Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Спукано стъкло


Recommended Posts

Здравейте,

 

за съжаление днес на спускането към К.Величков от предният автомобил хвръкна камъче и прас имам звездичка с размерите на 2 ст.

 

Колата е както се казва чисто нова на 2 години, пълно валутно каско в Алианц.

 

Моля ако някой има информация по следните въпроси да сподели:

 

1. След завеждане на щета в ЕТ кой сменя стъклото ?

2. Стъклото което слагат оригинално ли е /т.е. за първо вграждане/ или е колкото покрие застрахователя? 

3. Ако не се предлага оригинално стъкло, възможно ли е да се поръча и да си доплатя?

4. Ако се налага аз да си доплащам - знаете ли цената на ново предно стъкло Октавия 3.

5. В някой от заключените теми четох че се покрива само стъклото, а отделно се заплаща труд и консумативи - така ли е и при ЕТ и Алианц?

6. Ако няма възможност за оригинално стъкло, при този малък размер на пукнатината не е ли по добре да я залепят?

7. Читав майстор за лепене на пукнатини?

 

Предварително благодаря за отговорите.

Редактирано от Ради
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стъклото се сменя от ЕТ с оригинално, без никакво доплащане.

Минал съм точно по този път /преди 4 г./. Стана бързо и лесно, без никакви драми.

Алианц плаща.

Редактирано от legaltk
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По-добро от оригиналното няма... Устойчивост на наранявания от камъчета от алтернативните на очаквай, бързо стават на точици видими срещу слънце. Дали няма да е криво или не добре изрязано и да не пасва и после да тече...И най-важното е броя на пластовете, Има такива боклуци, които се чупят на големи парчета и са опасни при инцидент! 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

7. Читав майстор за лепене на пукнатини?

 

 

...Читав майстор мога да ти дам, но и аз подкрепям колегите че По-добро от оригиналното няма! На предната ми кола предпочетох да остане оригиналното - залепено/запълнено пред сменено с незнайно китайско алтернативно, но тя беше на 10години. Твоята кола е достатъчно нова и трябва да го сменят в ЕТ с оригинално. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След голямата градушка в София смених на Фабията ми челното стъкло с "оригинално" ... всъщност стъклото го взех от ЕураТек и си беше Saint Gobain , но си беше криво специално в най-долната част над черната ивица ... е не е на вълни както са китайските на Кобра , но все пак  ... другото , което мога да кажа относно фирмите предлагащи Saint Gobain за ВАГ - не ходете в Люлин 9 и на бул. Владимир Вазов (до склада на Мегапартс) и двете фирми са изключително некадърни ... колкото и да ми е дърта Шкодата и колкото и трябва да се чака аз лично вече бих чакал ЕураТек да ми запишат час и да ми монтират стъкло от колкото тези до Мегапартс , бях там и по-криво и по-неграмотно не съм виждал да се монтира стъкло ... единственото успокоение е , че не тече.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Чесно казано това което ме притеснява при ЕТ е сваляне/слатане и съпътстващите ги процедури - уплътнения, лепила и махане на огледалото, кори и т.н.
Дали ще свалят винетката, гражданска и КАТ

Сега и като прочетох и мнението на  The Best Forman  за криво оригинално стъкло от ЕТ направо не знам какво да правя...

 

http://spukanostaklo.com/ - някой да е посещавал и да има наблюдение?

Редактирано от Ради
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Свалянето на стъклата става с корда на всякъде (реже се стария силикон и се маха стъклото) , но шаблона за монтаж го има само в ЕураТек т.е. по отношение на монтажа аз лично бих се доверил на тях ... колкото до криврите стъкла май е въпрос на късмет ... тогава всичко беше на зор и не знам дали и те са заглеждали какво продават ... при мен кривината е едва доловима и не е във видимата област , но я има .

Колкото до ремонт на шупли и пукнатини - ползвал съм два пъти услугите на един човек инж. Николай Колев и смея да твърдя , че се справя изключително добре ... последно съм ходил при него преди около 7 години и беше някъде в Студентски град 0888 709 835 (дано не го е сменил) ... може да му звъннеш поне да погледне пукнатината става ли за ремонт.

Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

http://spukanostaklo.com/ - някой да е посещавал и да има наблюдение?

...Точно този човек щях да ти препоръчам /в. Горубляне ул. Роса/. Човека си оглежда стъклото, преценява дали ще стане и го прави. Аз лично съм много доволен - 3 години след запълването на пукнатината , не беше мръднало, но не изчезва напълно остава си една малка точка. Пращал съм и поне още 4-5 човека там , няма оплакване за сега. Въпреки това продължавам да твърдя, че най-добрия вариант за теб е ново стъкло в ЕТ. Колата която карам в момента имаше точно същия случай на 3-тата година - спукано/звездичка от камък , смениха стъклата в ЕТ - не намерихме разлика от преди смяната.     

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чесно казано това което ме притеснява при ЕТ е сваляне/слатане и съпътстващите ги процедури - уплътнения, лепила и махане на огледалото, кори и т.н.

Дали ще свалят винетката, гражданска и КАТ

Сега и като прочетох и мнението на  The Best Forman  за криво оригинално стъкло от ЕТ направо не знам какво да правя...

 

http://spukanostaklo.com/ - някой да е посещавал и да има наблюдение?

Не се занимавай с глупости и отивай да ти го сменят. Всичко ще ти преместят на новия прозорец.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След голямата градушка в София смених на Фабията ми челното стъкло с "оригинално" ... всъщност стъклото го взех от ЕураТек и си беше Saint Gobain , но си беше криво специално в най-долната част над черната ивица ... е не е на вълни както са китайските на Кобра , но все пак  ...

Същият случай и при мен: градушка`2014, спукано предно стъкло, смяна с оригинално в ЕТ след записване и двуседмично чакане, лека кривина в долната част (точно в областта на чистачките), на която обаче престанах да обръщам внимание.

 

...Дали ще свалят винетката, гражданска и КАТ...

 

Пренасят ги на новото стъкло, но има вероятност все пак да се повредят леко, например при мен бяха почти заличени холограмите на стикерите. И ако евентуално се заядат пътните власти за тази повреда, може би е добре човек да пази примерно платежния документ за смененото стъкло (протокол, фактура) от ЕТ за да докаже, че нещата са изрядни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Здравейте колеги,

 

благодаря на всички за отговорите и споделеното мнение.

 

След записан предварителен час днес посетих http://spukanostaklo.com/ и съм напълно доволен от извършената услуга.

 

След извършване на манипулацията мога с ръка на сърцето да заявя, че човек трябва да знае къде е бил проблема за да открие разликата. След вглеждане и то отблизо може само да се забележи една миниатюрна точица около  милиметър я има и толкова. Други промени по стъклото около проблемната зона не се наблюдават, изкривяване, пречупване и прочие. Това което е написано в сайта напълно отговаря на истината.

 

Все пак искам да напиша и това което всеки трябва да знае ако се сблъска с този неприятен инцидент.

 

Много е важно непосредствено след случката върху пукнатото стъкло да се залепи тиксо /аз това направих почти веднага същият ден след като го прочетох в сайта и колата до ремонта беше със залепено тиксо/ за да не се допусна проникване в пукнатините на влага и мърсотия, а за отстраняване на проблема трябва да се отиде възможно най-бързо. Бих оприличил един такъв проблем с кариес и ходенето на зъболекар - всяко бавене води до по-трудно отстраняване на проблема и не с толкова добри резултати.

 

Мисля че взех правилно решение и за такъв дребен, но много неприятен проблем /да чукна на дърво/ поне за мен този вариант е по-добър от смяната в ЕТ.

 

Надявам се по-малко колеги да четат тези коментари от необходимост.

Редактирано от Ради
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

След възстановяването:

 

036913382.jpg?r=0

 

 

Отвътре:

 

036913381.jpg?r=0

 

Малката точица между жиците ако се вгледате, имайте предвид че е снимано от близко

 

036913378.jpg?r=0

Редактирано от Ради
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво! И на мен са ми лепили на старата кола преди години. След това стъклото пак е поемало леки камъчета и не е имало проблеми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

по снимки е станало перфектно, обаче КАСКО-то как го минаваш, по експертна оценка или сервиз? приемат ли го като 100% възстановяване на елемента?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

по снимки е станало перфектно, обаче КАСКО-то как го минаваш, по експертна оценка или сервиз? приемат ли го като 100% възстановяване на елемента?

 

Аз щета не съм завел, ремонта е 25 лв. на звезда за автомобил   :fiu:

 

Всички цени ги има в сайта и спазват това което са написали, който го интересува нека прочете.

 

За сега съм доволен, честно казано се порових из тубата и открих доста интересни клипчета, явно в другите страни доста са напреднали технологиите. 

 

Честно казано все още не мога да повярвам че се получи така... но стига толкова, че от много хвалене да не викна малкия дявол  :blush:

Редактирано от Ради
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...При мен застрахователите изобщо не разбраха. Процедурата (поне тогава) беше под 30лв така, че мен лично изобщо не ми се занимаваше със застрахователи. Има смисъл ако сменяш стъклото.

EDIT: Я, колегата ме изпреварил с 1мин ;)  Радвам се, че сте свършили работа и си останал доволен . 

Редактирано от NightWalkeR
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...При мен застрахователите изобщо не разбраха. Процедурата (поне тогава) беше под 30лв така, че мен лично изобщо не ми се занимаваше със застрахователи. Има смисъл ако сменяш стъклото.

 

EDIT: Я, колегата ме изпреварил с 1мин ;)  Радвам се, че сте свършили работа и си останал доволен . 

 

Благодаря

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

е да, за 20 лева не си заслужава разкарването, но:

1. ако ремонта не е сполучлив (щото има и такъв вариант) ако не е заведена щета предварително, след това май няма да мине и ще трябва да си чупиш сам стъклото

2. ако все пак първо заведеш щета, после признават ли го

 

иначе ми стана интересно каква е технологията и доколкото разбрах първо се вакуумира мястото, след което се вкарва разтопено стъкло. Много е важно мястото да е максимално чисто от всякакви мазнотии, прах, вода и тн. Т.е. спука ли ти се така стъклото, спираш и го покриваш по някакъв начин без да зацапваш пукнатината. Т.е. само тиско може би не е добре, защото лепилото ще влезе в дупката. Може би подложка от малко хартия залепена отгоре с тиско?!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Технологията е течен фотополимер вкаран под налягане в пукнатината , като ако е дълга се ограничава в двата края с отвор за да не се разпростре и на края се светка с УВ лампа ... онзи инж. Колев ми залепи стъклото на Формана едно време , въпреки че вече се бях опитвал с подобно лепило за домашна употреба (имат си някакви разтвори за промивка) ... целта да е максимално чисто е да не се забелязва по-късно , но след 10-15 години започва да се вижда .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.