, я пращат за рециклиране а на теб ти слагат вече рециклирана с 2 години гаранция. 

Редактирано от vvarbanov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

вземи си ролков комплект вътре са ролките и болтовете ina ремък gates и водна помпа dolz или hepu

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...Ето и  сервизните интервали от книжката на моята кола (от предните собственици). Като гледам пише за PD на 150 000, но по фактури и книжка са ги сменили на 120. Във фактурата пише Ангренажен к-т и предполагам, че е включена водна помпа защото никъде не е описана - нито във фактурите нито в книжката, а се съмнявам до 180 000 да не се са я сменяли (водната помпа).  Гледам, че на 120 са  сменили и опъваща макара зъбен ремък (която я препоръчват на 300 000), предполагам по искане на собственика, защото често пътуват до Германия и не обичат да рискуват. 

 

P.S> A колко е ориентировачната цена на този "ролков комплект вътре са ролките и болтовете ina ремък gates и водна помпа dolz или hepu" и от къде ако не е тайна ? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... Утре като дойдат да пият кафе(предните собственици) ще ги питам, но ми се струва странно да не са сменяли водна помпа до 180 000 - доста сериозна гаранция трябва да са им дали от ЕТ. Като са сменяли доста други неща само и само за да се подсигурят, че няма да има проблем при дълго пътуване. Аз също мисля , че трябва да е отделна част но не е описана никъде, нито в сервизната книжка, нито по фактурите.  

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Другата седмица ще сменям ангренажа най-вероятно и ще ви кажа какво съм сложил.

Смятам и да последвам съвета на колегите и да сменя и водната помпа направ с другите компоненти.

Благодаря на вс. за коментарите!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако водната помпа е оригинална и я сменяш в ЕТ правят отстъпка при условие, че им я оставиш.Същото е с турбо,дроселова клапа,дюзи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Купих следното:

- Ангренаж Gates (с ролки Ina)

- Пистов ремък с обтегач Continental

- Водна помпа - SKF

 

Тези дни (или след празниците) ще ги сменям.

Имах 1-2 неща по окачването - например каре за смяна - него го купих оригинално от Еуратек.

 

Остава само за гумите да реша, но това е в друга тема ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, цени що не даде да си имаме за референция?

Пускам веднага :) :

 

Ангренаж + ролки - 191 лв.

Пистов ремък - 17 лева

Обтегач (цял) - 70 лева

Водна помпа - 66 лева

 

Всичко ми струваше около 340лв.

 

Все още чакам да видя и труда колко ще ми струва...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 седмици по-късно...

T.e. цената на еуратек е х 2.. е за кво да им ги даваш.. да не ги береш по клноните тея пари.. Поздрави и успех. 

Абсолютно!

Добавям само и цента за ремонта - 100 лв ми струваше на мен смяната на горе-изброените компоненти.

По принцип в Еуратек имали някаква промоция - 5+ или нещо такова (за автомобили над 5 години). Там примерно 20% надолу на частите, ако си ги сложиш при тях. Т.е. може би излиза, че ремонта ти ще е безплатен.

Аз обаче не задълбах да видя в детайли промоцията, защото вече бях се организирал с моя майстор...

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 година по-късно...

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.