Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

120L- Теч на вода в багажника


AZNP

Recommended Posts

Всевъзможните неуспешни опити да реша проблема ме накараха да пусна тема във форума.

По неясна за мен причина в багажника на Шкодилака влиза вода. След всеки  по-силен дъжд се налага да попивам и подсушавам с парцала няколко литра вода. :BangHead:  Уплътнението е здраво. Имах съмнения в него. Залепих второ върху първото и пак к*р! Водата продължава тече в багажното отделение през един от отворите на скелета на предния капак (не е изгнил). Използвах стария ТКЗС-арски метод с болкит. Запуших всички предполагаеми места, през които може да влиза вода в скелета на капака и пак к*р! За за тествам дали влиза вода след поредното източване на дъждовната благодат от пода на багажника затварям хубаво капака и поливам обилно с вода. Не тече. Обаче завали ли дъжд..."ела ми го фани".

Ще задам и следните въпроси:

1- Само с моята кола ли се получава така?

2-Има ли други, които са се забавлявали като мен и как са си решили проблема?

3- Къде бъркам?

4- Какво съм пропуснал да запуша, за да огранича достъпа на дъждовната вода?

Редактирано от AZNP
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей, колега, 

 

аз лично го нямам този проблем. От това, което казваш, че след като поливаш отгоре после е сухо, а при мокро време се пълни, мен ме навежда на мисълта да не би някъде отдолу, или отстрани, или отпред да влиза водата. Макар че няколко литра да влезе никак не е малко, и би трябвало да се види откъде точно влиза. Те попринцип си нямат подкалници, ако имаш пробойна веднага може да влезе оттам, или пък някъде отпред, макар че там може би по-трудничко. Може би да пробваш с маркуч отвсякъде да я подмокриш, отпред, отстрани, отдолу откъм калниците.

 

Успех с локализирането и отстраняването на проблема, и дано се намери някой колега с по-конкретно мнение и опит :) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Откога се случва това? Пространството около мотора на чистачките и парното почиствано ли е от листа и кал?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да се провери дали колата е с оригиналните накрайници на маркучите за отводняване. Намират се зад калника. Ако ги има да се изхвърлят. От уплътнението няма как да ти тече, тъй като капака стърчи доста над него. Пълни се отпред при радиаторчето на парното и влиза от там.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Започна тази пролет. Дренажите са чисти. Не е от тях (поне така си мисля). Водата изтича от една от дупките на скелета на капака, през която се вкарва консервант, за да не гние. Запуших навсякъде и пак продължава да влиза. Между капака и отсека на радиаторчето също има уплътнение. Залепих и допълнително и продължава да тече. Накрая ще хванем някой  с по-малки габарити от моите (аз няма да се побера в багажника), ще го затворим вътре и ще поливаме обилно с вода. Всеки потенциален виновник за течовете е запушен, ама... Ако пък отсека на моторчето за чистачките и радиаторчето за парното се пълни с вода, няма ли от там да се просмуква вътре в купето? Този вариант почти го бях изключил, защото в купето е сухо и няма никаква вода...

Редактирано от AZNP
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има ли оригиналните накрайници или не? Не става ясно просто чисти са отгоре като ги гледаш или си ги прокарал с кабел и си проверил че се оттичат?

 

Другото - спокойно можеш да отпушиш навсякъде , където си запушил, за да не седи грозно, явно не е от там ;)

 

Третия вариант е, ела да огледам. Две глави мислят по - добре от една ;)

Редактирано от maxrpm
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И това ще се случи. Дренажите са проходни. Даже миналата зима ги чистих от кал с антикварна стойност. За накрайниците трябва да проверя. Ако са там и ги сваля, нужно ли е да им търся заместител?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И това ще се случи. Дренажите са проходни. Даже миналата зима ги чистих от кал с антикварна стойност. За накрайниците трябва да проверя. Ако са там и ги сваля, нужно ли е да им търся заместител?

не, лятото събират кал, която става на камък, зимата събират лед и маркучите се запушват, това са едни накрайници от тънка гума с тесни процепи. Ако искаш мини когато си свободен другата седмица да го умуваме, но първо провери за накрайниците.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Ето това е отворът, от който всеки път изтича вода, когато вдигна капака, за да се изненадам

http://prikachi.com/images.php?images/234/8789234H.jpg

 

Запуших го, както и други, от които предполагах, че водата влиза, за да стигне до него и пак к*р

Сашо, другата седмица ще ти се обадя да кажа какво съм направил, сега чакам времето да се оправи, че е много "приятно" за работа.На този етап-толкова...

 

To be continued

Редактирано от AZNP
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Въх, щом се събира вода в капака , значи би трябвало да има дупка той отгоре ... е*а ли му майката, за първи път виждам нещо такова. Нямам друг за проба да ти дам иначе то е ясно че ти тая като я запушиш, ще капе от предната.

Редактирано от maxrpm
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Източникът е локализиран! Оказва се, че между решетчиците за вентилация, намиращи се на предния капак и самия скелет водата си пробива път, и после през отворите за вкарване на смазка за консервация капе в багажника.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.